Terug! Rocker! dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL M^^^ÊÊÊaMÊmmÊÊËmÊmrMÈÊÊmt>mMMm m Record aantal auto's door tunnel Marktconcert Goes Woensdag 28 juli 2010 - Pagina 49 Vervolg van pagina 48 WIJZIGING BESTEMMINGS PLAN BUITENGEBIED Oostkapelle Wij hebben besloten om, overeen komstig het bepaalde in artikel 3.6, lid 5 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 34A van het bestemmingsplan, met toepassing van art. 3.6, lid 1sub a van de Wet ruimtelijke ordening, het be stemmingsplan Buitengebied te wij zigen voor: - Het percèel Wijkhuijsweg 10 waardoor het mogelijk wordt een woning te realiseren in de monu mentale schuur. Tegen het voornemen tot het verle nen van wijziging zijn geen ziens wijzen ingediend. Het besluit ligt van 29 juli t/m 8 september 2010 ter inzage en is ook te zien op de website van de gemeente, www.veere.nl-. Tegen dit besluit kan door een belanghebbende een gemotiveerd beroepschrift inge diend worden bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. U moet dat doen bin nen zes weken vanaf de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd, dat wil zeggen vanaf de tweede dag na de onderstaande datum van publicatie. Voor het in behandeling nemen van een be roepschrift moet u griffierecht beta len. Ook al dient u een beroep schrift in, het wijzigingsplan treedt in werking de dag na afloop van de beroepstermijn. Als u dat wilt voorkomen, dan kunt u tegelijk met het indienen van een beroepschrift een voorlopige voorziening aan vragen bij de Voorzitter van de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. U moet voor een dergelijke voorziening griffie recht betalen! Als u tijdens de be roepstermijn met betrekking tot een besluit tot wijziging van het be stemmingsplan een verzoek om voorlopige voorziening indient, wordt de werking van het besluit opgeschort totdat op het verzoek is beslist. Voor meer informatie over de hoogte van de betalen griffie rechten kunt u contact opnemen met de griffier van de Afdeling be stuursrechtspraak tel. 070- 4264426. BESTEMMINGSPLAN ONHERROEPELIJK Veere Het bestemmingsplan "3e herzie ning Beschermd Stadsgezicht Veere" is met ingang van 16 juli 2010 onherroepelijk geworden. Dit bestemmingsplan is op. 1 8 fe bruari 2010 door de gemeente raad gewijzigd vastgesteld. Tegen het besluit van de gemeente raad is een verzoek om voorlopige voorziening gevraagd en beroep ingesteld bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Het verzoek is bij uitspraak van 15 juli 2010 afgewezen en het beroep is bij uitspraak van 15 juli 2010 ongegrond verklaard. Het bestemmingsplan en de uit spraak van de Afdeling Bestuurs rechtspraak liggen met ingang van 29 juli 2010*ter inzage. Het be stemmingsplan is ook in te zien op onze weosite, www.veere.nl, onder 'visie en beleid, bestem mingsplannen, Veere, 3e herzie ning Beschermd Stadsgezicht Veere'. BESLUIT VISSPECIALITEITEN- MARKT VEERE Wij hebben op 20 juli 2010 beslo ten om een visspecialiteitenmarkt in te stellen. Deze markt vindt weke lijks plaats op zaterdag van 08.30 uur tot 16.00 uur, aan de Kaai in Veere in de periode van 1 mei t/m 31 oktober. Het besluit ligt ter in- zage. Tegen dit besluit kunt u op grond van de Algemene wet be stuursrecht (Awb) een bezwaar schrift indienen bij het college (zie bezwaar/beroep/voorlopige voor ziening). MEEDENKEN OVER DE TOEKOMST In de komende tijd gaat de ge meente Veere een toekomstvisie opstellen. Een startnotitie ge naamd Structuren en Contouren, is vastgesteld door de gemeente raad op 1 juli 2010. Een vol gende stap is het verzamelen van meningen, ideeën, suggesties, voorkeuren en problemen, die leven onder alle betrokkenen. Als u aan het gemeentebestuur ken baar wilt maken, wat er volgens u in de toekomstvisie moet komen, welke ontwikkelingen u gewenst vindt of wat u persé niet wilt, dan kunt u dit doen via een reactieformulier. U vindt de start notitie en het reactieformulier op onze website www.veere.nl onder Visie en beleid - Plannen en projecten. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale publieksba- lie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, ondertekend zijn, bin nen de genoemde termijn (vaak 6-weken na de verzenddatum aan de aanvrager en moet ten minste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagte kening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van be zwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de bur gemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Dom burg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de genoemde argumenten en een nieuw besluit nemen. