Schroeweq ri. Middelburq afqesloten 29-8 tot 4-9 i22.00-06.00h Asfaltonderhoud aan de Schroeweg Ringrijden op Molenwater Buurtbemiddelaars gezocht, iets voor u? Nominatie Middelburg voor sportgemeente f Reconstructie lijnafwatering fietstunnel Segeersweg Tweede stads- en dorpsomroepersconcours dé Weekkrant VOOR DE LEUKSTE PUZZELS: WWW. DE-FAAM .NL De Faam Woensdag 18 augustus 2010 - Pagina 9 De vijf genomineerde gemeenten voor de verkiezing 'Sportge meente van het Jaar* zijn bekend. Middelburg, 's-Hertogenbosch, Hoogeveen, Leusden en Venlo zullen dit jaar strijden om de eervolle titel. De winnende gemeente wordt op woensdag 15 september bekendgemaakt tijdens het landelijke VSG-congres in Enschede. In totaal hebben achtentwintig gemeenten zich aangemeld voor de verkie zing. Deze gemeenten hebben een vragenlijst ingevuld, waarmee het plaatselijke 'sportklimaaf in beeld werd gebracht. Daarnaast hebben de gemeenten een essay geschreven over het jaarthema 'Sportparticipatie'. De vijf genomineerde gemeenten hadden de beste totaalscore op deze twee opdrachten. De genomineerde gemeenten presenteren zich vanaf 1 september op de website van de verkiezing: www.sportgemeentevanhetjaar.nl. De presentaties worden beoordeeld door de andere gemeenten in Nederland en dit telt mee in de eindbeoordeling van alle genomineerde gemeenten. Vanaf 30 augustus vinden er gedurende een aantal avonden en nachten onderhoudswerkzaamheden plaats aan het asfalt van de Schroeweg. Vanwege deze werkzaamheden is de Schroeweg (richting het centrum van Middelburg) tussen 22.00 en 06.00 uur afgesloten voor het verkeer tussen de rotonde Mortiere boulevard en de aansluiting met de Torenweg. Op woensdag 1 september begint de aannemer al om 21.00 uur. Verkeer richting Middelburg wordt omgeleid. Op zondag 29 augustus is deze rijbaan richting Middelburg ook afgesloten tussen 07.00 en 12.00 uur. De aannemer moet dan diverse metingen verrichten ter voor bereiding op het nachtwerk. Ook dan wordt het verkeer omgeleid. Het verkeer richting de A58 ondervindt geen hinder van de werkzaamheden. Alle werkzaamheden zijn, indien het weer het toelaat, op zaterdag 4 september om 06.00 uur klaar. Voor inlichtingen over het werk en de omleiding kunt u contact opnemen met de heer Pascal Geldof. Het telefoonnummer is"67 56 81. Op maandag 23 augustus wordt gestart met de verbetering van de lijn afwatering in de fietstunnel onder het spoor ter hoogte van de Segeers weg. Al lange tijd stond dit project op de lijst van de verkeerswerkgroep Dauwendaele. De fietstunnel wordt dagelijks door honderden fietsers als fietsverbinding tussen Dauwendaele en de binnenstad gebruikt. Door verzakking van de lijnafwatering ontstond een zeer oncomfortabel gedeelte in de fietsroute. De reconstructie duurt naar verwachting enige dagen. Tijdens het werk kunnen fietsers van het tunneltje gebruik blijven maken. Voor de tweede keer in Middelburg strijden op donderdag 19 augus tus vijftien stads- en dorpsomroepers voor een plek om het Neder lands kampioenschap en het kampioenschap der Lage Landen. Stadsomroeper is een beroep vanuit de Middeleeuwen. Het is dan ook een heel oude vorm van communicatie. Wanneer er belangrijk nieuws was maakte de omroeper met een welluidende stem dit op spontane, geestige wijze in de stad of dorp bekend. Tegenwoordig is een stadsomroeper niet meer noodzakelijk, maar toch is het vak niet helemaal uitgestorven. Nederland kent nog twintig omroe pers, waarvan er vijftien naar Middelburg komen. De deelnemers komen uit het hele land. Om 10.30 uur worden de stads- en dorpsomroepers ontvangen door burgemeester Koos Schouwenaar op het stadhuis aan de Markt. Vanaf 11.30 uur kondigen de omroepers zelf hun concours aan. In vier groepen lopen de omroepers door de Langeviele, Markt, Lange Delft en Nieuwe Burg. Om 13.30 uur promoten de omroepers Middelburg vanaf het podium op de Markt (hoek Nieuwe Burg/Lange Delft) Middelburg. Om 15.00 uur start op het podium nog een ronde waarin de deelnemers hun eigen dorp of streek mogen promoten. Een jury zal bepalen wie zich 'de stadsomroeper van Middelburg 2010' mag noemen. Om 16.00 uur is de prijsuitreiking door wethouder Frank Streng. Donderdag 19 augustus is het vanaf acht uur 's morgens ringrijden op het Molenwater. Op deze folkloristische dag wordt door tweehonderd deelnemers op zes banen gestreden om de koninklijke bekers en het Zeeuws kampioenschap. Het Molenwater is die dag niet toegankelijk voor verkeer. Wil je maatschappelijk betrokken zijn en je (levens) ervaring inzetten om inwoners van de gemeente Middelburg te ondersteunen bij vastgelopen burenconflicten dan is buurtbemiddelaar vast iets voor u. Buurtbemiddeling is een succesvolle dienstverlening in de gemeente Middelburg. Dagelijks kloppen bewoners bij de Stichting Welzijn Middelburg (SWM) aan voor ondersteuning of krijgen zij conflicten tussen buren en buurtgenoten aangemeld via Woongoed Middelburg, Woningbouwvereniging Arnemuiden, Huurdersvereniging Middelburg en de politie. Door een grotere toename van burgers die een beroep doen op buurtbemiddeling zoekt SWM nieuwe enthou siaste collega's die het team willen komen versterken. Het is bijzonder boeiend werk en u krijgt gratis een professionele basistraining in bemiddelen. Heeft u een mediation opleiding gevolgd en wilt u (meer) praktijk ervaring opdoen? Bij Buurtbemiddeling krijgt u ruimschoots de gelegenheid. Wilt u meer weten over dit boeiende en inspirerende vrijwilligerswerk, kijk dan eens op de website www.buurtbemiddelingmiddelburg.nl onder: VRIJWILLIGERS. Binnenkort start de training voor buurtbemiddelaars, heeft u interesse, wilt u vooraf kennismaken, een team bijeenkomst bijwonen of meer informatie, neem dan contact op met: Sam van Bakergem of Pauline Klerkx, Coördinatoren Buurtbemiddeling Middelburg, (0118) 75 14 44 Foto: Aart van Belzen Motto is: samen komen we er wel uit! Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830

de Faam | 2010 | | pagina 9