Mag het licht uit 4fM mlHaa Brunch Diner compleet Aan u de keuze menu 17 Schrifturen bij Actien88 Landlust AFHAALMENU VOOR 2 PERSONEN Van metal naar akoestisch duo stijldansen voor beginners TM5 BRAS 20,00 GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN dé Weekkrant De Faam De paden op, het museum in Hartenvrouw is jarig GRATIS KENNISMAKINGSLES www.dansschoolbras.nl Tel: 0118-638 345 15,00 Vanaf 1 september zijn wij op woensdag gesloten. Dinsdag 28 september zijn wij in verband met een bruiloft gesloten. NAZOMEREN APPEL CITROENTAART 8,50 WALNOOTKOEK €1,25 GROF VOLKOREN €1,40 POLDERBROODJE €1,00 All-in, inclusief dranken Landlust is dè locatie voor bruiloften en partijen. Reserveer nu GalleryMaritime Maritieme inspiratie van Ro nald van Rikxoort en Rijk Gri- sel, schilderijen Het Zeeuws Archief Tekeningen van hetv'Krijtlen- mannetje, het Zeeuwse •slaver nijverleden door Ramon "de Nennie Kinderdijk 56 Kunstenaarsinitiatief MON jCA- PITAINE Iedere zondag van 13.00 lïurtot 17.00 uur f Kloostergangen Abdij Tentoonstelling Onder de hoe de van de heer, brieven uit de slavernij Synagoge, Wandelkerk, De Os- senberg Grijpskerke Expositie Samenspel, schilde rijen en textiele kunst Het Zeeuws Museum MODEMETMONIQUE, Zwart- voet Indianen, De paden op, de lanen in Galerie De Norenburgh Zomerexpositie: Assemblages, houten- en bronzen beelden en schilderijen Hof van Buren Regine Geerse, Elly van Laatum en Diny Schuurman, schilde rijen Zeeuws Museumcafé Nanda Runge, beeldend kun stenaar De Vleeshal Stichting Beeldende Kunst Mid delburg presenteert groepsten toonstelling Psychosculptures Sanquin Celieke van der Linden, water schilderijen Zeeuwse Bibliotheek De Althaea Pers 1997-2010: Dubbelslag, los Swiers Rechtbank Middelburg Tentoonstelling Ron Scherpe- nisse, schilderijen Vlissingen Bibliotheek 't Spui Foto-expositie cursisten Kun steducatie Walcheren Willem3 Vier schilders: Jeanny Golem- biewski, Michel .Boekhoudt, Kees Roovers en Toon Truyens Galerie de Blauwe Horizon Schilderijen van Mathisse Arendsen Maritiem MuZEEum van zeezeilers in de Whitbread Round the world race Domburg Gemeentehuis Vogelvlucht^ keramiek beel dend kunstenaar Yvette Lardi- nois Atelier Martiem Nick jonk, beelden en zeefdruk ken en Jac.oba van Heemskerk, tekeningen Duingalerie Verkoopexpositie Olga en Ar meen Gasparian, kunst uit Rusland M.Tak van Poortvliet museum Jan Sluijters in de Caldic Col lectie Overig Walcheren Museum De Schotse Huizen Veere Voortdurend onderweg, oeu vre overzicht Louis Heymans Catliarinakerk Zoutelande Expositie schilderijen van Ad Kusse en Bram Dingemanse BAARLAND - Onder de titel Schrifturen is nog tot en met 29 augustus werk te zien van Katja Tempelaars en Alex Kief- meijer in Galerie Achtien88 in Baarland. Gelaagdheid is het trefwoord voor de keramiek van Katja Tempelaars. In haar kera mische objecten is een stape ling te zien van platen klei, maar ook van papier en boeken. Eer der putte zij inspiratie uit gesta pelde en golvende steenlagen in dwarsdoorsneden van rotsen. In haar recente werken wordt deze inspiratiebron meer en meer losgelaten en verschuift in haar beelden en panelen het thema in de richting van groei. De spiraalvorm, de lagen, de groei, de vooruitgang, de ont wikkeling in het leven. Bij Alex Kiefmeijer is het thema zijn visie op het geziene beeld. Ze verbeelden notities uit een soort van kettingreactie: waar nemen en noteren. Beelden waargenomen uit foto's, boe ken, tijdschriften, kranten, andere tekeningen of door voorwerpen uit de directe om geving, geluid, muziek. Lijnen, vlekken en nieuwe vormen krij gen een plaatsing op de beeld drager. Verhoudingen van deze onderling spelen geen rol, ze zijn onafhankelijk van elkaar en creëren een eigen ritmische compositie. De Galerie is te vin den aan de Oude Polderdijk 2 in Baarland, in de Zak van Zuid- Beveland. Voor meer informatie 0113-639209 of zie www.g-acht- tien88.nl. Openingstijden zater dag en zondag van 12.00-17.00 uur én op afspraak. WILHELMINADORP - Het duo Innominata geeft zon dag 29 augustus om 15.00 uur een akoestisch optreden in Café 't Loze Vissertje aan 't Goese Sas (Wilhelmina- dorp). Het tweetal, bestaan de uit de 38-jarige zangeres Wendy van de Port uit Mid delburg en 39-jarige gitarist Marco Olivier uit Vlissingen, brengt nummers ten gehore van onder andere Within Temptation, Cyndi Lauper en Depeche Mode. Het concert is een mix van akoestische-, intieme luisterliedjes uit het recente pop- en rockrepertoi- re aangevuld met bewerkte hits uit de jaren tachtig. Door de minimale bezetting is de muziek transparant, puur en zonder opsmuk. 