Saai of spannend en boeiend Tussen oorlog en liefde in Shanghai Wraak Gehypnotiseerd Weg dromen dé Weekkrant De Faam PRIJZEN WINNEN? KLIK WIN OP: WWW. DE-FAAM .NL MARIA onder HYPNOSE WELLNESS Woensdag 1 september 2010 - Pagina 34 Oog&Oor FOTO: El ENTERTAINMENT Shanghai is een misdaadthril ler die zich afspeelt tijdens de roerige dagen van het laatste Chinese verzet tegen de Ja panse bezetting van Shanghai. De Amerikaans geheim agent Paul Soames wil er te weten komen wie zijn collega en vriend Connor vermoord heeft en waarom. Maar al vanaf het moment dat hij van de boot afkomt, is hij vooral bezig de lokale machthebbers te door gronden. Zoals de Japanse inlichtingen officier Tanaka (Ken Watana- be), die een opvallende band heeft met de charismatische gangsterbaas Anthony Lan- ting (Chow Yun-Fat) en diens mooie vrouw Anna (Gong Li). Paul raakt echter steeds verder van zijn doel af als hij een ver houding krijgt met de mysteri euze Anna. Hun romance lijkt het hem onmogelijk te maken om de moord op te lossen. Toch zet niet de liefde, maar de oorlog Paul voor het blok. Wanneer op 7 december de hel losbreekt boven Pearl Har bor en de laatste wijken van Shanghai in Japanse handen vallen komt Paul voor de keus te staan. Kiest hij voor zichzelf of voor de liefde? USE DELANGE Ntxi ro ui Het schrijven van liedjes en vevolgens het uitvoeren van die liedjes. Dat is waar Ilse DeLange zo ongeveer dag in en dag uit mee bezig lijkt. Voor haar nieuwe album Next to Me zocht zij 8 van die liedjes uit om in Nashville op te nemen. Daarmee is het een goed in el kaar getimmerd geheel geworden. Wellicht niet altijd even spannend en vernieuwend maar wel simpelweg goed uitgevoerd. Ilse DeLange blijft voorlopig toch echt een van de beste zangeressen van Nederland. Disco Biscuits is het debuutalbum van Baskerville, het producersduo Thijs van der Klugt en Bart Possemis. Met de nodige aandacht op 3FM hebben de heren een vliegende start voor hun eerste volledige album mogen beleven. Op de cd wordt een mengeling van electro, hiphop, rock en hier en daar pop ten gehore gebracht. Met daaronder steeds een stevige beat. Voor de cd zochten de heren samenwerking met onder anderen Jacqueline Goveart (ex-Krezip) en Bart van Liemt (The Sheer). De naam van de band is al niet erg makkelijk.wordt uitgesproken als Chk Chk Chk. Op het nieuwe Strange Weather Isn't It? gaat de groep een iets an dere richting op dan op de voorganger Myth Takers uit 2007. Het klinkt wat kaler, wat minder vol en met meer techno-invloeden. Desondanks is ook dit nog altijd een plaat die het op de dansvloer moet doen. Daar is het ook het meest op gericht. Een enkel nummer houdt het ook buiten deze omgeving maar dat lijkt niet voldoende om het album te kopen. Na meer dan twintig jaar als gitarist bij Ozzy Osbourne heeft ZakkWylde zijn gitaarsporen al meer dan verdiend. Met Order Of The Black is nu alweer het achtste album van zijn Black Label Society verschenen. Een album vol met stevige metalmuziek maar ook met de onvermijdelijke ballads. En natuur lijk Wylde's eigen gitaarriffs, die laten horen waarom hij onlangs als beste gi tarist werd onderscheiden door Metal Hammer en Revolver. Op het album geen echte vernieuwing maar wel wat de fans graag willen horen. Teenage Dream is alweer het derde album van de succesvolle Katy Perry. Vooraf kondigde Perry aan dat het album pop en rock zou samenbrengen en voor een paar van de nummers is dat inderdaad het geval. Naast rock, zoals in het nummer Circle The Drain, herbergt het album echter ook bal lads en natuurlijk popsongs met regelrechte hitpotentie. Met de ballads sluit Perry nadrukkelijk aan bij de belevingswereld van tieners. Bij de po tentiële hits gaat het minder om de inhoud maar meer om hoe het klinkt en hoe het nummer meegezongen kan worden. Daarmee is Teenage Dream een veelzijdig én eyer Wantrouwen, onderdrukking en wraak. Tegen de achter grond van een tijd waarin die begrippen de standaard waren, schreef Catalin Dorian Florescu een bijna onbegrijpelijk mooie roman. Zaira is het verhaal van een vrouw die geboren wordt in het feodaal georganiseerde Roemenië. Haar vader is als officier altijd ver weg en haar jonge moeder heeft heel andere dingen aan haar hoofd dan de opvoeding. Toch ontbreekt het haar aan niets op het uitge strekte landgoed van haar fami lie. Zij heeft wel