auto'smotoren Skoda Fabia Combi komt hoog binnen Uw auto op vakantie Nissan met driepitter Hind en C3 trendy combinatie Pathfinder uitgebreid Ferrari 599 nu ook op de weg De Greenline kan 1.320 kilometer halen op één tank. Bij 10.000 km per jaar hoeft u maar acht keer te tanken. Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Nieuwe C3 verdringt Pluriel Zangeres Hind onder streept voor Citroën dat de DS3 een trendy auto is. Sinds kort is Hind dus niet alleen op muzikaal gebied een opvallende verschij ning: haar gloednieuwe en sportieve rood-witte Citroën DS3 zorgt ervoor dat ze snel naar haar optre dens kan rijden. Hind viel voor de zuinige Citroën DS3: "Ik vind het een mooie en opvallende auto en het is voor mij erg belangrijk om de auto hele maal naar mijn smaak aan te kleden." Zo koos Hind bewust voor rode bekle ding en Sport Red interieur accenten. alle sover Hind en de C3 op www.hind.nl Het gamma van de Pathfinder wordt door Nissan uitgebreid met een versie met een 2.5 liter dCi dieselmotor. De zescilinder levert 231 pk bij 3.750 tpm. Het koppel bedraagt 550 Nm bij 1.750 tpm. De motor is verbon den met een zeventraps auto maat en binnen tien seconden snelt de auto van 0 naar 100 km/u. Nissan levert de sterke diesel alleen in LE-uitvoering en dat betekent dat er veel luxe aan boord is vanaf 59.575 euro. Iedere keer als wij de redactiepostbus bekijken, zien we wat een reislustig volk. wij als Zeeuwen toch zijn. Op onze oproep voor vakantiebelevenis sen van lezers en hun auto's komen foto's binnen uit de raarste uithoeken van de wereld. Kees van de Berg uit Goes stuurde bijgaande foto. „We wa ren deze zomer onderweg in Zuid Frankrijk, aan de Verdon. Onbeperkt mooi weer, lekker buiten leven. Op terugweg naar Zeeland namen we de Route Napoleon. Kort voordat we die bereikten re den we door deze eindeloze hoeveelheid lavendel. Kilometers aan een stuk: paarse velden, zoemen de bijen boven de struiken en overal die lekkere zeeplucht. We konden het niet laten om een klein bosje te plukken en dat als souvenir mee naai- huis te nemen. Onze auto ruikt nu nog steeds alsof we een doos met zeep gesmokkeld hebben." Heeft u ook een bijzondere vakantiefoto van uw eigen Zeeuwse auto in een bijzondere situatie óf van een wel heel bijzondere auto die u tegenkwam op vakantie? Stuur hem met een korte toelichting aan autojournaal@zeelandnet.nl. De Citroen Pluriel op basis van de vorige C3 verdwijnt. De komst van de nieuwe C3 en de DS3 ligt daar aan ten grond slag. Sinds 2003 vonden bijna 110.000 Pluriel exemplaren hun weg naar de consument. Naar verwachting komt er een open versie van de DS3 of dat met een harde top is of met een softtop is nog niet duidelijk. De C3 Pluriel heeft de autowereld altijd verbaasd door zijn te de monteren kap. Soms komen dromen uit. Leek de Ferrari 599 voorbehouden aan het circuit, op de Beijing Motor Show laat het merk de straatversie zien: 599 GTO. Het is de snelste straat-Ferrari (in 3,35 min naar 100 km/u) ooit en er worden 599 exemplaren van gebouwd. De zesliter V12 is 670 paarden sterk en heeft een koppel van 620 Nm. Alleen rest er nog één klein probleempje: wie weet de win- nénde cijfers van de Lotto? Nissan gaat de nieuwe Micra leveren met een drie cilinder turbobenzinemotor van 98 pk. Die stoot 95 gram C02 per kilometer uit en dat betekent profiteren van belastingvoordeel. De uitvoering komt pas in 2011 op de markt. De nieuwe Micra met een 1.2 liter motor biedt de rijder 79 pk. De motor is goed voor een uitstoot van 115 gram C02 per kilometer. Dit model wordt nog dit jaar oktober in de showroom van de dea ler verwacht. Nissan voorziet de schone 1.2 liter motor met turbo met directe injectie en een start- stopsysteem. Deze innovaties zorgen voor leven dige prestaties. Het koppel bedraagt 142 Nm. De uitstoot van 95 gram per kilometer is uitzonderlijk laag voor een benzinemotor. In de Top 10 van zuinigste au to's is de Skoda Fabia Combi Greenline binnengekomen op nummer 3 in de categorie kleine diesels. Die ranglijst wordt elk kwartaal samen gesteld door de ANWB en Stichting Natuur en Milieu. De nieuwe Fabia Combi Green line staat voor duurzaamheid zonder compromissen. De groene Skoda-telg is voorzien van de 1,2-liter TDI met een vermogen van 75 pk. Onder meer dankzij een start/stop-systeem, het her gebruiken van remenergie en banden met een lage rolweer- stand, levert dat een verbruik op van 3,4 liter op 100 km. Dat is goed voor een C02-uit- stoot van 89 gr/km. Met het energielabel A is de Skoda Fabia Combi Greenline heel zuinig. Voor zakelijke rijders mondt dit uit in 14 procent bijtel ling over de cataloguswaarde van 15.990 euro. Particuliere kopers hoeven geen BPM en motorrijtuigenbelasting te be talen en ook dat is een flinke besparing. Bovendien rijdt de Greenline op diesel wat een goedko pere brandstof is dan benzi ne. Besparen op autokosten begint bij deze futuristische Skoda dus al met de eerste kilometers.

de Faam | 2010 | | pagina 27