Sawasdee itraÉftnü bank bij.. City of Dance in Middelburg Sawasdee heeft tien nieuwe projecten Steun een kind de Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Pelikaan Woensdag 28 juli 2010 - Pagina 18 Stichting Projecthulp Zuid Oost Azië Stichting Sawasdee heeft de afgelopen maanden maar liefst 10 nieuwe projecten opge start in Cambodja en Thailand en is momenteel druk bezig met het organiseren van aller hande acties om de projecten financieel haalbaar te maken. "De Stichting Sawasdee zet zich in om arme kinde ren en weeskinderen onderwijs te bieden", vertelt Hector Loontjes, voorzitter van de stichting. "Niet al leen basisonderwijs, maar ook beroepsonderwijs zodat de kinderen een vak kunnen leren. Daarvoor za melen we geld in en goederen." Loontjes zet zich al vanaf 1976 in voor kansarme kin deren in Thailand en Cambodja. "We hebben in die tijd zelf twee kinderen geadopteerd uit Thailand," legt hij uit. "Dus je krijgt affectie met zo'n land. Er heerst daar in grote mate armoede, het is echt schrijnend. Daarom zijn we toen al begonnen met actievoeren." En daar bleef het niet bij, want een kleine 35 jaar later is Loontjes nog steeds nauw betrokken bij het reilen ea zeilen van de stichting. "De laatste 10 jaar heb ik er een volledige dagtaak aan, dat had ik me toen niet voor kunnen stellen. Inmiddels gaat het ook wel een beetje wegen", geeft Loontjes toe. Toch heeft hij niet het gevoel dat hij water naar de zee draagt. "Het houdt nooit op, dat weet ik wel. Maar we heb ben zo'n ontredderd land aangetroffen. Het is maar heel matig, maar de mensen gaan echt vooruit", zegt Loontjes stellig. De stichting blijft doorvechten voor een betere toekomst voor deze landen. Ter ondersteuning van de educatieve school projecten voor weeskinderen in Cam bodja is de Stichting onder ^meer aanwezig op het sportevenement Jumpin de Weel Nisse. Hier staat een kraam met gebruikte paar- denaccessoires, er worden Aziatische producten verkocht, zoals houtsnijwerk, placemats en Boeddhabeeldjes. Verder is er een stand te vinden met brochures en voorlichting over de stichting. Bezoekers kunnen meespelen met een loterij en daarmee kans maken op een reischeque ter waarde van 600 euro. De opbrengst is bestemd voor de Stichting Sawasdee. Een bezoek brengen aan Jumpin de Weel kan van donderdag 29 juli tot en met zondag 1 augustus. Kijk voor meer informatie op www.deweelruiters.nl. De Stichting Sawasdee maakt het ook mogelijk om door middel van een finan ciële bijdrage een kind in Cambodja of Thailand een betere toekomst te geven. "We hebben vanuit Zeeland 550 kinde ren die gesponsord worden", vertelt Hec tor Loontjes, voorzitter van de Stichting Sawasdee. "Het kost 165 euro per jaar en omdat wij betrekkelijk klein zijn, heb ben de mensen ook veel informatie over deze kinderen. We gaan er elk jaar naar toe. Soms nemen we pakjes mee voor de kinderen en we zoeken ook wel kinderen op van bepaalde sponsors en maken een foto." Kijk voor meer informatie op www.cambodja-sawasdee.nl. m jpPg «P^gs«p3iB Ginny Tevel verruilt dit plein op Bonaire DOOR KARIN OCKÉ VLISSINGEN- Wonen en werken in een ver land of op een exotisch eiland, dat is iets waar veel mensen van dromen. De 27-jarige Gin ny Tevel is daar één van. Zij heeft haar droom tot werke lijkheid gemaakt. Binnen kort begint zij als juf van groep 5,6 op basisschool De Pelikaan op Bonaire. "Als kind bracht ik vaak vakan ties door op de Nederlandse Antillen en toen zei ik al: hier wil ik later graag wonen. Bo naire is mijn eiland, het ver lengde van Zeeland. Hier voel ik mij thuis." Ginny is na haar middelbare schooltijd niet ge lijk richting onderwijs gegaan. "Ik volgde een toeristische op leiding, maar daar was na mijn afstuderen hier in de regio geen werk in te vinden. Ik kwam als