Theaterproject N57 Rp Watersportfeesten Brunch Diner compleet Aan u de keuze menu V Iets te vieren? stijldansen voor beginners Tentoonstelling Nature's Calling De Faam GRATIS KENNISMAKINGSLES www.dansschoolbras.nl Tel: 0118-638 345 Vlissingsestraat 47-55 Oost-Souburg Receptie met Koffie, gebak, luxe hapjes, dranken, zoutjes Historisch Museurri viert feest 3-gangenmenu, of koud/warm buffet, of gourmetten dranken All-in€21,50 p.p.* Feestavond - dranken en hapjes All-in 21,50 p.p.* Alle all-inprijzen zijn excl. buitenlands gedistilleerd. Reserveren gewenst C Tel. 0118-470962 J LEKKER THUISKOMEN ZEEUWSE BLUFFTAART 8,50 WALNOOTTAARTJE 4,95 FIJN VOLKOREN €1,40 SUIKERBROODJE €1,75 All-in, inclusief dranken Landlust is dè locatie voor bruiloften en partijen. Reserveer nu LAJ tun Het Zeeuws Archief Tekeningen van het Kralenman- netje, het Zeeuwse slavernijver leden door Ramon de Nennie Kinderdijk 56 Kunstenaarsinitiatief MON CA- PITAINE Iedere zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur Kloostergangen Abdij Tentoonstelling Onder de hoe de van de heer, brieven uit de slavernij Synagoge, Wandelkerk, De Os- senberg Grijpskerke Expositie Samenspel, schilde rijen en textiele kunst 1 Het Zeeuws Museum MODEMETMONIQUE, Zwart- voet Indianen, De' paden op, de lanen in Galerie De Norenburgh Zomerexpositie: Assemblages, houten- en bronzen beelden en schilderijen Hof van Buren Regine Geerse, Elly van Laatum en Diny Schuurman, schilde rijen De Vleeshal Stichting Beeldende Kunst Mid delburg presenteert groepsten toonstelling Psychosculptures Sanquin Celieke van der Linden, water schilderijen Zeeuwse Bibliotheek De Althaea Pers 1997-2010: Dubbelslag, Jos Swiers Rechtbank Middelburg Tentoonstelling Ron Scherpe- nisse, schilderijen Vlissingen Bibliotheek 't Spui Vlissingen Foto-expositie cursisten Kun steducatie Walcheren Willem3 Vlissingen Vier schilders: Jeanny Golem- biewski, Michel Boekhoudt, Kees Roovers en Toon Truyens Galerie de Blauwe Horizon Schilderijen van Mathisse Arendsen Maritiem MuZEEum van zeezeilers in de Whitbread Round the world race Theo van Doesburgcentrum schilderijen van San Cornelis- Werner Domburg Zorgcentrum Simnia Fotoexpositie Eva Duijvelaar en Ben van Aken en Ada Vos (tm 18 sept) Gemeentehuis Vogelvlucht, keramiek beeldend kunstenaar Yvette Lardinois Atelier Marden Nick Jonk, beelden en zeefdruk ken en Jacoba van Heemskerk, tekeningen Duingalerie Verkoopexpositie Olga en Ar meen Gasparian, kunst uit Rus land Marie Tak van Poortvliet museum Jan Sluijters in de Caldic Col lectie Overig Walcheren Kunstroute Koudekerke Ruim dertig amateur en profes sionele beeldend kunstenaars, t/m 4 september Kunstroute Oostkapelle Diverse kunsten, diverse loca ties, 3 september 10.00-17.30 uur MIDDELBURG - Het theater spektakel De Man van La Man- cha, dat van donderdag 9 tot en met zondag 12 september te zien is, opent het theatersei zoen van Theater De Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland. Ook luidt het de oplevering in van de nieuw aangelegde N57. Met een cast bestaande uit onder meer Peter Faber, Ruud Herman, Sop hie van Hoytema, Koen Mijn heer en Ron Lubbersen. Een harmonieorkest, compleet met strijkers en dansers, en een koor heeft regisseur Willem Nijssen toneel, zang en dans versmolten tot musical. De Stichting Vriènden van The ater De Wegwijzer ging, op ver zoek van Theater De Wegwijzer, de uitdaging aan om een lo catievoorstelling te produceren over de strijd van dorpsbewo-' ners om leefbaarheid en bereik baarheid van dorpskernen op peil te houden. Deze musical wordt vlakbij de inrit van aqua duct De Dampoort, aan de kant van Nieuw en Sint Joosland, ge houden. In De Man van La Man- cha neemt Dale Wassermans de interpretatie van Don Quichot als vertrekpunt; het verhaal over de ontroerende en eigenwijze naïeveling met de grote idea len. Het leven van Cervantes was, ondanks