A Officiële Mededelingen milieu dé Weekkrant De Faam PRIJZEN WINNEN? KLIK WIN OP: V? WWW.DE-FAAM.NL Busje vol vrijwilligers gaat ieder jaar naar Roemeens dorp om hulp te bieden van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 1 september 2010 - Pagina 37 door john de kok WEMELDINGE - Met een In het parkje midden in het dorp Fir heeft de groep een heuse speeltuin aangelegd met speeltoestellen die ze in Nederland gratis op de kop hebben getikt. Er wordt ge probeerd een omslag bij de plaatselijke gemeenschap te creëren door de gemeente te laten bijdragen in tijd en geld voor met name onder houd. En met succes, de gemeente had op eigen ini tiatief bankjes bij het speel- tuintje geplaatst. Een der gelijke aanpak in het dorp heeft al eerder succes gehad met de aanleg van een toi letgebouw bij een school. De tweede school van het dorp werd vervolgens vanuit de gemeenschap zelf ook van een toilet voorzien. kon worden, met name via de scholen: "We hadden beter kunnen gaan kijken wat er niet nodig was". Wat begonnen was als een diaconale actie, veran derde in een breed opgezette missie. Er werden inzame lingsacties in Wemeldinge ge organiseerd met statiegeldfles- sen en kerstbomen. Ook kwam er een rommelmarktje en een kerstkaartenverkoop. De Fir-groep heeft ondermeer voor de kinderen in het dorp een speeltoestel laten plaatsen foto pr Spelletjes Echtgenoot AcLZuydwegt: "We willen niets uitgeven waar het niet hoeft zodat het geld aan de arme gezinnen besteed kan worden". De materiële hulp probeert de groep zoveel mogelijk gratis in te zamelen, zoals gebruikte kleding. Ad: "Wat je weggeeft moet je wel zelf ook willen krijgen". De Fir-groep besteedt veel aandacht aan de kinderen van het dorp. Mappy: "Kinde ren zijn de aandacht en liefde daar niet gewoon, er komen kindjes vanaf 4 jaar kilome ters aanlopen om met onze kindervakantieweek mee te doen". Er worden spelletjes georganiseerd, de kinderen worden gevoed en ze krijgen cadeautjes. "We proberen cadeautjes te geven waar iedereen wat aan heeft, we hebben ieder kind een bal gegeven, maar ook een tandenborstel en tube tandpasta". De toewijding is in Roemenië niet onopgemerkt gebleven. Een locale krant ver haalde uitgebreid over de hulp en besloot het artikel met de zin 'na een prachtige week zijn onze gasten weer terug naar Nederland vertrokken'. Kleding en andere materi alen worden nog steeds in gezameld. Informatie is te verkrijgen bij Ad en Mappy Zuydwegt: 0113-621333. Ook is er een speciaal rekening nummer geopend voor do naties: 3686.18.374 ten name van Diaconie inzake Fir. Bijna alles is nodig stampvol minibusje en een afgeladen auto met impe riaal reizen Ad en Mappy Zuydwegt elk jaar naar Fir in Roemenië. De tocht van zo'n 1850 km met ook nog eens 11 vrijwilligers in de bus en auto gepropt is een missie van liefde die voor hen onontkoombaar is. Al zeven jaar geeft deze Fir- groep de helpende hand aan het achtergebleven dorp om het uit haar isolement te ha len. De kinderen werden aan hun lot overgelaten en er was veel leegstand en verval in het dorp, kortom een ledig be staan. Nog onopgemerkt voor de dorpelingen kwam er in de jaren negentig een sprankje hoop toen de Stichting HARP (Hulp Aan Roemeense Kerken) de protestantse gemeente in Wemeldinge benaderde voor een partnercontact met de Hongaars Hervormde Kerk. Bescheiden begon de hulp met een jaarlijkse kerstpakket- tenactie. In 2003 werd onderwijzeres Mappy Zuydwegt gevraagd om eens in Fir te gaan om kijken of er meer voor het dorp gedaan Ontwerp-vergunning Vopak Terminal Vlissingen B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben een aanvraag ontvangen om een (revisie)vergunning Wet milieubeheer van Vopak Terminal Vlissingen B.V. voor de op- en overslag van vloeibaar gemaakte brandbare gassen. De inrich ting is gelegen aan de Frankrijk-weg 4 te Nieuwdorp. Gedeputeerde Staten willen de vergun ning verlenen met voorschriften ter be scherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 2 sep- tember2010 tot en met 13 oktober 2010 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur; 1 in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Een ieder kan tot en met 13 oktober 2010, bij voorkeur schriftelijk, zienswij zen over de ontwerp-vergunning indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel-burg. Hierbij kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning en de adviseurs die advies hebben uit gebracht over de ontwerp-vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. E. de Smidt, (tel. 0118- 6319861. Melding BUS-bodemsanering Kriekeweg 1 te Koudekerke Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben op 20 augustus 2010 een 'Melding BUS-bodemsanering' op grond van artikel 6 Besluit uniforme saneringen ontvangen voor de bodemsanering op de locatie Kriekeweg 1 te Koudekerke, kadastraal bekend gemeente Veere, sectie K, nrs.2585,2223 en 2225. Tegen de melding of een mededeling van gedeputeerde staten naar aanlei ding van de melding kan door belang hebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid om gedeputeerde staten er op te wijzen dat de bodemverontrei niging of de voorgenomen bodemsane ring niet voldoet aan de eisen van het Besluit uniforme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toelich ting en kopieën van de 'Melding BUS- bodemsanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118-631924). Ontgronding opslagtanks bedrijfs terrein Vlissingen-Oost Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet verleend aan Vesta Terminal Flushing B.V. te Vlissingen. Het betreft hier het uitvoeren van ont grondingswerkzaamheden ten behoeve 'van de voorbereiding van een nieuw-' bouwproject (opslagtanks) op het bedrijfsterrein aan de Europaweg Zuid te Vlissingen-Oost. Tevens hebben gedeputeerde staten een machtiging ex artikel 1£ Ontgron dingenwet verleend ten behoeve van een spoedige aanvang van de werk zaamheden. Aan de vergunning en de machtiging zijn voorschriften verbonden ter be scherming van de bij de ontgronding betrokken belangen. Naar aanleiding van'de ontwerpbe schikkingen zijn geen zienswijzen naar voren gebracht. De vergunning, de machtiging, de aan vraag en de overige stukken liggen van 2 september tot en met 13 oktober 2010 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich 'wenden tot dhr. G. Beckers, tel. 0118- 631786) alsmede in het gemeentehuis van Vlissingen, afdaling Publiekszaken, Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, maandag tot en met woensdag van 8.30- 12 uur (op afspraak van 12-17 uur), don derdag van 8.30-12 uur en van 16-19 uur (op afspraak van 12-16 uur), vrijdag van 8.30-12 uur (op afspraak van 12-17 uur). Tot en met 14 oktober 2010 kunnen belanghebbenden tegen voornoemde vergunning beroep instellen bij de afde ling Bestuurscechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de vergunninghouder voor zover betreft de aan de vergunning ver bonden voorschriften. De vergunning wordt op 15 oktober 2010 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Tot en met 14 oktober 2010 kunnen belanghebbenden tegen het afgeven van de machtiging beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Op basis van de verleende machtiging kan reeds met de ontgrondingswerk zaamheden worden begonnen, tenzij het ontbreken van andere benodigde vergunningen/o'ntheffingen, dat nog verhindert. Met betrekking tot de machtiging kan een verzoek tot het treffen van een voor- lopige-voorziening worden gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State.

de Faam | 2010 | | pagina 37