r r i Schroeweg ri. Middelburg afgesloten 29-8 tot 4-9 22.00-06.00h| Subsidie op energiebesparende maatregelen woningen Heeft u een WMO-voorziening nodig? Nieuwe muziek carillon Lange Jan Kinderactiviteiten Asfaltonderhoud aan de Schroeweg De Smit wint omroepersconcours Middelburgse particuliere woningeigenaren kunnen gebruik maken van de Zeeuwse Meer Met Minder subsidieregeling op energiebesparende maatregelen. Een huishouden is jaarlijks zo'n 2.000,- kwijt aan gas en licht. En daar kunt u tot wel 30% op besparen. Dat begint vaak heel eenvoudig door bijvoorbeeld apparaten uit te schakelen in plaats van ze op standby te zetten. Door lichten uit te doen in kamers waar niemand is. Ook kunt u kleine maatregelen treffen zoals het aanbrengen van radiatorfolie, tochtstrips, led-lampen en standby-kil lers. Maar u kunt ook een grotere ingreep doen. Een zuinige cv-ketel nemen bijvoorbeeld. Dergelijke maatregelen brengen niet alleen uw energierekening naar beneden, maar uw woning wordt er ook een stuk comfortabeler door, neemt in waarde toe èn u draagt bij aan een beter klimaat. Voor deze grotere ingrepen is nu de Zeeuwse Meer met Minder subsidieregeling ingevoerd. Subsidie Als u via een Meer Met Minder-aanbieder uw huis minimaal 20% energiezuini ger maakt (één energielabelsprong), dan kunt u via Meer Met Minder een sti muleringspremie krijgen van 350,- van de Provincie Zeeland èn 350,- van de gemeente Middelburg. Samen dus 700,-. Als u uw woning 30% energie zuiniger maakt (twee energielabelsprongen), dan kunt u zelfs twee keer 700,- subsidie krijgen, dus 1.400,-. Deze subsidie komt nog bovenop de landelijke regelingen, zoals subsidie op isolerend glas en laag btw-tarief op isolatie van muren, daken en vloer. Advies Voordat u de Meer Met Minder subsidie kunt aanvragen, heeft u een zoge naamd maatwerkadvies nodig. Hiervoor komt er een professional uw huis be kijken en stalt een rapport op waarin staat welke energiebesparende maatregelen u kunt treffen, wat de kosten daarvan zijn en welke besparingen u dat oplevert. Voor het maatwerkadvies is nu tijdelijk subsidie van het Rijk be schikbaar. Wacht niet te lang, want deze subsidiepotjes kunnen leeg raken. Op www.energieloket.nl/zeeland vindt u meer informatie. Woont u zelfstandig en denkt u dat u een Wmo-voorziening (bijvoorbeeld een scootmobiel) nodig heeft? Dan is het belangrijk dat u eerst een aanvraag indient voordat u het hulpmiddel aanschaft. Wanneer u een hulpmiddel nodig heeft, zoals een scootmobiel of een traplift, kunt u een aanvraag indienen voor een Wmo-voorziening. Ook wanneer u een woningaanpassing nodig heeft of aanspraak wilt maken op een verhuiskos tenvergoeding omdat u wilt verhuizen naar een gelijkvloerse woning, is het belangrijk dat u eerst een aanvraag indient, voordat u de aanpassing reali seert of werkelijk gaat verhuizen. Kortom, u kunt dus enkel voor een Wmo- voorziening in aanmerking komen als u deze nog niet zelf heeft aangeschaft. Porthos en het Wmo-loket Porthos is het Wmo-loket van de gemeente Middelburg. U kunt hier terecht voor al uw vragen over Wmo-voorzieningen. Porthos bevindt zich in de Sint Sebastiaanstraat nummer 12 in Middelburg. U kunt Porthos bereiken op (0118) 75 14 00. