uitvaartcompact.nl goedkoopste uitvaart MAREA Uitvaartbegeleiding BELEEF HET OP ^WWW.DE-FAAM.NL Betrokkenheid Twintig jaar Ons Boeregoed wordt gevierd met een groot dorpsfeest Architectentafel met diverse items Expositie: de Zeeuwse Fotosalon de Groot-de Kam bv Marianne van de Graaf 'Omdat leder mens een, liefdevol afrcheld verdient" Majoorwerf 5 - 4374 CA Zoutelande - Tel.: 06 - 407 96 513 E-mail: info@marea-uitvaart.nl - Website: www.marea-uitvaart.ni direct regelen, internet en telefoon (0800 5080) 24 uur per dag, 7 dagen per week ook vooraf vast te leggen Stijlvol en zorgzaam! fèegrafenisverzorging oubos irrjwjMügBn Woensdag 1 september 2010 - Pagina 13 to's en motoren, een Zeeuwse juunrenne (uienbewaarplaats) en oude gereedschappen. Naast het ringsteken op Zeeuwse trekpaarden kan men zien hoe paarden een nieuw hoefijzer krijgen. Ze worden beslagen in een travalje. Paardenmessen snijden, een roofvogelshow en een ouderwetse, wasdag met de hand. Oude ambachten als de traditionele goud- en zilver smid en de koetsenstoffeerder laten zien hoe het er vroeger aan toe ging. Palingroken, gar nalen pellen, fuiken en visnet ten breien: de Kruiningse Dag biedt alles. Van 11.30 tot 14.00 uur is er samenzang in de Jo- hanneskerk en daarna begint de ouderwetse boerenkoopdag. Om 16.30 is er een afsluitende optocht met alle deelnemers aan de dag. Van 19.00 tot 22.30 uur is er een optreden van de band Mo-art in de feesttent voor het verenigingsgebouw van Ons Boeregoed. De betrokkenheid bij Vereni ging Ons Boeregoed in Krui ningen is groot. Bij de orga nisatie van het dorpsfeest is de vereniging geholpen door verschillende andere vereni gingen en ondernemers uit het dorp. Feest Ons Boe" DOOR LEON JANSSENS KRUININGEN - Ons Boere goed viert zaterdag haar twin tigste verjaardag met een groot dorpsfeest in het centrum van Kruiningen. Er zijn optredens van streekdrachtgroepen uit heel Nederland en een groots opgezette braderie en rommel markt. Diverse demonstraties, waaronder een vlegeldorsgroep en een in werking zijnde antieke dorskast. Ringrijden op Zeeuw se trekpaarden, diverse oude ambachten en een ouderwetse huisslachting. Uniek is de grote ouderwetse boerenkoopdag waar onder andere streeksie- raden, oude gereedschappen, antieke voorwerpen en meu belen geveild worden door vei lingmeester A. Verhage. Com missaris- van de Koningin Karla Peijs opent het feest om 10.00 uur op de markt. In de schaduw van de oude Johanneskerk gaat de Zeeuwse folklore herleven. Secretaris van Ons Boeregoed, Adrie Dek: "Zeker met de ou de streekdrachten uit diverse streken van ons land. Vijftien verenigingen onder andere uit Schagen, Wieringen, Friesland, Nunspeet, Venlo en de Axelse klederdrachtgroep. Te zien in de Johanneskerk, op het podium in de Burgemeester Elenbaas- straat en in de feesttent op de Markt. Daarnaast dansgroepen, ook in streekdracht, zoals In- terscaldis uit Hansweert, groe pen uit Hulst, West-Friesland en Ons Boeregoed koestert het Zeeuws cultureel erfgoed met veel zorg. Ons Boe regoed is op 8 maart 1990 opgericht in Kruiningen. Het doel van de initiatief nemers was om de unieke streekdrachten, dialecten en gebruiken van Zeeland voor het nageslacht te be waren en waar mogelijk in ere te herstellen. Binnen de vereniging (400 leden) zijn diverse deelgroepen actief zoals een koor, toneelgroep, presentatiegroep, babbe- laarsgroep, geschiedenis- en dialectengroep en kleding groep. De vereniging treedt regelmatig op in binnen- en buitenland. Ons Boeregoed heeft sinds 1999 het club huis 't Zael'of in Kruiningen. Dordrecht die in de feesttent op gaan tréden. En vergeet niet de 'Huus't van Boeregoed', een kindergroep uit onze vereniging die een optreden verzorgt. Een spectaculairgebeurenishetgan- zendrijven. Werkelijk uniek, dat zie niet vaak." Het goed gevulde programma biedt verder expo sities van streekdrachtpoppen in de Johanneskerk en streek- dachtfoto's in Hof Cruninghe. Ook is er een tentoonstelling van oude trekkers, antieke au Jan Peter Balkenende tijdens een eerdere Kruiningse Dag. MIDDELBURG - CBK Zeeland, Het Zeeuwse Gezicht en BNA houden woensdag 8 september een architectentafel. Tijdens deze gratis toe gankelijke bijeenkom sten komt elke keer een ander onderwerp aan de orde dat te maken heeft met architectuur. Gedurende vele jaren zijn de koopprijzen sterk gestegen bij een gematigde huuront- wikkeling. Landelijk is daar door een grote kloof tussen de koop- en huursector ont staan. Tijdens de architec tentafel op 8 september zijn makelaars, wooncorporaties en vertegenwoordigers van Collectief Particulier Op drachtgeverschap Zeeland aanwezig om over dit on derwerp te discussiëren. De architectentafel is van 17.00 tot 19.00 uur bij het CBK Zeeland, Balans 17 in Mid delburg. MIDDELBURG - Binnen de Zeeuwse afdeling van de Ne derlandse Fotobond is het inmiddels een begrip: de fo towedstrijd voor de Zeeuw se leden van de fotobond. Alle ingezonden foto's zijn door een deskundige jury beoordeeld en worden ver volgens tentoongesteld in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. De prijswinnaars worden bekend gemaakt tij dens de opening op zaterdag 4 september om 14.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. égM uitvaartverzorging REQUIEM Informatiecentrum en uitvaartwinkel. van Dishoeckstraat 620 4362 XW Vlissinqen info@uzzl.nl www.UZN-Nederiand.nl tel. 0118-612868 Veerseweg 36, 4332 BG Middelburg www.degrootdekam.nl - info@degrootdekam.nl dag en nacht bereikbaar 0118 413 417 Overlijden en begraven zijn momenten waarop emoties een r' belangrijke plaats innemen. begrijpelijk dat u zich op een tvolle en professionele 'ijze w 'II laten ondersteunen. Wij zullen u een iéctvolle en professionele ondersteuning bieden! Reigersberg 15,4363 BN Aagtekerke info@begrafenisverzorgingroubos.nl 0118 - 58 22 98 b.g.g. 06 14 58 48 78 www.begrafenisverzorgingroubos.nl

de Faam | 2010 | | pagina 13