auto'smotoren Van concept naar productiemodel Uw auto op vakantie Landkaart mee DS3-klanten kiezen voor two tone Krachtbron Tiguan 1.4 TSI Daihatsu stopt met Copen Saab breidt 9-5 lijn uit Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Peugeot liet in Genève met de onthulling van de SRl-conceptcar de nieuwe designrichting zien. Nu zijn de eerste beelden van de nieuwe 508 vrij gegeven. Deze gaat spoedig de 407 en de 607 vervangen. Citroen heeft dit jaar al dui zend exemplaren verkocht van de DS3. De auto is in maar liefst 38 kleuren combinaties te verkrijgen en met zeven dakthema's. Onderzoek van Citroen laat zien dat de klant graag kiest voor een two tone exterieur met Tribal stic kerthema, het interieur liefst neutraal houdt en de auto uitrust met 16 inch lichtmetalen wielen. De So Chic-versie is het populair ste uitrustingsniveau. De helft van de Citroen DS3 klanten rust hun auto het liefste uit met 16 inch licht metalen wielen Ashera, op een goede tweede plek staat de 17 inch Belione. Hoewel de grootste groep Zeeuwse vakantievier- ders rond deze tijd op pad gaat, komen de eersten alweer uitgerust terug van een welverdiend verblijf in verre en minder verre oorden. Op onze oproep voor vakantiebelevenissen van onze Zeeuwse le zers met hun auto's komen nu dan ook al de eerste foto's binnen. Zoals bijgaande foto, die illustreert dat het niet alles goud is wat er blinkt onder de Zuid-Franse zon. Inzender Henry Slechtekust vermeldde bij zijn opname: „In de nacht van 14 op 15 juni werd de streek 'Le Var' in Zuid Frankrijk geteisterd door hevige regenval. In een paar uur tijd viel zo'n 200 a 300 mm regen. Een aantal campings werden zwaar getroffen en gaan dit seizoen niet meer open. Dit omdat er wel tot twee meter hoog water heeft gestaan. Caravans en auto's zijn vernield. Op de foto een viertal vernieuwde auto's op de camping L'Etoile D'Argens in Saint Aigulf, welke dit seizoen gesloten blijft." Heeft u ook een bijzondere vakantiefoto met uw eigen Zeeuwse auto in een bijzondere situatie óf van een wel heel bijzondere auto die u tegenkwam, stuur hem dan met een korte toelichting naar au- tojournaal@zeelandnet.nl Uit onderzoek blijkt dat de voornaamste redenen om met de auto op vakantie te gaan mobiliteit is. Meer dan de helft (58 procent) wil ter plekke graag de auto ter beschikking hebben. Nederlanders lij ken zich redelijk goed voor te bereiden op hun reis en eventuele pechgevallen waarbij aanspraak ge maakt moet worden op de verzekering. 81 Procent van de ondervraagden weet zeker, of denkt zeker te weten hoe te handelen bij pech in het buitenland. Hoewel het merendeel (73 procent) van de va kantiegangers op een navigatiesysteem vertrouwt, geeft één op de drie Nederlanders aan gebruik te maken van de 'ouderwetse' wegenkaart en ver keersborden naar de plaats van bestemming. Volkswagen komt met een nieuwe basismotor voor de Ti guan, deTSI Easyline Bluemo- tion Technology. De SUV met de 1.4 TSI kost 27.750 euro. Die motor heeft een vermogen van 122 pk en een koppel van 200 Nm. Schakelen gebeurt via een handgeschakelde zesbak. De combinatie staat voor een gecombineerd verbruik van 6,5 liter per 100 km en de C02- uitstoot bedraagt 152 g/km. De basis-Tiguan heeft een B-label. Daihatsu stopt met de- pro ductie van de Copen. Er is nog een kleine voorraad zodat de tweezitter cabriolet nog even te koop is. Aanvankelijk was er alleen een rechtsgestuurde versie, nu is er ook een linksgestuurde. In sep tember stopt Daihatsu met de productie van de Materia. De importeur betreurt het, dat de modellen uit de collectie gaan omdat daardoor het gamma in de breedte minder compleet is. Saab voegt aan de 9-5-lijn een 2.0-liter Biopower-versie en een 190 pk sterke diesel toe. Eerst genoemde heeft een kracht van 220 pk en rijdt zowel op benzine als op bio-ethanol. Er is een voorwielaangedreven versie en een vierwielaagedreven XWD. De Linear-uitvoering is de in stapper en die gaat de deur uit voor 47.650 euro. De XWD met handbak staat in de prijslijst voor 54.050 euro en met auto maat voor 56.800 euro. WOENSDAG 28 JULI 2010 In de uitstraling van het model C02-uitstoot. De e-HDi is de aangedreven dieselhybride Niet lang na de Autosalon gaan elegantie en sportiviteit eerste van de nieuwe ge- met een vermogen van 200 van Parijs start de productie samen. Uiteraard omvat de neratie Stop&Start-systemen pk. De diesel drijft de voor- en begin 2011 verschijnt de 508 ook de nieuwste tech- en biedt meer comfort en wielen aan, de elektromotor auto bij de dealers, nieken. Het interieur heeft een brandstofbesparing tot de achterwielen. Deze laat- Weer een paar maanden later een hi-tech accent en straalt vijftien procent. Begin okto- ste springt bij als de 508 volgt de Hybrid4-versie. De klasse uit. De motoren staan ber worden de 508-varianten grip dreigt te verliezen. Deze 508 komt ook in China op garant voor krachtige pres- Berline en SW voorgesteld, techniek maakt volledig elek- de markt. De productie van taties, veel souplesse, een De echte blikvanger wordt de trisch rijden mogelijk, zij het die versies vindt daar ook laag verbruik en een geringe Hybrid4. Dit is een vierwiel- met een beperkte radius, plaats.

de Faam | 2010 | | pagina 27