Walcheren Kustloop Vrouwenpolder Ashwin heeft alles voor mooi haar Open dag bij Groenis't Uit het Zakenhart van... Betaalbare lunches en diners dé Weekkrant De Faam VOLG ONS OP\a HTTP://TWITTER.COIVI/DWKDEFAAM Kustloop is de mooiste én zwaarste tocht Kort zakennieuws Bloot in het Vrijburgbad Woensdag 1 september 2010 - Pagina 28 Serkan Cimen en Daphne Carol van II Senso. MIDDELBURG - Restau rant II Senso, Italiaans voor 'het gevoel', opende on langs haar deuren. Met een nieuwe indeling en warme kleuren ontstond een ge zellige ambiance met 40 zitplaatsen. Serkan Cimet, 13 jaar horeca ervaring, is met zijn partner Daphne Carol eigenaar. "Wij wilden al lang een eigen zaak. Na lang zoeken is dit ons stekje geworden. Wij krijgen veel complimenten over onze pizza's, een echte speciali teit. Pizza Middelburg en pizza II Senso zijn absolute toppers." De menukaart biedt een goede keuze aan voorgerechten, soep, piz za's, vis-, vlees- en vegetari sche gerechten. En natuur lijk pasta's: spaghetti, tagli atelle en lasagne. II Senso serveert speciale menu's zo als soep, tagliatelle salmon en tiramisu; soep, biefstuk en dame blanche voor een vriendelijke prijs. "Betaal baar. Tussen fastfoodketens en duurdere restaurants in", weet Daphne. II Senso heeft een mix van de Italiaanse en Hollandse keuken, goed en lekker. Diverse pannen koeken, belegde broodjes, lekker en gezond, of een omelet. Mensen kunnen hier lunchen of koffie drin ken met tiramisu of appel taart." Veel gerechten zijn af te halen. Iedere dinsdag één euro korting op norma le pizza's. Open vanaf 12.00 uur en maandag gesloten. Restaurant II Senso, St. Jan straat 34, Middelburg, tele foon 0118-634534 en www.ilsensomiddelburg.nl Ringrijden Zaterdag begint het feest om 8.00 uur met de eerste ringrijd- ritten. Ondanks de zomertijd, doen veel rijders aan deze rit mee. Ook is er weer een kraam pjesmarkt van 10.00 tot 16.00 uur. De molen Buiten Verwach ting en de kerk zijn te bezich tigen en voor de jeugd is een kleedjesmarkt. Verder zijn er tentoonstellingen, demonstra ties en dweilorkesten om de feestvreugde nog iets meer te verhogen. Een ballenbad, sui- kerspinnenkraam en spring kussen ontbreekt niet. En van 12.00 tot 17.00 uur kan iedereen outdoor karten op het terrein naast de Roode Leeuw. Om 20.00 uur begint de feestavond in de feesttent met muziek ver zorgt door de band Hillstreet en later op de avond (22.00 uur) een optreden van Starkoo. Dorpshuis Het dorpshuis wordt zaterdag 4 september feestelijk heropend. Het dorpshuis is één van de speerpunten van het project Dorp van de Toekomst, om het leefklimaat in het dorp te ver beteren. "Dat opknappen van het dorpshuis is goed gelukt!. Binnenkort wordt ook de bui tenkant nog aangepakt", glun dert voorzitter van de Stichting Zomerfeesten Nieuwland, Ben van de Waart. Burgemeester Koos Schouwenaar opent het Dorpshuis om 10.00 uur. Daar na kunnen belangstellenden het pand bekijken. Er zijn de monstraties van verenigingen en kinderen kunnen om 10.30 en 13.30 uur een poppenkast voorstelling bekijken. VROUWENPOLDER - De Kustloop Vrouwenpolder is al tijd op de eerste zaterdag van september, dit jaar op 4 sep tember. De start en finish zijn bij de Pelgrimskerk in het cen trum. Van daaruit maken de 400 hardlopers in wedstrijd verband en de 600 wande laars, kennis met de veelzijdige schoonheid van het landschap rondom Wouwenpolder. De wandelaars beginnen om 11.00 uur en de hardlopers om 12.00 uur. Vanaf 13.15 uur wor den de eerste lopers weer terug verwacht. De prijsuitreiking is rond 15.00 uur. Zowel de hard lopers als de wandelaars ont vangen bij het afhalen van hun startbewijs een professioneel loopshirt. Bovendien krijgt elke deelnemer bij aankomst voor 16.15 uur een mooie her innering. De atleten worden bij de finish beloond voor hun inspanningen met de beken de Kustloop-bolus. De route is voor zowel hardlopers als wandelaars gelijk. Na de start- voert de Kustloop langs schit terende natuurgebieden rond om Vrouwenpolder. De Kust loop Vrouwenpolder is niet alleen Walchers mooiste, maar is ook Walchers zwaarste halve marathon. Met ruim acht ki lometer over het strand en de resterende dertien kilometer door de ongerepte natuurge bieden en het karakteristieke Walcherse polderlandschap, is de Kustloop Wouwenpolder een enorme uitdaging voor ie dere wandelaar en hardloper. Ongeveer elke vijf kilometer is een verversingspost aanwezig. De atleten aanmoedigen in mediterrane sferen kan in de Botanische tuin Fort den Haak voor 3,50 