BLAUW GERUITE KIEL ZOMERSE EVENEMENTEN IN STADSPARK VLISSINGEN RECONSTRUCTIE INDUSTRIEWEG VERKEERS MAATREGELEN VLISSINGEN MARITIEM KALENDER WERK IN UITVOERING BEKENDMAKINGEN GEMEENTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Afgelopen weken was het Stadspark het decor van onder andere de zonnebootrace, een spetterende Watersportdag en een zomerse Picknick in het Park. Tevens legde de Ark van Noach aan in Het Dok. Deze is nog tot en met vrijdag 11 september 2010 te bewonderen. Ook de komende weken is er weer van alles te doen in het Stadspark. Vlissingen Maritiem staat voor de- deur, kiosk Alles Stroomt organi seert zomerfeesten en er zijn wisselend exposities in de uitzicht container van paviljoen Schelde- kwartier. Bovendien zijn diverse Scheldegebouwen weer toeganke lijk tijdens de Open Monumenten dag op 11 september 2010. Nazomerfestival en Film by the Sea hebben het Scheldekwartier ont dekt. In de Zware Plaatwerkerij is van 25 augustus t/m 4 september 2010 de voorstelling 'Eindspel' van Samuel Beckett te zien. Hier zijn nog kaarten voor te koop. Op 11 september 2010 is er in samenwer king met Film by The Sea een openluchtvoorstelling te zien in het Stadspark. Ook de grote festivals Zeeland www.scheldekwartier.nl Programma van de evenementen in Stadspark Scheldekwartier t/m 11 sept Ark van Noach di 24 aug. t/m za 4 sept Nazomerfestival. Voorstelling 'Eindspel' in Zware Plaatwerkerij do 26 t/m 29 aug Vlissingen Maritiem, thema visserij wo 1 sept Voorronde PannaKO, Vlissingen in Beweging za 4 sept Amerikaanse 50's party kiosk Alles Stroomt do 9 sept Opening expo uitzichtcontainer Stijn Kriele za 11 sept Scheldegebouwen open tijdens Open Monumentendag vr 17 sept Openluchtvoorstelling Film by the Sea za 18 sept Italiaans 'eindzomerfeest' kiosk Alles Stroomt za 25 sept King of the Channel Van 26 t/m 29 augustus vindt Vlissingen Maritiem plaats. In deze periode is de oostzijde (terraskant) van het Bellamypark(terraszijde) afgesloten voor het verkeer. Op Boulevard de Ruyter wordt tweerichtingverkeer ingesteld. t/m zondag 29 augustus Panorama van Vlissingen Uitzichtcontainer Paviljoen Scheldekwartier Zondag 29 augustus 14.00-15.00 uur Stadswandeling MuZEEum t/m 5 september deWILLEM3 Olympic Spirit II, part2: "UR" Toon Truyens www.vlissingen.nl/uit Vanaf maandag 6 september 2010 start de reconstructie van de Indus trieweg. De planning is om het gehele werk voor het einde van het jaar af te ronden. De werkzaamheden bestaan in hoofdlijnen uit: het rooien van de bomen; het vervangen van de openbare verlichting; het verwijderen van de bestrating van de weg en de stoep; het vervangen van leidingen van kolken en rioolhuisaansluitingen; het aanbrengen van een nieuwe wegfundering; het aanbrengen asfalt en belijning op de weg en het fietspad; het aanbrengen van nieuwe bestrating in de stoep en de rabatstrook; het planten van nieuwe bomen. Drie fases Het werk wordt in drie fases uitge voerd: Fase 1 Aanleg van de hoofdbaan van de Industrieweg, vanaf de President Rooseveltlaan tot de Hermesweg. De rabatstrook aan de oostzijde (waar de bedrijven zitten) wordt nog niet aangelegd. Het verkeer wordt omgeleid via de Paul Kruger- straat. De Industrieweg wordt tijde lijk eenrichtingsverkeer vanaf de Hermesweg, richting de President Rooseveltlaan. Het verkeer wordt over de bestaande verharding geleid, aan de kant van de bedrij ven. Op deze strook, van 4 meter breed, kan dan niet geparkeerd wor den. Fase 2 Aanleg van de hoofdbaan van de Industrieweg, vanaf de Paul Kruger- straat t/m de kruising met de Her mesweg en Oude Industrieweg. De rabatstrook aan de oostzijde van de Industrieweg, die in fase 1 voor ver keer werd- gebruikt, wordt nu ook opnieuw aangelegd. De Industrie weg is tot aan de Hermesweg bereik baar via de President Rooseveltlaan. Dit geldt zowel voor inkomend als Noordzeestraat afgesloten Op dinsdag 31 augustus is de Noordzeestraat afgesloten voor door gaand verkeer van 08,00 tot 16.00 uur. Er worden dan werkzaam heden uitgevoerd aan de walradartoren. De kans is aanwezig dat het werk niet op één dag kan worden uitgevoerd, in dat geval is de Noordzeestraat op woensdag 1 september 2010 ook gestremd, Onderzoek riolering Boulevard Bankert Vanaf volgende week vindt er onderzoek piaats naar de kwali teit van de riolering van Boulevard Bankert. Dit onderzoek wordt gebruikt om te beoordelen of er rioolrenovatie kan plaatsvin den in het najaar 2010. Rioolrenovatie is het ondergronds reno veren van het oude riool zonder graafwerk. De week erna wordt er freeswerk in het riool verricht. Dan wordt het riool ook met video geïnspecteerd. De bewoners/bedrijven ontvangen hierover een brief. www.vllssingen.nl/werkinuitvoering uitgaand verkeer. De bereikbaarheid van de Hermesweg, Oude industrie weg en Mercuriusweg wordt via omleidingborden geregeld. Fase 3 Aanbrengen van de toplaag van het asfalt en de belijning. Deze werk zaamheden worden uitgevoerd tus sen 20.00 en 6.00 uur. De datum van deze werkzaamheden is nog niet bekend. Dit hangt namelijk af van de voortgang van fases 1 en 2. www.vlissingen.ni/ industrieweg Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bouwen, te slopen of een monu ment te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen van balkon balustrade Offenbachlaan 71 2. plaatsen van een dakkapel Zuiderbaan 21 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. plaatsen van een tuinkas Vlissingsestraat(K) 27 volks tuincomplex "Levenslust" C) Aanvraag sloopvergunning: 1. voor het verwijderen van asbesthoudende materialen 135 woningen Ahornstraat e.o. De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. sloopvergunning ten behoeve van de restauratiewerkzaamhe den van de woning-werkplaats Slijkstraat 35 d.d. 12-08-2010. 2. monumentenvergunning voor het restaureren van de woning-werkplaats Slijkstraat 35 d.d. 12-08-2010. 3. monumentenvergunning voor het restaureren van een woon/ winkelpand op het perceel Bellamypark 44/Achter de Kerk 3-5 d.d. 12-08-2010. Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefoni sche afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van der den betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afde ling- Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningen- rechter van de rechtbank Middel burg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voor lopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2010 | | pagina 10