r Einde expositie Vergeten Bombardement in Stadhuis Havendijk en Punt gaan open Parkeerterreinen afgesloten WOPS in de schoolvakantie gesloten Leerlingenvervoer geregeld In verband met de kermis zijn enkele parkeerterreinen tijdelijk afgesloten. Hof van Tange, van maandag 2 augustus tot en met zondag 15 augustus in verband met de plaatsing van kermiswagens voor de kermis die van vrijdag 6 tot en met donderdag 12 augustus op de Markt en Plein 1940 wordt gehouden; Plein 1940, van maandag 2 augustus tot en met vrijdag 13 augustus in verband met de kermis; Damplein, van woensdag 11 augustus 18.00 uur tot en met donderdag 12 augustus. Vanwege de kermis op de Markt is de warenmarkt op 12 augustus op het Damplein. De houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. De houders van parkeervergunningen voor de andere genoemde parkeerterreinen kunnen parkeren op de overige locaties waar hun parkeervergunning geldig is. Enkele wijkondersteuningspunten sluiten de deuren in de zomervakantie. WOP Dauwendaele, Nieuw Middelburg en Stromenwijk zijn de gehele schoolvakantie gesloten. Wijkondersteuningspunt Zuid is de hele maand augustus dicht. Het WOP Arnemuiden blijft gewoon open. Belangstellenden die nog snel een be-. volgen daarvan, kunnen dit tot en met dag van 10.30 tot 16.30 uur, zaterdag zoekje willen brengen aan de expositie zondag 1 augustus doen. Locatie is het en zondag van 10.30 tot 16.30 uur. Vrij- over de Middelburgse situatie voor de Stadhuis aan de Markt en de openingstij- dag is de expositie gesloten in verband oorlog, het 'bombardement en de ge- den zijn: maandag tot en met donder- met trouwerijen. De entree is gratis. De wethouders Onderwijs van de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere en de vervoerders hebben afgelopen donderdag overeenkomsten getekend voor het leerlingenvervoer op Walcheren. De huidige overeenkomsten voor het vervoer van leerlingen in onder andere het speciaal onderwijs liepen aan het einde van het schooljaar af. Het was niet meer mogelijk deze overeenkomsten te verlengen. Inschrijvingen Naast een prijsopgave is aan de inschrijvers gevraagd welke maatregelen zij willen nemen om samen met de gemeenten de milieubelasting van de voertuigen te verminderen. Zo worden onder andere voertuigen ingezet met zuinigere motoren, minder schadelijk uitstoot en stillere banden. Daarnaast zijn in het bestek eisen gesteld ten aanzien van de veiligheid van het vervoer, de chauffeurs, de voertuigen, de duur van de routes maar ook de naleving van de CAO. Na een zorgvuldige beoordeling is het vervoer gegund aan: Taxicentrale Renesse voor het vervoer in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Taxicentrale Middelburg voor het vervoer naar scholen buiten de provin cie Zeeland. Taxicentrale Vlissingen voor het gym- 'en zwemvervoer van de drie gemeenten en het vervoer vanuit Arnemuiden naar de Petrus Immens- school in Middelburg. De contracten hebben een looptijd tot en met schooljaar 2012-2013. Na deze periode is er nog een optie om de overeenkomsten te verlengen met twee jaar. Aankomende zomervakantie is 'Middelburg in Beweging' weer actief met spetterende zomeractiviteiten in vijf verschillende 'wijken. Door deze activiteiten kan de jeugd van 4 tot en met 14 jaar ook in de 'inactieve' zomerperiode aan sport- en spelactiviteiten deelnemen. Van 2 augustus tot en met 20 augustus worden van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur in de wijken Magistraatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Nieuw