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Niet iedereen kan tegen elk besluit een be zwaarschrift indienen, in de meeste gevallen moet iemand rechtstreeks gevolgen van dat be sluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indie nen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening ge vraagd worden bij de Voorzie- ningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 28 juli 2010 Burgemeester en wethouders van Veere Havens scoren flink beter BORSSELE - De overslag van Zeeland Seaports vertoont in de eerste zes maanden van 2010 een stijgende lijn. In het eerste half jaar is bijna 16,5 miljoen ton via zee overgeslagen, ten opzichte van 13 miljoen ton in 2009. Met deze stijging van 25 procent bevindt de overslag zich weer op het niveau van het eerste half jaar van 2008. Het jaar waarin de Zeeuwse havens een recordoverslag boekten van ruim 33 miljoen ton. De stijging in de havens van Borsele, Vlissingen en Terneu zen deed zich vooral voor in de natte en droge bulk. Dit zijn on der meer olieproducten, steen kool, ertsen en chemische pro ducten. Ook landbouwproduc ten scoorden goed. Bovendien zat ook het vervoer van auto's flink in de lift. De stijging betrof zowel de in- als de uitvoer van goederen. De Zeeuwse havens herstellen zich sneller en krach tiger dan verwacht. Na een goed eerste kwartaal blijft de overslag zich ook na een halfjaar positief ontwikkelen. Natuurlijk is het nog te vroeg om een voorspel ling te doen voor het totale jaar want het blijft afwachten of de wereldeconomie zich in het zelfde tempo als nu zal blijven ontwikkelen. Ook de overige havens maken deze periode hun overslagcijfers bekend. De haven van Antwerpen kende een stijging van 13 procent, Zeebrugge had een groei van 20 procent en Gent herstelde zich zelfs met 46 procent. Rotterdam en Amsterdam moeten hun cij fers nog presenteren. Zeeland Seaports wordt gevormd door de haven van Borsele, Vlissingen en Terneuzen en is de derde zeehaven van Nederland op basis van zeeoverslag. In het havengebied zijn zo'n 250 bedrijven gevestigd die onder te verdelen zijn in 2 clusters: industrie en logistiek. Samen zijn ze goed voor zo'n 16.000 directe arbeidsplaatsen. De indirecte werkgelegenheid meegerekend heeft ongeveer 18 procent van de Zeeuwse werkende bevolking werk dankzij de Zeeuwse havens. De komende jaren wil Zeeland Seaports zijn positie verder uitbouwen door de ontwikkeling van grootschalige containerfaciliteiten in Vlissingen en het uitbouwen van de biogebaseerde industrie in Terneuzen. Dit moet leiden tot een groei van de zeeoverslag van 50 miljoen ton in 2020. (Foto: Dennis Rijsbergen) ELLEWOUTSDIJK - Dat het vakantieseizoen is begon nen, is ook bij de Wester- scheldetunnel goed merk baar. De afgelopen twee we ken werd het ene record met het andere gebroken. In week 27 begonnen de schoolvakanties in de eerste Nederlandse regio en in Bel gië. Er vonden in die week 117.693 passages plaats bij de Westerscheldetunnel. Een lichte verbetering van het record tot dan toe, te we ten 116.353 passages in week 30 in 2009. In week 28 werd het prille record echter alweer over troffen. Maar liefst 121.450 voertuigen maakten in die week gebruik van de Wes terscheldetunnel. Vooral in het weekend waren er sub stantieel meer passages dan normaal. De toename was vooral terug te zien in het aantal contante betalingen. Deze extra kassahandelin gen hebben niet geleid tot oponthoud op het tolplein. Ook in de tunnel zelf en op de toeleidende wegen was er ondanks de extra passages een vlotte doorstroming. GOES - Organiste Joletta Bok geeft zaterdag 31 juli een marktconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Op het programma staat muziek van Johann Sebastian Bach, Marcel Du- pré en Felix Mendelssohn Bartholdy. Het concert be gint om 13.30 uur en is vrij toegankelijk. Voor meer in formatie: www.muziekinde- grotekerkgoes.nl. Ondanks alle moderne technieken van vandaag, blijken ze toch niet alle oude technieken volledig te vervangen. Want was het niet handig om meteen een foto te hebben van een bepaalde gebeurtenis? Polaroid springt handig op dit gemis in met de nieuwe 300 Instant Camera. Ana loog. Ja, echt. Maar er floept wel een klein fotootje uit. Bron: Polaroid.com Professionele studio musici zijn er eens goed voor gaat zitten en ontwierpen speakers waarbij een optimale balans is gevonden tussen formaat, geluidskwaliteit en aansluitmogelijkheden. De Desk Rocker is voorzien van een analoog/digitaal-converter, waardoor je eenvoudig een gitaar, keyboard, CD speler en/of platen speler rechtstreeks kunt aansluiten op de speakers. Geniet van deze actieve Full Range speakers met zeer accurate audio-weergave. Via de USB-aansluiting kun je het ingevoerde signaal opnemen op je computer om externe audiobronnen te digitaliseren. Bron: Bestel.nl

de Faam | 2010 | | pagina 51