Snippertjes geluk Zee Zwem Race Wat kan mij nou gebeuren? 5e cd van Engel Reinhoudt heet Geluk Ter afsluiting van de Zeezwemtochten UITTIPS: BREEDUIT? WWW.DE-FAAM.NL In Nederland hebben we het goed voor elkaar. Zo goed zelfs, dat je denkt: wat kan mij nou gebeuren? Toch gaat er nog weieens iets mis. Stroom die voor langere tijd uitvalt. Een grote brand, waardoor een hele wijk zijn huis uit moet. Of er komt door een storing in de waterlevering ineens geen water meer uit de kraan. Goed voorbereid ledereen een noodpakket En verder? Wat zit er in een noodpakket? Zonder hulp van buiten Meer informatie GOED VOORBEREID ZIJN "nlv/"^'irriill De Faam Woensdag 25 augustus 2010 - Pagina 12 's-HEERENHOEK - 'In de spaerpot van het leven steek je snippertjes geluk", zo begint een van de lied jes op de nieuwe cd van de Zeeuwse volkszanger Engel Reinhoudt. "De titel Geluk heeft alles te maken met 'De spaerpot van het leven', want daarin steek je snippertjes geluk. Overschot van dankbaerheid en dat haal je in moeilijke tijden er weer uit", licht Engel toe, "Van vorig jaar november is aan deze cd gewerkt en alle nieuwe teksten zitten er in. Het bijzondere aan de nieuwe cd is dat Ambras er niet bij kon zijn. Ik heb mijn heil gezocht bij James van de Water, professioneel muzikant, en Roland Stolk, multi-instru- mentalist. Dat is een heel an dere werkwijze. Het geeft meer wisselingen in tempo. We zijn er uit gekomen, een ander geluid, veel eigentijdser." Reinhoudt's vijfde cd Geluk voert onder andere langs 'Pe- taoteland', D'n Ouwe Kaemer- sediek', 'A de wolken 't zunlicht draege', naar 'Het leven is een loterie', en 'Uruzgari. De cd Geluk is te koop via www. zeeuwsezanger.nl voor 14.95 euro exclusief verzendkosten. Ook is de cd te koop bij Spek mie Stroop in 's-Heerenhoek en de Drvkkery in Middelburg. VLISSINGEN - Ter afslui ting van de drie Zeezwem tochten langs de kust van Walcheren, is vandaag (25 augustus) de Vlissingse Zee Zwem Race 2010. Deze zwemtocht langs de boule vards begint om 19.00 uur. Inschrijven voor de tocht is om 18.00 uur op het Badstrand in Vlissingen. Iedereen krijgt een badmuts: geel voor de 1000 me ter en oranje voor de zeemijl en de 500 meter. Alle deelnemers starten tegelijkertijd om 19.00 uur, onder begeleiding van trompetgeschal. Er zijn zwem mers die de zeemijl zwemmen van 1852 meter en deelnemers aan de 1 kilometer en 0,5 kilo meter. Een zeemijl is een leng temaat die gelijk is aan precies 1852 meter. Een zeemijl is dus langer dan een (Engelse) mijl (1609,344 meter). Kinderen die mee doen krijgen na afloop een ijsje. Je moet in bezit zijn van zwemdiploma. Inschrijfgeld is 5 euro. Een deel van de opbrengst van deze tocht gaat naar de Stichting ALS (spierziekte). Kijk ook op www.zeezwemtochten.nl. Op woensdag 28 juli werd de tocht tussen Oostkapelle en Domburg gezwommen. Woens dag 4 augustus die tussen West- kapelle en Zoutelande en 11 augustus de zwemtocht tussen Dishoek en Zoutelande. Ter afsluiting van de drie zeezwemtochten langs de Waicherse kust, is de Zee Zwem Race 2010. Elle, Paul, Bart en Jan deden aan eerdere zeezwemtochten al mee. foto: jasper karman Hulpdiensten zijn niet altijd directter plaatse. Bovendien kunnen ze niet iedereen tegelijk helpen. Het is daarom slim om ook zelf goed voorbereid te zijn op een noodsituatie. Of jenu jong of oud bent. Alleen woont of een gezin hebt. Stel bijvoorbeeld een noodpakket samen. Veel van de spullen die daarin thuishoren, heb je meestal gewoon in huis. Je hoeft ze alleen maar te verzamelen en op een makkelijk bereikbare plek in huis neer te leggen. Als het even kan in een waterdichte verpakking, metvoldoende eten en drinken en de rampeninstruc ties erbij. Deze instructies vind je op www.nederlandveilig.nl. Wat ook slim is om te doen: Bekijk de risico's in jeomgeving op www.risicokaart.nl. Lees op nederlandveilig.nl wat te doen bij verschillende noodsituaties en als de sirene gaat. Stel je (nood)radio en/of televisie af op de regionale omroep. Tijdens noodsituaties gebruikt de overheid deze als informatiezender. Volg een EHBO-cursus, zodat je jezelf en anderen kunt helpen als dat nodig is. Kijk of er mensen in jouw omgeving zijn die extra hulp nodig hebben en bespreek met hen wat je voor hen kunt doen. Radio op batterijen of opwindbare radio Zaklamp Extra batterijen Eerstehulpkitmeteerstehulphandboek Lucifers in waterdichte verpakking Waxinelichtjes Warmhouddekens Gereedschapsset Waarschuwingsfluitje Andere persoonlijke benodigdheden, zoals medicijnen Een voorraad drinkwater Met een goede voorbereiding kun je je in veel noodsituaties enige tijd redden zonder voorzieningen. En zonder hulp van buiten. Dat kan een hoop ongemakschelen. Heb je nog vragen over hoe je je het best kunt voorbereiden op noodsituaties? Ga naar nederlandveilig.nl of naar rijksoverheid.nl/contact. Je kunt op werkdagen tussen 8.oo en 20.00 uur ook bellen naar 0800 - 8051 De vijfde cd van Engel Reinhoudt heet Geluk. foto: leon janssens

de Faam | 2010 | | pagina 12