Waanzinnig feest in skatepark Meker Volkstuinvereniging Zwerven aan zee heeft e'f>en ct' lLju_K^nr^aiü. &Q 'fAV^TSSflTCTTI De Faam PRIJZEN WINNEN? KLIK WIN OP: ~VWWW.DE-FAAIVI.NL Kort Ruim honderd jaar VOC cartografie Orgelconcert in de Nieuwe kerk Een extraatje voor mantelzorgers Nieuwland Zingt Woensdag 1 september 2010 - Pagina 17 Koning Neptunus komt aan uit de zee. FOTO: RR. WESTKAPELLE - Deze laatste woensdag (1 september) van het zomerproject Woensdag Westkapelle staat in het teken van de zee. Het beschermen van alles wat leeft aan de zee. Dit wordt op een ludieke manier met verschillende activiteiten gedaan. Om te beginnen met een schoonmaakactie van het badstrand en een dijkdeel, on der leiding van de Hengelsport vereniging en met de hulp van Wielemaker BV en de Gemeente Veere. Iedereen die wil helpen kan zich om 10.00 uur melden bij Erica, bij het Reddingssta tion van de KNRM. Gezamenlijk gaat iedereen aan de slag met het opruimen van het zwerfaf val. Om 11.00 uur kunnen kin deren meedoen met een wed strijd zandfiguren maken op het badstrand 't Gat. Wel zelf een harkje en schepje meenemen. Om 11.00 uur begint ook een viswedstrijd op het strand bij de boulevard, in samenwerking met supermarkt Eurospar Min- derhoud. En in het Polderhuis is een prachtige natuurfilm Sea the Truth te zien. Een film van MicMec. Om 13.00 uur kunnen kinderen luisteren naar verha len over de zee in het Jeugd- gebouw Moriakerk (Marktplein Westkapelle). En rond 15.00 uur komt koning Neptunus, vanuit de zee, aan bij het Polderhuis. Hij kan vast een paar heel span nende verhalen vertellen! Alle activiteiten zijn gratis. MIDDELBURG - Waanzin, een nieuw feest met een gloed nieuw concept, is zaterdag 4 september van 13.00 tot 23.00 uur in Meker indoor skatepark Middelburg. Overdag zijn er hiphop optredens van Bint Barre, 111 productionz, Risskant, Ad Rem en van kwaad tot erger. Voorafgaand en tussen de op tredens wordt een mix gedraaid van overwegend Dubstep en een vleugje hiphop door Dubsal en Tekka. Het feest wordt in de avond afgesloten met Drum 'n bass van Tiktaalik Skrats (BE), DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - Vanwege het vijftigjarig bestaan van volkstuinvereniging Levenslust, aan de Vlis- singse Koudekerkseweg, is een cd verschenen. De jubilerende tuinenclub, tegenover Intratuin, heeft een eigen cd met daarop het nummer 'Mijn volkstuin.' Dit lied is gecomponeerd in 1960, het oprichtingsjaar van Le venslust. Deze wals is een ode aan het volks tuinieren. Gerrit Prins bezit een tuin op Le venslust en het leek hem een goed idee om iets met het lied Bastine, Announaki en CB. Na afloop is er in de binnenstad van Middelburg, in Café Un derground een afterparty tot 2.00 uur met Dubstep, hiphop en Drum n bass van Tekka en Announaki. Reserveren kan via waanzinmeker@gmail.com on der vermelding van "Waanzin!", naam, geboortedatum, aantal personen (maximaal 10) en te lefoonnummer. Reservering op te halen tot 16.30 uur. Kijk meer informatie: www. drumnbassinyourface.hyves.nl. te doen tijdens de open dag op zaterdag 4 september. De Vlissingse ondernemer Wim van der Wal tuiniert eveneens en heeft bovendien een mu zikale achtergrond. Dus is hij met het nummer aan de slag gegaan. Binnen enkele dagen was er een afspeelbare cd. En kele weken later realiseerde hij een gezongen uitvoering met muziek. En...zo verklapt Wim: "Er is belangstelling uit professionele kring om mis schien verder iets met dit lied te gaan doen. Maar dat is voor later. Ik zie deze uitvoering nu gewoon als een geschenk van leden aan de jarige ver eniging." VLISSINGEN - In de zeventien de en achttiende eeuw had de VOC kaartenmakers in dienst om haar zeelieden van nauti sche kaarten te voorzien. Ook de Zeeuwse kamer had eigen cartografen in dienst, Ruud Paesie verrichtte geruime tijd onderzoek naar de kaartenma kers van de Kamer Zeeland. Het boek dat hier uiteindelijk over is geschreven, Zeeuwse kaarten voor de VOC, wordt vrijdag 8 oktober gepresenteerd in het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissingen. Ook wordt de ge lijknamige tentoonstelling ge opend, deze is te zien tot en methetvoorjaar 2011. Maritiem historicus dr. Ruud Paesie ont dekte in 1997 het wrak van het Zeeuwse VOC-schip Ravesteyn. Hij publiceerde diverse boeken en artikelen over VOC en WIC- gerelateerde onderwerpen. Zaterdag 20 november wordt een symposium over Zeeuwse