servicemedewerkster op een bank terecht. Daar voelde ik met niet op mijn plek en ik wil de iets anders. Het onderwijs plein voor een school- FOTO KARIN OCKÉ trok me wel aan en ik ging naar de PABO voor een deeltijdstu die. Dit voelde goed, al vanaf dag één." Tijdens deze studie werkte Ginny in de horeca, de mediatheek van Scheldemond en in de bibliotheek van Vlis- singen. "In de tweede helft van mijn derde jaar liep ik stage op De Pelikaan op Bonaire en nu heb ik daar een baan gekre gen! Het is een internationale school, maar de instructietaal is Nederlands. Er is veel ach terstand en daarvoor worden extra lessen Nederlands gege ven. Voor taal en rekenen zijn er methodes, maar de andere vakken worden per thema be handeld. Dit houdt in, dat je als leerkracht hiermee zelf aan de slag moet. Dat is erg leuk en uitdagend. Elk project wordt na zes weken afgesloten en dan komen de ouders kijken. De kinderen hier zijn speelser en vrijer dan in Nederland. Waar schijnlijk omdat zij meer bui ten leven. De gemeenschap is kleiner en iedereen is bij de school betrokken. Als de kinde- Ginny Tevel studeerde afge lopen juni af aan de PABO. Haar afstudeerstage liep ze op de Theo Thijssen-Paau- wenburgschool in Vlis- singen, waar ze les gaf aan groep 8, een klas met 36 leerlingen. Enkele maanden geleden solliciteerde zij naar een baan op basisschool De Pelikaan op Bonaire en werd uitgekozen. Ze gaat les geven aan een heterogene groep, een combinatie van de groepen 5 en 6. Het is een klas van 21 kinderen. Op De Pelikaan zitten kinderen uit Amerika, Europa en de Antillen. ren en de ouders aan het eind van het schooljaar tevreden en blij zijn, dan ben ik het ook. Ik héb er heel veel zin in, maar zal mijn familie en vrienden in Nederland natuurlijk wel missen." DOORTARA DE VRIEND MIDDELBURG - Middel burg veranderde afgelopen zaterdag in City of Dance. De tiende editie van het festival werd weer druk be zocht. Zangeres Joelle ver zorgde de aftrap van het feest op de Markt met een optreden. De Hobbyisten openden het feest in de Cre ative Garden op Plein 1940. Gity of Dance, de opvolger van de Danceparade, heeft geen pa rade meer maar speelt zich af op podia op diverse plaatsen in de stad. Op de creative garden op Plein 1940 waren live acts met pop, rock, hip hop en.stand up comedy. Verder was er het Art project green earth, de bal lonnen wenstuin, het memorie spel, dansworkshops en Histori sche spelen. Op de Marktwaren er optredens van Audio knights, Eiler van Buren, Extravaganza, Strangee Miss Teddy, Dj Biggi en vocal en Live guitar. Ook was er de DJ Marathon met de win naars van de Kunstbende wed strijd en de Fire truck van Speed en Gein. Een helder groene Tri- ceratops met de drie hoorns en een scharlaken Stegosaurus lopen samen met de blauwe Pa- rasaurolophus over het terrein. Zij hoorden bij het interactieve straattheater Dinky Dino's. Aan het eind van de middag en in de avond barstte de City Party los. Tijdens dit feest op het Hof van Tange waren er op het hoofdpodium optredens van Dj's als R3hab, Lucien Foort, Biggi, Quintino, Jean, Gelazer! En The Partysquad. De optre dens werden aangevuld met live acts van MC Lady Bee, Eller van Buren op zijn gitaar, Koen met percussie, zangeres Joelle, Strange miss Teddy, Dinky Dino's en Extravagantie Enter tainment. Op het Hard dance podium waren er optredens van Blade, Frontliner, A-Lusion, Technoboy, Rob Reza en The Viper. DJ Mental Theo, die in Duisburg was op de Lovepara- de, draait niet meer. Doordat hij te laat was, paste zijn optreden niet meer in het schema. En ook een afterparty mocht niet ontbreken. Dj's als Biggi, Vato Gonzalez, Tom Gosa en Dj Sander draaiden in Zanzi-Bar en vermaakten de mensen nog die tot in de late uurtjes wilden doorfeesten.

de Faam | 2010 | | pagina 18