Middelburg en Klarenbeek de zomeractiviteiten aangeboden. Zeeuws Kampioenschap Panna 2010 Op woensdag 1 september wordt in samenwerking met de VoetbalExperience de voorronde voor het Zeeuws Kampioenschap Panna 2010 gehouden op het plein bij de VoetbalExperience. De kinderen kunnen zich in verschillende leeftijdscategorieën plaatsen voor dit kampioenschap. Het Zeeuws Kampioenschap Panna-Knock-Out is op donderdag 28 oktober in sporthal 'de Voorborch' in Middelburg. Alle activiteiten in schema Dag Tijd Wijk Locatie Activiteit Maandag 13.00- 16.00 uur Magistraatwijk Grasveld Spinhuisweg 2 aug. - speeloctopus, stoeikussen met balk, Capoeira en sportmaterialen! 16 aug. - tobbedansbaan, twisterkussen frisbee en sportmaterialen! Dinsdag 13.00- 16.00 uur t Dauwendaele Grasveld Drie Heuvels 3 aug. - speeloctopus, stoeikussen met balk, Capoeira en sportmaterialen! 17 aug. - tobbedansbaan, SportsJumper; frisbee en sportmaterialen! Woensdag 13.00- 16.00 uur Stromenwijk Middelburg-Z Grasveld IJsselstraat 4 aug. - speeloctopus, stoeikussen met balk, frisbee en sportmaterialen! 18 aug. - tobbedansbaan, SportsJumper, frisbee en sportmaterialen! Donderdag 13.00- 16.00 uur Centrum Grasveld Koepoortlaan 5 aug. - speeloctopus, stoeikussen met balk, frisbee en sportmaterialen! 19 aug. - tobbedansbaan, SportsJumper, Capoeira en sportmaterialen! Vrijdag 13.00- 16.00 uur Klarenbeek Grasveld J. Postkwartier 6 aug. - speeloctopus, stoeikussen met balk, frisbee en sportmaterialen! 20 aug. - tobbedansbaan, SportsJumper, Capoeira en sportmaterialen! Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op {0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Mëer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vanaf vrijdag kunnen auto's de oude vertrouwde route naar Rams- burg weer rijden via Havendijk en Punt. De wegen gaan dan weer open. Helemaal oud en vertrouwd is het overigens niet. Gedurende de afsluiting van het afgelopen half jaar is er enorm veel werk verzet. Allereerst is er meer ruimte ge creëerd door het plaatsen van een damwand aan de zijde van het Ka naal door Walcheren. Langs de weg is een vrijliggend fietspad aange legd en een rijbaan voor auto's. Deze hóofdrijbaan is helemaal voor zien van geluidsreducerend asfalt. Naast rijbaan en fietspad loopt nu een voetpad en roeivereniging Honte is voorzien van een nieuwe steiger. Tot slot is er ook een ge luidsscherm aangebracht. Het ge heel ziet er nu nog een beetje kaal uit, maar dit najaar wordt langs de hele route weer groen aangeplant: bomen, struiken en ook planten die de geluidswand volledig gaan be dekken. Verkeersmaatregelen Oostperkweg De heropenstelling van de route leidt tot een paar maatregelen op de Oost perkweg. Deze weg wordt namelijk nu al drukker dan voorheen. Dit komt doordat de verkeersstroom uit Veere na de openstelling niet meer via de Nederstraat zal lopen, maar via Punt en Havendijk. Vanaf vrijdag geldt daarom langs de Oostperkweg een parkeerverbod. Ook mogen er geen fietsers meer op de rijbaan. Er wordt een aangepaste ruimte voor fietsers gecreëerd naast de rijbaan. Voorrang Vanaf het moment dat Havendijk weer doorgaande route wordt, wordt de voorrangssituatie ook ge wijzigd. Voortaan geeft de Neder straat voorrang aan Rotterdamse- kaai en Punt. Voorrangssituatie bij de Nederstraat is verandert. Het verkeer vanaf de Rotterdamsekaai en Punt heeft vanaf vrijdag voorrang. Foto: Jan Koole Wethouder Albert de Vries tekent de overeenkomst voor het leerlingenvervoer.

de Faam | 2010 | | pagina 9