vier mensen om haar heen die de moederrol op zich nemen. Dat verandert met het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog en de daaropvol gende politieke omwenteling. Desondanks wordt Zaira een bekende poppenspeelster. Voor zolang het duurt. Een vlucht wordt onvermijdelijk. Zónder de liefde van haar leven en met een verstandshuwelijk, brengt Zaira het grootste deel van haar leven in Amerika door, om pas op haar oude dag terug te keren en de waarheid te achterhalen. Catalin Dorian Florescu, Zaira, Signatuur, ^,25,-. Roman of essay? Eigenlijk wel allebei. Jamie Forbes is bezeten van vliegen en is de laatste jaren instructeur voor gevorderden, waarbij hij zo zijn eigen me thoden hanteert. Alsof dat nou allemaal zo is. Het noodsignaal dat hij tijdens een van zijn vluchten oppikt van Maria Ochoa is de eerste stap in de richting van beden ken waaróm dat zo is. Nadat hij Maria Ochoa - passagier bij haar man die onwel is ge worden - naar de grond heeft gepraat, volgt de volgende dag een merkwaardige ontmoeting met Dee Hallock. Zij brengt hem terug naar die keer dat hij proefkonijn was op het podium van de grote hypnotiseur Sa muel Black, alias Blacksmyth the Great. Dee - of eigenlijk Gwendolyn - laat hem inzien dat met vormen van hypnose en zelfhypnose letterlijk en fi guurlijk muren doorbroken kunnen worden. Dat gaat hem vast ook lukken met zijn laat ste leerling Jennifer (Jennifee) Black-O'Hara. Richard Bach, Maria onder hyp nose, Arbeiderspers, 14,95. RH'II'HVL Hiiih jgpRpsMMMencr^- ■dingaSBasw Julie Orringer laat in De onzicht bare brug het leven van een joodse architectuurstudent uit Hongarije tot leven komen. Het is 1937 als Andras Lévi vanuit Boedapest in Parijs aankomt. Afgezien van zijn studiebeurs bezit hij slechts één koffer. Daarnaast neemt hij een mys terieuze brief mee die hij aan een onbekende vrouw moet overhandigen. Terwijl ondertussen zijn oudere broer geneeskunde gaat stude ren, geeft zijn jongste broer juist de brui aan zijn studie om zich bij een theatergezelschap aan te sluiten. Voor de drie broers moet allemaal een nieuw leven beginnen, maar de omstan digheden kort voor de Tweede Wereldoorlog maken dat het anders loopt. Daarbij is er voor Andras ook nog de onbekende vrouw, waar hij steeds meer mee verbonden raakt. Het boek beschrijft een reis door een Eu ropa dat uit heel verschillende werelden bestaat. Van het Hon gaarse platteland tot het mon daine Parijs en de verschrikkin gen van de werkkampen. Julie Orringer, De onzichtbare brug Prometheus, e 24,95. tin Dorian Eiomcu M c der Zalachenko. Liesbeth wordt niet alleen verdacht van een poging tot moord op haar va der maar zou pok drie moorden op haar geweten hebben. Maar ook nu is het de Millennium journalist Mikael Blomkvist die in haar onschuld blijft geloven. En er is nog een laatste rekening te vereffenen... Naïef In Wellness is de wat sullige handelreizi- ger Thomas Lindsey gestrikt door een ver tegenwoordiger van de firma Wellness om een afslankproduct aan de man te bren gen. Aangespoord door een ronduit hufterige baas, zoekt hij in de eerste plaats mensen die, net als hijzelf, een flink bedrag in de onderneming willen steken. Evenals hij moeten die inves teerders een veelvoud van hun geld terugzien. Terwijl hij men sen benadert en een informa tieavond organiseert, lukt het Thomas niet meer om contact met zijn opdrachtgever te krij sen. Met steeds minder geld op zak, doet hij er alles aan zijn geloof in de zaak hoog te houden. Soms gênant, soms aandoenlijk, soms pijnlijk en zelfs met plaatsvervan gende schaam te. Maar steeds In Gerechtigheid, het derde deel van de Millennium-tri logie, krijgt alles een plaats. Daar voor moet het no dige uitgelegd wor den. Dat vind je ofwel intrigerend ofwel een beetje saai. Wie dat laat ste vindt zal Well ness zeker ook saai vinden, terwijl an deren er van begin tot eind door geboeid worden. Ook met de derde en laatste dvd uit de Millenniumserie wordt de kijker weer een stuk langer beziggehouden dan met de bioscoopfilm. De drie dvd's samen houden de kijker meer dan negen uur aan het scherm gekluis terd. Nadat Liesbeth Salander het leven bijna had gelaten, is zij aan het begin van Gerechtigheid terug te vinden in een ziekenhuis bed. Met een paar kamers verder haar vader Alexan- mooi voor wie er oog voor heeft.

de Faam | 2010 | | pagina 34