'Onze plannen en ambities zijn om dit najaar verder met eigen werk aan de slag te gaan en een demo op te nemen. Begin 2011 zou dit klaar moeten zijn. Onze muziek moet vooral warmte, passie en -heel belangrijk- sfeer uit stralen", laat het tweetal we ten. Nadat de gelijknamige metalformatie Innominata in 2008 werd ontbonden, be sloten Van de Port en Olivier verder te gaan als duo. Het concert bij Het Loze Visser tje is een debuutoptreden voor het muzikale tweetal. MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum in Middelburg presen teert deze zomer de tentoonstelling De paden op, de lanen in, landschappen en stadsgezichten. Hierin worden schilderijen en tekeningen getoond van landschappen, gezien door de ogen van kunstenaars uit de 16e eeuw tot nu. Kunstenaar Nanda Runge uit Middelburg heeft in de tentoonstelling een mix gemaakt van schilderijen en tekeningen uit de collectie van het Zeeuws Museum en haar eigen werk. Openingstijden Zeeuws Museum di-zo van 11.00 tot 17.00 uur. Jeugd tot en met 17 jaar gratis. www.zeeuwsmuseum.nl foto: ivo wennekes. "We zingen bij nacht en ontij, we zingen frank, we zingen vrij, bij duister en donker, bij maan en sterrenpracht, zingen we luid, zingen we zacht. We zingen van helden en verle den, over wat we doen, wat we deden, en als het echt moet... dan vooruit, hoeft het licht niet uit!" KATS - Zangformatie Mag het licht uit geeft tijdens Kunst- spoor Noord-Beveland, zondag 29 augustus in het Witte Kerkje van Kats, verschillende concer ten. De miniconcertjes begin nen om 13.30 uur, 14.30 uur en 15.30 uur en duren elk ongeveer twintig minuten. Bij de concer ten is catering aanwezig. De groep komt zelf uit Kats. Exposante op deze locatie is Regi van Driel. De kleurrijke doeken bevatten abstracte landschap pen die uit vele kleurrijke lagen zijn opgebouwd. "De inspiratie is ontstaan tijdens mijn vliegrei zen, waarbij je al naar beneden kijkend het landschap, in aller lei kleurschakeringen, als een lappendeken aan je voorbij ziet glijden", aldus Regi. Kunstspoor Noord-Beveland kent zesentwintig deelnemen de kunstenaars, die te zien zijn op eenentwintig locaties in Kats, Kortgene, Kamperland, Wissenkerke, Geersdijk, en Co- lijnsplaat. Deze zijn zaterdag 28 en zondag 29 augustus nog te bezoeken van 11.00 tot 18.00 uur. De entree is gratis. Voor meer informatie zie www.kunstspoor.nl. Bridgevereniging Hartenvrouw bestaat 20 jaar en dat vieren wij met een beginners-bridgecursus. Op dinsdagavond (medio september) van 19.30-22.30 uur bent u welkom. De kosten van de cursus zijn 50,- voor 12 lessen. Wij spelen in wijkcentrum het "Palet", Johan van Reigersbergstraat, Middelburg. Aanmelden: Arie van den Hoven 0118-469662 of akhoven@hotmail.com op zaterdag 11 september van 20.00 tot 21.00 uur in wijkcentrum de Zwaan Oost-Souburg Chinees - Indisch Restaurant NIEUW CHINA GARDEN MENU B Babi Pangang, Tjap Tjoi met kip, tsiu yim kai (kip met pikante saus), Gebakken banaan (4 stuks), 2 stokjes saté, met grote bak bami of nasi Iedere vrijdag en zaterdag van 17.00-20.00 uur uitgebreid Chinees-Indisch lopend buffet per persoon inclusief twee drankjes per persoon (bier, wijn of fris) Wij verzorgen eveneens uw catering aan huis of op de zaak Maandag, dinsdag en donderdag 16.00 - 22.00 uur Vrijdag t/m zondag 12.00 - 22.00 uur Badhuisstraat 8 Vlissingen Tel. 0118 -41 47 78 Het Gilde van de Betere Banketbakkers restaurant partycentrum Iedere zondag van 12.00 -14.00 uur en van 18.00- 20.00 uur welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- Iedere zaterdag van 19.00 - 23.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 19,50 Iedere dag vanaf 17.00 uur per persoon Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.landlust.nl Middelburg, Stationsstraat 1, tel. 0118-61 23 40 Goes, Korte Kerkstraat 15, tel. 0113-21 61 08 Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten 3 soepen 6 hoofdgerechten 3 desserts Diverse kindermenu's

de Faam | 2010 | | pagina 59