kaartenmakers in het Arsenaal theater in Vlissingèn gehouden door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen in samenwerking met de Vereniging voor Zeegeschiede nis. MIDDELBURG - De bekende Middelburgse musicoloog en organist Prof. Dr. Albert Cle ment geeft dinsdag 7 septem ber een orgelconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Vanaf 20.00 uur zijn werken te beluisteren van Bruhns, Bach, FranckenVierne. MIDDELBURG - Mantelzorgers kunnen onder bepaalde voor waarden een mantelzorgcom pliment ontvangen. Dit is een uitkering van 250 euro per jaar. Voor wie wil weten of hij/zij in aanmerking komt voor dit compliment, houdt de mantel zorgmakelaar van Werkt voor Ouderen drie spreekuren op Walcheren. Het compliment is bestemd voor mantelzorgers van twee groepen. De eerste groep bestaat uit mensen die een langdurige indicatie voor zorg hebben. Dë Sociale Ver zekeringsbank stuurt mensen met deze indicatie een formu lier toe. De tweede groep heeft geen langdurige AWBZ-zorg ontvangen maar daar wel voor in aanmerking zouden komen. Dat zijn bijvoorbeeld mensen waarbij alle persoonlijke ver zorging door mantelzorgers wordt gedaan. Op donderdag 9 september is het spreekuur in Loket Ter Reede in Vlissin gen, op dinsdag 14 september in Loket Getij in Middelburg en op donderdag 16 september in Loket Nieuw Bachtenpoorte in Oost-Souburg. Alle dagen van 13.30 tot 16.00 uur. Info: Pieter- nella Pieters, 0118-448448. NIEUW - EN SINT JOOSLAND - In de dorpskerk van Nieuw en Sint Joosland is zaterdag 4 september de zevende Nieuw land Zingt. Op het programma staan vooral bekende psalmen en gezangen. De samenzang wordt, zoals ieder jaar, besloten met het zingen van het Zeeuws Volkslied. Aanvang 15.00 uur Eind 2010 geen strippenkaart meer in Zeeland Aan het einde van dit jaar kunt u niet meer reizen met de strippenkaart in Zeeland. Op veel plaatsen in Nederland is dit al het geval. Vanaf eind 2010 is de OV-chipkaart in Zeeland het enige vervoersbewijs. Eind 2010 kunt u dus niet meer met de strippenkaart reizen, maar nog wel uw abonnement gebruiken. Vraag hu gratis de persoonlijke OV-chipkaart aan De Provincie Zeeland biedt de inwoners van Zeeland de mogelijkheid om gratis de persoonlijke OV-chipkaart aan te vragen met automatisch opladen, met de volgende voordelen: Bespaar 7,50 op de aanvraag Altijd voldoende saldo op je kaart door automatisch opladen Unieke Zeeuwse editie Geschikt voor leeftijdskorting en abonnementen Te blokkeren bij verlies of diefstal Binnen 4 weken thuisgestuurd direct klaar voor gebruik 5 jaar geldig v Wt U vindt het OV-chipkaart Infopunt in september op de volgende locaties: 01 sept Oostburg Markt 12.00 - 16.00u. 02sept Hulst Markt 12.00 - 16.00u. 03 sept Vlissingen Markt 12.00 - 16.00u. 04 sept Axel Markt 12.00 - 16.00u. 08 sept Middelburg Centrum 09.00 - 13.00u. 11 sept Sint Jansteen Markt 09.00 - 13.00u. 16 sept Zierikzee Centrum 09.00 - 13.00u. 17 sept Yerseke Markt 09.00 - 13.00u. 18 sept IJzendijke Markt 09.00 - 13.00u. 22 sept. Goes Stephensonweg 11.00 - 15.00u. 24 sept St. Maartensdijk Markt 12.00 - 16.00u. 25 sept Wemeldinge Markt 08.00 - 12.00u. 27 sept Sas van Gent Markt 12.00 - 16.00u. 30 sept Heinkenszand Markt 09.00 - 13.00u. Locaties onder voorbehoud. Check voor meer Info www.zeeuweovchlpkaart.nl Rj2J£. Er moet namelijk een iDeal betalingstransactie van 0,01 gedaan worden ter verificatie van het rekeningnummer om de kaart automatisch op te kunnen laden met saldo. Om teleurstellingen en lange wachtrijen te voorkomen raadt de Provincie aan om uw TAN-code, e.dentifier, acceskey of random reader mee te nemen om de iDeal transactie te kunnen voltooien bü het OV-chipkaart Infopunt. Indien u niet beschikt over internetbankieren kunt u ook een schriftelijk aanvraagpakket afhalen bij het OV-chipkaart Infopunt en de kaart gratis (per post) aanvragen. Provincie Zeeland Hoe vraag ik de gratis persoonlijke OV-chipkaart aan? Via: www.zeeuwseovchipkaart.nl Via: 0900-2100800 (lokaal tarief) Via het OV-chipkaart Infopunt Via een aanvraagpakket verkrijgbaar in de Bibliobus ov-chipkaart.nl Het OV-chipkaart Infopunt Het is ook mogelijk om de gratis persoonlijke Zeeuwse OV-chipkaart op locatie aan te vragen. Naast hulp bij het aanvragen van de kaart wordt er ook een digitale foto gemaakt voor op de kaart. Voorwaarde is echter wel dat men beschikt over internetbankieren.

de Faam | 2010 | | pagina 17