r r Heeft u een Wmo-voorziening nodig? Havendijk en Punt weer open WOPS in de schoolvakantie gesloten Standwerkerconcours in Lange Delft Zomeractiviteiten Middelburg in Beweging Kermis in Middelburg dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De Faam Woensdag 4 augustus 2010 - Pagina 9 Porthos en het Wmo-loket Porthos is het Wmo-loket van de gemeente Middelburg. U kunt hier te recht voor al uw vragen over Wmo-voorzieningen. Porthos bevindt zich in de Sint Sebastiaanstraat nummer 12 in Middelburg. U kunt Porthos bereiken op (0118) 75 14 00. Openingstijden: maandag tot en met vrij dag van 8.30 tot 17.00 uur. Het WmoKantoor is ook bereikbaar voor vragen over Wmo-voorzienin gen. U kunt het WmoKantoor bereiken op (0118) 67 56 75. Sinds vorige week rijden auto's weer via de Havendijk en Punt naar Ramsburg. Gedurende de afsluiting afgelopen halfjaar is veel werk ver zet. Allereerst is er meer ruimte gecreëerd door het plaatsen van een damwand aan de zijde van he} Kanaal door Walcheren. Langs de weg is een vrijliggend fietspad aangelegd, een rijbaan voor auto's en een voet pad. Roeiverening Honte is voorzien van een nieuwe steiger. Tot slot is er ook een geluidsscherm aangebracht. Dit najaar wordt langs de ge hele route groen aangeplant: bomen, struiken en ook planten die de geluidswal volledig gaan bedekken. Van enkele wijkondersteuningspunten zijn de deuren gesloten in de zo mervakantie. WOP Dauwendaele, Nieuw Middelburg en Stromenwijk zijn de gehele schoolvakantie gesloten. Wijkondersteuningspunt Zuid is de hele maand augustus dicht. Het WOP Arnemuiden blijft gewoon open. Traditioneel wordt op de laatste Middelburgse kermisdag het standwerkerconcours gehouden. Rond de twintig standwerkers uit het hele land strijden om de eerste plaats, die toegang geeft tot deelname aan de nationale kampioenschappen. Dolle Donderdag is één van de drukste dagen in Middelburg. Dit jaar is dat 12 augustus. Het is dan kermis op de Markt, standwerkerconcours in de Lange Delft en weekmarkt op het Damplein. De organisatie van het standwerkerconcours is in handen van de Centrale Vereniging voor Am bulante Handel. Een jury beoordeelt de standwerkers op originaliteit, welbespraaktheid en overtuiging. De prijsuitreiking is om 16.30 uur op de hoek van de Lange Delft en de Segeersstraat. In de zomervakantie is 'Middelburg in Beweging' actief met spetterende zomeractiviteiten in vijf wijken. Door deze activiteiten kan jeugd van 4 tot en met 14 jaar ook in de 'inactieve' zomerperiode aan sport- en spelactivi teiten deelnemen. Tot en met 20 augustus worden van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur in de wijken Magi- straatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg en Klarenbeek de zomeractiviteiten aangeboden. Zeeuws Kampioenschap Panna 2010 Op woensdag 1 september wordt in samenwerking met de VoetbalExperience de voorronde voor het Zeeuws Kampioenschap Panna 2010 gehouden op het plein bij de VoetbalExperience. De kinderen kunnen zich in ver schillende leeftijdscategorieën plaatsen voor dit kampioenschap. Het Zeeuws Kampioenschap Panna-Knock-Out is op donderdag 28 oktober in sporthal 'de Voorborch' in Middelburg. Alle activiteiten in schema Dag Maandag Tijd 13.00-16.00 uur Wijk Magistraatwijk Locatie Grasveld Spinhuisweg Activiteit 16 aug. - tobbedansbaan, twisterkussen frisbee en sportmaterialen! Dinsdag 13.00-16.00 uur Dauwendaele Grasveld Drie Heuvels 17 aug. - tobbedansbaan, SportsJumper, frisbee en sportmaterialen! Woensdag 13.00-16.00 uur Stromenwijk Middelburg-Z Grasveld IJsselstraat VoetbalExperience 4 aug. - speeloctopus, stoeikussen met balk, frisbee en sportmaterialen! 18 aug. - tobbedansbaan, SportsJumper, frisbee en sportmaterialen! 1 sept. - voorronde ZK Panna 2010 Donderdag r 13.00-16.00 uur Centrum Grasveld Koepoortlaan 5 aug. - speeloctopus, stoeikussen met balk, frisbee en sportmaterialen! 19 aug. - tobbedansbaan, Sports Jumper, Capoeira en sportmaterialen! Vrijdag 13.00-16.00 uur Klarenbeek Grasveld J. Postkwartier 6 aug. - speeloctopus, stoeikussen met balk, frisbee en sportmaterialen! 20 aug. - tobbedansbaan, Sports Jumper, Capoeira en sportmaterialen! Woont u zelfstandig en denkt u dat u een Wmo-voorziening (zoals een scootmobiel) nodig heeft? Dan is het belangrijk dat u eerst een aanvraag indient voordat u het hulpmiddel aanschaft. Wanneer u een hulpmiddel nodig heeft, zoals een scootmobiel of een - traplift, dan kunt u een aanvraag indienen voor een Wmo-voorziening. Ook wanneer u een woningaanpassing nodig heeft of aanspraak wilt maken op een verhuiskostenvergoeding omdat u wilt verhuizen naar een gelijkvloerse woning, is het belangrijk dat u eerst een aanvraag indient, voordat u de aanpassing realiseert of werkelijk gaat verhuizen. Kortom, u kunt dus enkel voor een Wmo-voorziening in aanmerking komen als u deze nog niet zelf heeft aangeschaft. Vrijdag 6 tot en met donder dag 12 augustus is het kermis in Middelburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals Extreme en Future Dance tot aan een draaimolen voor de klein- "tjes. Het veertig meter hoge reuzen rad op Plein 1940 biedt een prachtig uitzicht over de stad. Behendige spe lers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijp- kranen. Ook liefhebbers van oliebol len, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 15.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maan dag tot en met donderdag is de ker mis van 10.00 tot 24.00 uur open. Markt naar Damplein De zaterdagmarkt van 7 augustus en de weekmarkt van donderdag 12 augustus verhuizen vanwege de ker mis van de Markt naar het Damplein. Hof van Tange afgesloten De caravans en trailers van de ker misexploitanten staan zoals ieder jaar op het parkeerterrein Hof van Tange. Het terrein is daarom afge sloten van maandag 2 augustus tot en met zondag 15 augustus. Het is in die periode niet mogelijk uw auto op dit parkeerterrein te plaatsen. U kunt uw auto wel par keren in de parkeergarages aan de Geere, Achter de Houttuinen, Kousteensedijk en de Kanaalweg. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: var^f pagina 830 Medewerkers van de gemeente meten hoe de attracties op de Markt moeten komen te staan. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2010 | | pagina 9