BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN OPEN MONUMENTENDAG 11 SEPTEMBER 2010 VAN UW BURGEMEESTER r VERGADERING NIEUW VENTILATIESYSTEEM IN BASISSCHOLEN VLISSINGSE STRANDEN DE SCHOONSTE VAN NEDERLAND? GEMEENTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Eén van de monumenten die u deze dag kunt bezoeken, is het Cor nelia Quackshofje (Zeemanserve). De bewoners heten u van harte welkom met koffie en wat lekkers, 's Middags zijn er mosseltjes met stokbrood. Voor de kinderen zijn er ballonnen en limonade. www.vlissingen.nl/monuirienten Nee zeggen Niets is in de politiek en het bestuur zo moeilijk als nee zeggen. Toch zullen we dat ook in Vlissin- gen de komende jaren en al op korte termijn vaak moeten doen. Rijk, Provincie en gemeenten staan voor de zware opgave om de tering naar de nering te zetten. Iedereen heeft zo wel zijn mening over waar het minder kan, maar meestal komt dat neer op bezuini gingen bij de buurman. Ik denk dat het belangrijkste uitgangspunt moet zijn: de voorzieningen voor de burger zoveel mogelijk overeind houden. De discussie moet gaan over bezuinigingen door meer en beter samen te werken, minder overhead, afstoten van taken, uit stellen van investeringen, noem maar op. Als de politieke wil er is, kan veel. De urgentie is hoog. De basis voor dit proces is een goede communicatie. Als je nee zegt tegen de burgers, moet je dat met gezag kunnen doen. De burger moet kunnen zeggen: ik ben het niet (helemaal) met U eens, maar ik begrijp uw keuze. Hoe moeilijk dat ook is bij pijnlijke ingrepen, het is als bij een ramp: we vergeten alle verschillen, staan zij aan zij. En waarachtig, het lukt om ook in zeer zwaar weer het hoofd bo ven water te houden Witn Dijkstra Burgemeester van Vlissingen WOENSDAG 8 SEPTEMBER 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Stadshuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Ruimtelijke ontwikkeling en havens Donderdag 9 september 2010 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Vaststellen bestem mingsplan Schelde- kwartier-noord, gedeelte 'De Timmer fabriek' 3.2 Vaststelling steden bouwkundig plan Groote Markt 3.3 Gewijzigde vaststel ling stedenbouwkun dig plan Engelse Wijk (Nieuw Bonedijke) 3.4 Vaststellen van de Brandbeveiligingsver ordening Vlissingen 2010 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Economie en beheer Maandag 13 september 2010 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Aanpassen gemeen telijke regelgeving begraafplaatsen aan nieuwe wetgeving 4. Presentatie Wegenbe heersplan door de afdeling Beheer en Leefomgeving 5. Rondvraag 6. Sluiting Commissie Financiën en algemene zaken Donderdag 16 september 2010 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Jaarrekening 2009 en Begrotingswijziging 2010 en Begroting 2011 van de GGD Zeeland 3.2 Bestuursrapportage 2010 gemeente Vlissingen 3.3 Begrotingswijzigingen m.b.t. subsidie A&O (arbeidsmarkt en oplei dingen) fonds gemeen ten 3.4 Centrale Post Ambulan cevervoer (CPA) Zee land; jaarrekening 2009 3.5 Veiligheidsregio Zeeland; 4e begrotingswijziging 2010 3.6 Agendapunt actuele zaken raadscommissies 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Donderdag 9 september 2010 maakt de Stichting Nederland Schoon voor de 8ste maal bekend welk strand, van de 100 gecontro leerde stranden, het 'Schoonste Strand van Nederland 2010' is geworden en aan welke strarden sterren worden toegekend. De Vlis- singse stranden zijn al diverse keren onderscheiden. Afgelopen jaar hebben de stranden drie ster ren toegewezen gekregen, wat staat voor Schoon Strand. Iedere dag in het strandseizoen, leveren de medewerkers van de strandreiniging en de strandwach- ten een forse inspanning om de stranden schoon te houden. In de periode van 15 mei tot 15 septem ber worden tonnen afval van het strand verwijderd. Het afval bestaat uit zwerfafval, aangespoeld afval, huishoudelijk afval afkomstig van tientallen strandhuisjes en afval dat wordt ingezameld middels de ruim 200 afvalbakken die op de stranden, glooiingen en strand- overgangen staan. www.vlissingen.nl/strand In de zomervakantie zijn in de gemeente Vlissingen de eerste basisscholen voorzien van een nieuw.ventilatiesysteem. Dit sys teem zorgt voor een optimale ventilatie in de schoollokalen. De leerlingen van de basisscholen het Springtij, de Theo Thijssen- Paauwenburg en De Wissel gaan fris van start in het nieuwe school jaar. Het nieuwe ventilatiesysteem in deze scholen is voorzien van een warmteterugwininstallatie. Warmteterugwininstallatie De aangezogen frisse buitenlucht wordt eerst voorverwarmd voordat deze de lokalen in stroomt. Vanuit de lokalen wordt de verwarmde lucht weer afgezogen naar de warmteterugwininstallatie. Deze installatie onttrekt de warmte uit de lucht voordat deze naar buiten wordt geblazen. Hierdoor gaat er geen warme binnenlucht verloren en dat bespaart energie. Subsidie De GGD (Gemeentelijke Gezond heidsdienst) heeft uit eerdere metin gen in diverse basisscholen op Walcheren geconstateerd dat het binnenklimaat van de scholen voor 80% niet voldoet. Vanuit het Rijk is hiervoor een subsidieregeling inge steld: Verbetering Binnenklimaat Huisvesting Primair Onderwijs. van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is even eens griffierecht verschuldigd. Bekendmaking beleidsregel venten Vlissingen 2010 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij op 31 augustus 2010 hebben beslo ten tot het vaststellen van de 'Beleidsregel venten Vlissingen 2010'. Venten is het in de uitoefe ning van de ambulante handel te koop aanbieden, verkopen of afle veren van goederen dan wel dien sten aan te bieden op een openbare en in de open lucht gelegen plaats of aan huis. Venten is samengevat niet toegestaan in de binnenstad, op de boulevards, waaronder de groene boulevard, op de stranden en onder meer binnen een afstand van 200 meter van evenementen, markten, openbare gebouwen en standplaatsen. Deze beleidsregel ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeente huis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissin gen. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen betaling van de kosten,- een afschrift krijgen. Tegen dit besluit van algemene strekking kan iedere belangheb bende op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de verzending daarvan bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift bij burge meester en wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indie ner, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Vaststelling wijzigingsplan Industrieterrein Vlissingen-Oost 1994 eerste wijziging, vervanging windturbines Europaweg Zuid Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken op grond van artikel 3.9a, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat bij besluit van 7 september 2010 het wijzigingsplan "Industrieter rein Vlissingen-Oost 1994, eerste wijziging, vervanging windturbi nes Europaweg Zuid" ongewijzigd is vastgesteld. Inhoud wijzigingsplan Met het wijzigingsplan "Industrie terrein Vlissingen-Oost 1994, eerste wijziging, vervanging windturbi nes Europaweg Zuid" wordt voor zien in een juridisch-planogische regeling voor het vervangen van een drietal windturbines langs de Europaweg Zuid, ter hoogte van de Kaloothaven, in het Sloegebied. Terinzagelegging Het vaststellingsbesluit en het wij zigingsplan liggen met ingang van 9 september 2010 gedurende zes weken (t/m 20 oktober 2010) in de hal van het stadhuis, Paul Kruger straat 1, 4382 MA Vlissingen, ter inzage. Daarnaast zijn het vaststel lingsbesluit en het wijzigingsplan met de daarbij behorende stukken gedurende de genoemde periode ook digitaal in te zien op de gemeentelijke website www.vlis singen. nl. Beroep en voorlopige voorziening Tegen dit besluit kunnen belang hebbenden op grond van het bepaalde artikel 8.2 lid 1 onder c van de Wet ruimtelijke ordening schriftelijk beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag). De termijn voor het indienen van een beroep schrift bedraagt zes weken en vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voorts kan de Voorzitter van de Afdeling, indien beroep is ingesteld, op verzoek van een belanghebbende die tevens beroep heeft ingesteld, een voorlopige voorziening treffen indien onver wijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor het in behandeling nemen van een beroepschrift of een ver zoek om voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Start inspraakperiode bomen- lijst kapvergunningsplichtige bomen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat inspraak wordt verleend op de bomenlijst met kapvergunnings plichtige bomen. Op 15 juni 2010 heeft het college van burgemeester en wethouders besloten de procedure voor kap- vergunning aan te passen. Het college heeft besloten dat een kap- vergunning moet worden aange vraagd voor: 1. alle bomen die op de bomen- lijst staan en 2. voor de bomen die onder de gemeentelijke hoofdgroen structuur vallen. Voor bomen die hier niet onder vallen hoeft geen kapvergunning aangevraagd te worden. De vrijstel lingen van een kapvergunning zoals die in de APV van 2009 zijn opgenomen blijven onveranderd. In het kader van de vermindering regelgeving is in veel gemeenten de verplichting tot kapvergunning afgeschaft of is het aantal bomen waarvoor een kapvergunning moet worden aangevraagd verminderd. Ook in de gemeente Vlissingen wordt het aantal bomen waarvoor een vergunning moet worden aan gevraagd beperkt. De criteria waar aan een kapvergunning wordt getoetst zijn niet veranderd. In samenspraak met maatschappe lijke organisaties is de afgelopen periode een concept bomenlijst ontwikkeld. Op deze lijst staan gemeentelijke bomen en bomen die in particuliere tuinen staan. Particuliere eigenaren van bomen die op de lijst staan, worden vooraf schriftelijk geïnformeerd. De periode dat kan worden inge sproken loopt van 8 september tot en met 19 oktober 2010. De bomen lijst en groene kaart zijn te bekijken via de gemeentelijke website www. vlissingen.nl/inspraak of kunnen worden ingezien op het stadhuis afdeling Publiekszaken. De inspraakreacties kunnen leiden tot een aanvulling op of verminde ring van de concept bomenlijst. Dit zal ter besluitvorming aan het college van B&W worden voorgelegd. Na vaststelling van de bomenlijst door het college van B&W wordt medio november 2010 de gemeenteraad voorgesteld de APV aan te passen. Schriftelijke reacties kunnen, gedu rende de inspraaktermijn, worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Vlis singen, Postbus 3000, 4384 GV te Vlissingen, onder vermelding van "bomenlijst kapvergunningsplich tige bomen". Vlissingen, 8 september 2010 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2010 | | pagina 11