euro. Petra bij de ingang van Groenis't. toto: le0njanssens door leon janssens KOUDEKERKE - In het groen verscholen, aan de Groeneweg 6 in Koudekerke, staat na de brand in 2007 de nieuwbouw van Groe nis't. "We waren net in 2006 gestart toen we die tegenslag met de brand kregen. Daarna hebben we het hele traject van aanvraag, vergunning, nieuwbouw doorlopen. Twee jaar tijde lijk wat aangemodderd in een port-au-cabin. Geluk kig bleef onze klantenkring trouw komen. Groenis't is een kleinschalige zorg- kwekerij met dagbesteding voor mensen met onder meer een lichte beperking of mensen uit de versla vingszorg. Met respect voor iedereen", weet eigenaar en hovenier Petra Kas. Daarnaast gebruikt Travalje Subiet de lokatie. Dat is een kleinschalig zorgbedrijf dat gespecialiseerd is in onder- steunings-, activerings- en trainingstrajecten gericht op terugkeer in het regulier werkveld. Groenis' heeft een nauwe samenwerking met Travalje Subiet. Hove nier Petra: "Groenis't heeft het dealerschap van Se- dummix matten, een steeds bekender wordend product voor groene daken. Verder ben ik van plan het assor timent uit te breiden met andere sedum- en rotstuin- plantjes. We zijn nog steeds in ontwikkeling. Onze groententuin is kleinscha lig. Het is een leuk project voor de mensen die hier werken. Wat over is wordt verkocht." Tijdens de kunstroute van Koudekerke op 2, 3 en 4 september, van 10.00 tot 17.00 uur, zijn er open da gen. Het berijf is op maan dag gesloten. Groenis't, Groeneweg 6, Koudekerke, telefoon 06- 12604785 MIDDELBURG - Wim Geertse van GroenRijk Mid delburg heeft een Hartman loungeset overhandigd aan de familie Marinissen uit Middelburg. Veel klanten van GroenRijk hadden de coupon ingevuld om kans te maken op de Hartman Cele bration Set, die door het 40 jaar bestaande Hartman aan haar dealers beschikbaar is gesteld. VLISSINGEN - Nu de zomer ten einde loopt en de tempe ratuur minder geschikt wordt voor buiten aktiviteiten start de naturistische zwemver eniging Delta Natuur, vanaf 5 september, weer met het wekelijkse zwemuurtje. Van 18.00 tot 19.00 uur kan ie dereen in een ongedwongen sfeer gebruik maken van di verse accommodaties in het Vrijburgbad in Vlissingen. Info: www.deltanatuur.nl door leonjanssens MIDDELBURG - Hair Cos metica Shop Ashwin in Mid delburg heeft alles in huis om iets moois, goeds en leuks met je haar te doen. Ashwin Lalbiharie werkte bij zijn vader in Vlissingen: "Het werd tijd om iets voor mezelf te beginnen. Ik ben sterk ge richt op cosmetische producten en dan vooral haarproducten. Haarstukken van Human Hair en Braziliaans haar. Ze zijn wat duurder maar ook véél beter. Het is absoluut echt haar. En de vraag naar Braziliaans haar is groot. Topkwaliteit. Met dit haar kun je doen wat je met echt haar ook kunt doen. Ik verkoop Ashwin Lalbiharie in zijn winkel. foto: leon janssens ook Ashenu, synthetisch maar De ruime winkel biedt een groot heel natuurgetrouw. En natuur- assortiment aan verzorgende lijk extensions." producten voor onder andere het gezicht, huid en haar. Maar ook gel, wax, conditioners en shampoo. En relaxer om je krul len eruit te krijgen, om je haar glad te maken. En Texturizer om kort haar te krullen. Ook verkoop ik speciale kinders hampoo die niet irriteert en die niet prikt. "En een speciale serie Coconut Oil voor een mooie glans op je haar", wijst Ashwin, "Verder heb ik levensmiddelen zoals sauzen en aromaten om bij te voegen, marinades, vleeswaren en fris dranken. Speciale rijst van Jas min Thailand: heel gezond en lekker." Hair Cosmetics Ashwin, Segeer- straat 21, Middelburg, telefoon: 06-53426679 nd foto: jasper karman Zomerfeest Nie door ellen de vriend NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - Het tiende Zomer feest Nieuwland staat voor de deur. Het feest, op vrijdag 3 en zaterdag 4 september, staat dit keer in het teken van het jubileum én van de (her) opening van het ver nieuwde Dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland. Dit jaar wordt voor het eerst de wielerronde Omloop van Nieuwland gereden in samen werking met Trimbelangen Midden Zeeland. De ronde is bedoeld voor senioren, die in verschillende klassen kunnen rijden. Het parcours door het dorp'is 4 kilometer lang en op vrijdag om 18.00 uur klinkt het startschot. De prijsuitreiking is drie uur later in de feesttent bij De Roode Leeuw. Daar volgt daarna een feestavond met Bram Tom's Diskosjow. Els en Peter Nijsse is trots op het vernieuwde dorpshuis.

de Faam | 2010 | | pagina 28