M/ Unieke sfeer op de ijsbaan DOOR LEON JANSSENS MIDDELBURG - Terwijl het land geniet van de nazomer verkeren ze bij Vita Event al in winterse sferen. Want, ook deze winter komt er een ijsbaan op de Markt in Middelburg. Voor het vijfde jaar op rij wordt hartje Middel burg, van 4 december tot en met 2 januari 2011, omgetoverd in een Winter Wonderland. Patrick Gabriëlse, eigenaar Vita Event: "Met de ervaring van de af gelopen vier jaar hebben wij ge tracht om van dit eerste lustrum een speciale editie te maken. Die tijd van het jaar is altijd een leuke periode. En veel mensen komen op de ijsbaan af om even te schaatsen. Families gaan eten, zijn allemaal netjes aangekleed en in pak en de kinderen mogen dan toch eerst even schaatsen. Echt leuke dagen. We richten óns op de jongeren, van vier tot veertien jaar. De vele schoolschaatsers, vereni gingen die komen schaatsen. Ook ouderen komen en rijden hun baantje of oma's en opa's die ge zellig aan de warme chocolade melk zitten. Het is altijd een leuk sfeertje rond de ijsbaan. Bijpas sende muziek in de sfeer van de tijd van het jaar en een gezellige consumptietent. Gewoon, het idee dat je even op vakantie bent, even weg bent. Wij hebben veel dingen gedaan maar de sfeer op de ijsbaan is uniek. Niet benader baar door een ander evenement. En laten we wel wezen, op de Mid delburgse Markt heb je met het stadhuis een uniek decor." De ijsbaan op de Markt wordt 500 vierkante meter, een krabbel- baan voor de allerkleinsten van 75 vierkante meter, een curling course van 75 vierkante meter. Geplande activiteiten voor de de cembermaand zijn schoolschaat- sen, curling, een sponsoravond op 14 december, Christmas on ice, themaweekenden met onder an dere een Hollands weekend en Zweeds weekend en een dweil- zondag. Het is gewoon leuk enter tainment, meer dan schaatsen alleen. Patrick: "Plus een aantal activiteiten die nog in voorberei ding zijn. Voor de ijsbaan hebben wij alle materiaal in huis en het systeem voor de ijsvloer huur ik in bij externen. De opbouw begint donderdag 2 december om 18.00 uur, na afloop van de weekmarkt. Vrijdag komt het ijssysteem en za terdag is de feestelijke opening. Het is natuurijs op een laagje water van zeven centimeter." In de natuur vriest het van bovenaf op, bij de ijsbaan van onderaf. Verge lijkbaar met een laagje water op weilanden wat snel bevriest. Doorlopers of friezen onderge bonden en schaatsen maar. De weekmarkt blijft, want die wordt in december rondom de ijsbaan opgezet. Bij de ijsbaan komt ook een consumptietent waar het ge zellig druk kan zijn voor de rook worst, warme chocomelk, koffie, glühwein in de echte geur van dennenbomen. Ook geschikt voor bedrijfsuitjes. Dagelijks geopend van 9.00 tot 22.00 uur. De entree prijs is niet gewijzigd. Toegangs prijs 3,50 euro en schaatsen huren 2,50 euro. Sponsoring Sawasdee Vanaf dit jaar is het ook mogelijk een stukje van de ijsvloer te spon soren, namelijk één of meerdere vierkante meter? ijs. Met dit initia tief wordt niet alleen de ijsbaan "Schaatsen op de Markt in een unieke sfeer", belooft Patrick Gabriëlse van Vita Event een warm hart toegedragen, maar ook de Stichting Sawasdee-Zee land helpt Cambodja. Van deze sponsorbijdrage wordt 10 procent overgemaakt aan deze stich ting, die haar doelstellingen onder andere wil bereiken door bijdragen te leveren in de ontwik keling van de volksgezondheid en het welzijn van mensen. En het ondersteunen en bevorderen van sociale en charitatieve pro jecten en van wetenschappelijk onderzoek en onderwijs. Deze sponsoring staat open voor be drijven en particulieren. Sponso ring per vierkante meter ijs is 55 euro. Hiervoor krijgt men naamsvermelding op www.ijs- baanmiddelburg.nl, op de twee wekelijkse ijsbaanpagina in Dé Weekkrant De Faam, op het spon sorbord, vier vrijkaartjes, exclusief schaatshuur, voor de ijsbaan, een passepartout met onbeperkte toe gang en 20 procent korting op af- haalbasis van het assortiment van Vita Event. Informatie: 0118-635443 en www.vitaevent.nl. Vanaf 4 december t/m 2 januari staat de mooiste ijsbaan van Zeeland weer voor het Stadhuis in Middelburg. Dit jaar met tal van extra activiteiten en een spectaculaire uitbreiding waar u later meer over zult lezen. U kunt dit jaar zelf participeren aan de ijs baan door één of meerdere vierkante meters ijs te kopen. Voor slechts 55,00 per m2 ontvangt u tal van voordelen zoals toegangs kaarten, kortingskaarten voor onze horeca en een spectaculaire korting op het verhuur- assortiment van Vita event, daarnaast ondersteunt u zelfs de stichting Sawasdee-Zeeland helpt Cambodja doordat 10% van het totaalbedrag geschonken zal worden aan deze stichting. Als u geïnteresseerd bent in sponsoren per m2, een sponsorpakket, een kinderfeest, een familie middag of een bedrijfsarrangement gaat u naar www.ijsbaanmiddelburg.nl en vult u het desbetreffende formulier in, of u belt 0118 - 635443. StichtingyF Sawasdee v: PROJECTHULP Z.O. AZIË www.cambodja-sawasdee.nl Uw m2 ijs? 'it.füi 'l%iH Migs

de Faam | 2010 | | pagina 15