vele jaren in de gevangenis, dynamisch. Met een speelvlak, groter dan een schouwburg ooit kan bieden, wil deze productie laten zien dat vechten tegen dingen die groter zijn dan jezelf best'wel zin kan hebben. Meer informatie; www.demanvanlamancha.nl. op zaterdag 11 september van 20.00 tot 21.00 uur in wijkcentrum de Zwaan Oost-Souburg VEERE - Ook in Veere is de natuur de grote inspiratie bron van kunst. In de Grote Kerk in Veere presenteert Muziek Podium Zeeland, tot en met zondag 3 oktober, de tentoonstelling Nature's Calling van beeldend kunste naar Hein Verwer. Naast fo tocollages met onder andere bloemen en takken toont Hein houtstapelingen, natuur artefacten en excerpten van landschapselementen. Een serie prints is eerder te zien geweest in het internationaal fotoproject The Weather Pho tos Blog. De Middelburgse kunstenaar heeft zich, na zijn opleiding audiovisueel aan de kunstacademie in Tilburg, toegelegd op multimedia en installaties. Fotografie is een belangrijk onderdeel van zijn werk gebleven, maar ook textiel, video en ruimtelijk werk maken onderdeel uit van zijn oeuvre. Ruimte in het algemeen en landschappen in het bijzonder zijn belang rijke onderwerpen voor hem. Nature's Calling is dagelijks, met uitzondering van de maandag, te bezoeken tus sen 11.00 en 17.00 uur. En tree 2,00 1,50 1,00 euro. (Tevens bezichtiging kerk en toren). Voor meer informatie hein@heinverwer.nl en www.heinverwer.nl. i GOES - Het Historisch Museum De Bevelanden in Goes bestaat 150 jaar. Dit jubileum staat voor jongeren in het teken van stads verdediging. Ter gelegenheid hiervan en van Goes Kinderstad kunnen alle kinderen, van 10 tot 13 jaar, 4 september handboog- schieten achter het museum. Het evenement is in samenwerking met schutterij Ravenstein uit Kloetinge. Deze dag is het museum van 11.00 tot 16.00 uur open. Het handboogschieten is gratis. Ver der is er jubileumquiz. Informatie: www.hmdb.nl. foto: pr. ELLEWOUTSDIJK - Wa tersportvereniging Elle- woutsdijk houdt zaterdag 4 en zondag 5 weer haar jaarlijkse Watersportfees ten. Zoals ieder jaar zijn er tijdens het festival diverse activiteiten voor jong en oud en zijn er verschillende optredens. Zo kunnen bezoekers zaterdag om 13.30 uur gratis meevaren met een rondvaart over de Wes- terschelde. Aan de havenkant is een markt met kraampjes, palingroken, palingveiling, springkussen, stokvisknuppe len, modelbouw en vele ande ren dingen. Ook is er tijdens de Watersportfeesten livemuziek. Zo geeft Fanfareorkest De Pik- potters zaterdag om 14.30 uur een showtje in de grote tent aan de haven. De groep brengt een repertoire met voornamelijk populaire muziek. Vanaf 21.00 uur speelt The J en J Band. Deze groep heeft al meerdere keren bewezen de voetjes van de vloer te krijgen met pop- en rock nummers. De dag erop zijn er vanaf 14.00 uur mosselen, mo delbouw en kraampjes. Ook la ten kinderen ballonnen op. Om 14.30 uur speelt The Blue Boys, een feest- en partijenband. "Kortom, niemand mag dit eve nement missen. De gezelligheid en de gemoedelijke sfeer tijdens de Watersportfeesten zijn altijd geweldig. En de toegang tot het hele evenement is gratis. Ieder jaar weer is het feest een topper en voor jong tot oud een gezelli ge happening", laat organisator Lejo van de Visser weten. Middelburg, Stationsstraat 1, tel. 0118-61 23 40 Goes, Korte Kerkstraat 15, tel. 0113-21 61 08 Hel Gilde van de Betere Banketbakkers Iedere zondag van 12.00 - 14.00 uur en van 18.00 - 20.00 uur welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- Iedere zaterdag van 19.00 - 23.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 19,50 Iedere dag vanaf 17.00 uur Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten i 3 soepen I 6 hoofdgerechten 3 desserts Diverse kindermenu's v;vri s v - - i V Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.landlust.nl

de Faam | 2010 | | pagina 45