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Het WmoKantoor is ook bereikbaar voor vragen over Wmo-voor zieningen. U kunt het Wmo-kantoor bereiken op (0118)67 56 75. Het carillon van de Lange Jan is onlangs door Jos Vogel, tweede beiaardier van de gemeente Middelburg, weer van nieuwe melodieën voorzien voor de speelautomaat. De muziek die thans klinkt dateert van het jaar 1897 en is voor de toenma lige speeltrommel bewerkt door Johan Wagenaar uit Utrecht. Jan Morks (de bekende Middelburgse musicus) was in dat jaar nog maar net als bei aardier benoemd en nam daarna het versteken van de speeltrommel over. De muziek die thans klinkt is van Louis César Desormes en PietroMascagni, toendertijd populaire componisten. Ook vanaf de Arnemuidse toren klinken weer nieuwe melodieën, onder an dere muziek van Adriaan Valerius en volksliedjes. Terwijl veel kinderen in Nederland alweer naar school zijn, kunnen Zeeuwse kinderen nog even volop genieten van hun vakantie. En ze hoeven zich niet te vervelen, want Stichting Welzijn Middelburg heeft volop leuke activiteiten georganiseerd. Zoals workshops toneel, visagie en liedjesschrijven, een boekenruilbeurs en een film- en knutselmiddag. De meeste activiteiten zijn gratis. Aanmelden kan via Marscha de Nooijer via 75 14 00 of m.denooijer@welzijnmiddelburg.nl. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vanaf 29 augustus vinden er gedurende een aantal avonden en nachten onderhoudswerkzaamheden plaats aan het asfalt van de Schroeweg. Vanwege deze werkzaamheden is de Schroeweg (richting het centrum van Middelburg) tussen 22.00 en 06.00 uur afgesloten voor het verkeer tussen de rotonde Mortiereboulevard en de aansluiting met de Torenweg. Op woensdag 1 september begint de aannemer al om 21.00 uur. Verkeer richting Middelburg wordt omgeleid. Op zondag 29 augustus is deze rijbaan richting Middelburg ook afgesloten tussen 07.00 en 12.00 uur. De aannemer moet dan diverse metingen verrichten ter voorbereiding op het nachtwerk. Ook dan wordt het verkeer omgeleid. Het verkeer richting de A58 ondervindt geen hinder van de werkzaamheden. Alle werkzaamheden zijn, indien het weer het toelaat, op zaterdag 4 september om 06.00 uur klaar. Voor in lichtingen over het werk en de omleiding kunt u contact opnemen met de heer Pascal Geldof. Het telefoonnum mer is 67 56 81. Foto: Aart van Belzen Donderdag streden dertien stads en dorpsomroepers uit Nederland en twee "Bellemannen" uit België om de eerste prijs op het tweede stads- en dorpsomroeperscon- cours in Middelburg. De Zeeuw, Wim de Smit uit Nisse, werd door de jury als beste om roeper uitgeroepen. De jury vond hem het duidelijkst spreken, vroeg duidelijk aandacht en be trok het publliek bij zijn verhaal. Ze vonden De Smit een echte 'Zeeuwse babbelaar'. Een aardige bijkomstigheid is, dat Wim de Smit bijna alle concoursen afloopt en nooit een prijs gewonnen heeft, maar nu kreeg hij in Middel burg wel de eer. De tweede plaats was voor de Belgische "belleman" uit Temse, Gerard Vercauteren en de derde prijs ging naar Harmen de Vries uit IJlst. Omroeper Stadsomroeper is een beroep vanuit de Middeleeuwen. Wanneer er belangrijk nieuws was maakte de omroeper met een welluidende stem dit op spontane, geestige wijze in stad of dorp bekend. Tegenwoordig is een stadsomroe per niet meer noodzakelijk, maar toch is het vak niet helemaal uit gestorven. Nederland kent nog twintig omroepers, waarvan er vorige week elf naar Middelburg kwamen. Een stadsomroeper vraagt met luide stem om de aandacht. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2010 | | pagina 9