BLAUW GERUITE KIEL VLISSINCEN VERGADERING WERK IN UITVOERING TOERISME EN ECONOMIE GEEN INTERNET? GEEN NOOD! SERVICEBUS VOLGENDE WEEK WEER IN ACTIE SERVICE TEAM G M L f. N T I NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Viissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Viissingen Stadshuis Viissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Welzijn en onderwijs Dinsdag 7 september 2010 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Vaststellen bestem mingsplan Scheldekwar- tier-noord, gedeelte 'De Timmerfabriek' 3.2 Vaststelling stedenbouw kundig plan Groote Markt 3.3 Gewijzigde vaststelling stedenbouwkundig plan Engelse Wijk Nieuw Bonedijke) 3.4 Vaststellen van de Brand beveiligingsverordening Viissingen 2010 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Ruimtelijke ontwikkeling en havens Donderdag 9 september 2010 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 jaarrekening 2009 Archi pelscholen 3.2 Eerste bestuursrapportage en eerste begrotingswijzi ging 2010 van de Krediet bank Walcheren 3.3 Eerste bestuursrappor tage 2010 LétÉ 3.4 Uitvoeringsprogramma en bestemmingsreserve NASB 3.5 Eerste bestuursrappor tage en tweede begro tingswijziging Sociale Dienst Walcheren 4. Afwikkeling van de motie Huisverbod naar aanleiding van dé raad van 22 juli 2010, geagendeerd op verzoek van mevrouw M. Reinders- Stijnman (VVD) 5. Presentatie Wijkplan Mid dengebied - Community that Care 6. Rondvraag 7. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Herinrichting Bermweg en Spoorstraat Maandag 6 september 2010 start de herinrichting van de Spoor straat en de Bermweg in Oost-Sou burg. Het werk wordt in twee fases uitgevoerd: eerst de Spoorstraat, daarna de Bermweg. De werk zaamheden beginnen in de Spoor straat en duren tot ca. half november 2010. De Spoorstraat is in zijn geheel afgesloten voor het verkeer. Omleidingroütps zijn aan gegeven. De werkzaamheden in de Bermweg worden in deelfases uit gevoerd. De start is gepland rond half november. Herinrichting Walstraüt zuid (vervolg) Maandag 6 september 2010 worden de werkzaamheden in de Walstraat zuid hervat. Ook een stukje van de Nieuwstraat en het laatste stukje van het Groenewoud worden nu meegenomen. De werkzaamheden duren tot eind november 2010. In maart 2010 zijn de werkzaam heden, in overleg met de onderne mers, stilgelegd, zodat de straat in de zomermaanden toegankelijk was voor bezoekers. Vijver Spuistraat Vanaf maandag 6 september wordt er gewerkt aan de spie en de vijver in de Spuistraat: de hui dige coating wordt vervangen. De Spuistraat is ca. 3 dagen afge sloten voor het verkeer. Het vrachtverkeer mag wel gebruik maken van de Spuis traat. De parkeergarage en de Bussestraat zijn gewoon bereik baar. Een omleidingroute is aan gegeven. Het aanbrengen van de coating vindt in een later sta dium plaats, maar hiervoor zijn geen afsluitingen of omleidin gen nodig. Het totale werk duurt ongeveer drie weken. Over deze drie werken in uitvoe ring ontvangen de bewoners een brief van de gemeente. www.vlissingcn.nl/ werkinuitvoering Als u dit leest, is Viissingen Maritiem alweer achter de rug. Gezien het succes van voorgaande jaren zal het ook dit jaar weer een heel leuk eve nement worden. Zeker als de weergoden ons gunstig gfczind zijn. Ik hoop dat u er net als ik weer veel plezier aan heeft beleefd. Dit brengt bij mij Sail de Ruyter 2007 in herinnering, een evene ment dat klonk als een (scheeps-)klok en over een grote breedte vast en zeker een positieve bijdrage aan het imago van Viissingen heeft geleverd. Dat imago, steunend op ons maritiem verleden, kan zo'n formidabele opsteker eens in de vijf jaar goed gebruiken. Zeker als je bedenkt dat we met elkaar van mening zijn dat het toerisme één van de pijlers onder de Vlissingse economie moet zijn. Wist u trouwens dat het deze keer geen vijf maar zes jaar duurt tot de volgende Sail? De eerstvolgende is in 2013. Om Viissingen aantrekkelijk(er) te maken voor toeristen, moet de stad wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Ik denk hierbij in het bijzonder aan de kwaliteitseis voor het gehele 'product Viissingen' en de behoefte aan enkele spraakmakende publiekstrekkers. De maritieme historie en het nautische karakter van Viissingen is een hele goede met Michiel de Ruyter als centraal figuur. Een goede tweede zou een replica van zijn vlaggenschip 'De Zeven Provinciën' kunnen worden. Dit schip, dat momenteel wordt gebouwd bij de Batavia werf in Lelystad, zou een topattractie met internationale allure zijn. Afgemeerd in het Dok, of nog beter in het Dokje van Perry. Opengesteld voor het publiek en een welkome aanvulling op het bestaande aanbod van attracties. In mei 2009 heeft de VVD een motie ingediend over de mogelijk heid om deze replica voor Viissingen te verwerven. Deze motie is in de raad met algemene stemmen aangenomen. Ik ga toch de wethou der nog eens vragen naar de stand van zaken. Raadslid fan Casteleijn, fractie VVD e-mail: jacastel@zeelandnet.nl www.vvdvlissingen.nl Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost- Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken. SCHEMA SERVICEBUS Dag en tijd Wijk Maandag 6 september 2010 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 7 september 2010 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) - - -r-.: Woensdag 8 september 2010 L 09.00-11.30 uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 9 september 2010 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 10 september 2010 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) [13.00- 15.30 uur Fonteyne Volgende week rijdt de Service bus van de gemeente Viissingen weer. Deel uw ideeën met ons! Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Viissingen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/ serviceteam Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riolering? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomgeving. De medewerkers van de bui tendienst handelen snel klach ten aan wegen, straten en plantsoenen af, U kunt voor een melding over de open bare ruimte direct bellen naar 487500, mailen via meldln- gen@vlissingen.nl of op de website het meldingenformu lier invullen. www.vlissingen.nl/ serviceteam Viissingen maken,' ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.8, lid 4, van de Wet ruimtelijke orde ning, bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 22 juli 2010 het bestemmingsplan 'Stede lijke bedrijventerreinen Viissin gen' heeft vastgesteld. Bij de vaststelling van het bestem mingsplan zijn wijzigingen aange bracht ten opzichte van het ter visie gelegen ontwerp. Deze wijzi gingen betreffen het projecteren van een rechtstreekse bestemming detailhandel in volumineuze goe deren (m.u.v. meubelen) en detail handel in de branche in/om huis (m.u.v. wonen en bruin/witgoed) in plaats van een ontheffingsrege ling voor de panden Gildeweg 15-21, Gildeweg 6 en 8, Mercurius- weg 20c t/m 20i en 22 en Hermes- weg 25 en een rechtstreekse bestemming 'supermarkt' in plaats van een ontheffingsregeling voor .een beperkt gedeelte van de pan den Mercuriusweg 20c t/m 20i. De toelichting en de regels zijn aangepast en aangevuld overeen komstig deze wijzigingen. De wijzi gingen ten opzichte van het ter visie gelegen ontwerp zijn opgeno men in hoofdstuk 7 van de toelich ting. Het vastgestelde bestemmingsplan, het raadsbesluit en de bijlagen lig gen met ingang van 2 september 2010 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 13 oktober 2010) ter inzage in het stadhuis, Paul Kruger- straat 1, Viissingen. De digitale ver sie van het bestemmingsplan en de bijlagen zijn raadpleegbaar via de wettelijk verplicht gestelde website www.ruimtelijkeplannen.nl/web- roo/?planidn=NL.IMRO.0718. BPSB01-VG01. Deze website is ook te bereiken via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/bestem- mingsplannen (rubriek 'vastge stelde bestemmingsplannen'), waar een link staat aangegeven naar de genoemde wettelijk verplicht ge stelde website. Tegen het vastgestelde bestem mingsplan staat, op grond van arti kel 8.2., lid 1, sub a, van de Wet ruimtelijke ordening, voor een belanghebbende -binnen de hier voor genoemde termijn van tervisie- legging beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's Gravenhage. Geen beroep kan wor den ingesteld door een belangheb bende aan wie redelijkerwijs kan worden verweten, dat hij geen ziens wijze naar voren heeft gebracht bij de gemeenteraad. Het besluit tot vaststelling treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn is verstreken, dus op 14 oktober 2010. Een beroepschrift heeft geen schorsende werking. Indien bin nen de beroepstermijn tevens een verzoek om voorlopige voorzie ning is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, treedt het besluit niet in werking voordat op het verzoek is beslist. Vaststelling wijzigingsplan Industrieterrein Vlissingen-Oost 1994 tweede wijziging, wind turbinepark Kloosterboer Burgemeester en wethouders van Viissingen maken op grond van artikel 3.9a, lid 1 van de Wet ruim telijke ordening bekend dat bij besluit van 31 augustus 2010 het wijzigingsplan "Industrieterrein Vlissingen-Oost 1994, tweede wij ziging, windturbinepark Klooster boer" ongewijzigd is vastgesteld. Inhoud wijzigingsplan Het wijzigingsplan "Industrieter rein Vlissingen-Oost 1994, tweede wijziging, windturbinepark Kloos terboer" voorziet in een juridisch- planologische regeling voor het realiseren van een windturbine op het terrein van Kloosterboer, Dene- markenweg 22 in het Sloegebied. Terinzagelegging Het vaststellingsbesluit en het wijzi gingsplan liggen met ingang van 2 september 2010 gedurende zes weken (t/m 13 oktober 2010) in de hal van het stadhuis, Paul Kruger- straat 1, 4382 MA Viissingen, ter inzage. Daarnaast zijn het vaststel lingsbesluit en het wijzigingsplan met de daarbij behorende stukken gedurende de genoemde periode ook digitaal in te zien op de gemeen telijke website www.vlissingen.nl. Beroep en voorlopige voorziening Tegen dit besluit kunnen belang hebbenden op grond van het bepaalde artikel 8.2 lid 1 onder c van de Wet ruimtelijke ordening schriftelijk beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag). De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt zes weken en vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voorts kan de Voorzitter van de Afdeling, indien beroep is ingesteld, op ver zoek van een belanghebbende die tevens beroep heeft ingesteld, een voorlopige voorziening treffen in dien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor het in behandeling nemen van een beroepschrift of een ver zoek om voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Viissingen, 1 september 2010 B&W Viissingen Postbus 3000 4380 GV Viissingen

de Faam | 2010 | | pagina 11