r Een punt op Havendijk/Punt Aline wint dinerbon met verkeersquiz Parkeerterreinen afgesloten vanwege evenementen Subsidie op energiebesparende maatregelen woningen VW-informatiepunt geopend in Arnemuiden ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL rnvflMffTiii De Faam Woensdag 21 juli 2010 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De werkzaamheden aan Ha vendijk en de Punt zijn afge rond. Om dat te vieren nodigde de gemeente omwo nenden zaterdag uit om een taartpunt te komen eten. De opening van de N57 rond Mid delburg komt steeds dichterbij. Op diverse plaatsen in Middelburg worden voorbereidingen getroffen om de infrastructuur van de stad te laten aansluiten op de N57. In een eerder stadium is de Ampere- weg al verlengd. De reconstructie van Havendijk en de Punt is een tweede project dat nu is afgerond. Hoewel de werkzaamheden voor spoedig zijn verlopen, zullen de aanwonenden blij zijn dat de werk zaamheden voor de bouwvakantie zijn afgerond. De afgelopen maan den is er veel voor hun deur ge beurd. Gerooid, gegraven, herrie gemaakt door allerlei machines. Resultaat is een kadéwand en daardoor meer ruimte voor de nieuwe weg, een van de rijbaan gescheiden fietsroute, een wan delpad, een steiger voor roeiver eniging Honte en een geluids scherm. De werkzaamheden zijn overigens pas helemaal gereed als ook het groen weer opnieuw aangeplant is, dat gebeurt dit na jaar als het plantseizoen weer aanbreekt. Overige N57-projecten De gemeente is op dit moment ook druk bezig bij de President Rooseveltlaan aan de noordzijde van de stad. Het eerste deel van deze weg is een heel eind klaar; de rotonde op het kruispunt van de Generaal Hakewill Smithlaan ligt erin. Eind augustus wordt het kruispunt Noordweg/President Roosveltlaan opnieuw ingericht. Ook de verlegging en verbreding van de Oostperkweg richting N57 staat in de planning. Voor dit laat ste project zijn nog niet alle beno digde gronden in het bezit van de gemeente. De gemeente is nog met een viertal bedrijven in overleg. Aline de Rijke heeft de Middel burgse 'Kennisquiz 30 km' gewonnen. Uit handen van ver keerswethouder Frank Streng ontving zij een dinerbon van honderd euro. Dat bedrag komt precies overeen met het aantal inzendingen. De kennisquiz bestond uit drie vragen: Hoeveel meters remweg heeft u gemiddeld nodig, wanneer u 30 ki lometer per uur rijdt en een nood stop moet maken? Antwoord: 13 meter. Hoeveel meters remweg heeft u gemiddeld nodig, wanneer u 50 ki lometer per uur rijdt en een nood stop moet maken? Antwoord: 28 meter. Hoeveel procent van de voetgan gers overlijdt bij éen aanrijding met 30 kilometer per uur en hoe veel bij een aanrijding met 50 kilo meter per uur? Antwoord: 5% bij 30 km/u"en 45% bij 50 km/u. 30 km Al vijf jaar worden in samenwer king met Politie Zeeland; Veilig Verkeer Nederland en basisscho len staandehoudacties georgani seerd in Middelburg. Naast hand having van de politie is de staan- dehoudactie een communicatie campagne om bestuurders er op attent te maken dat het veel veili ger is om 30 km/uur te rijden in woonwijken. De belangrijkste reden waarom 30 km/ uur rijden veiliger is, heeft te maken met de remweg. De remweg is bij 30 km/ uur gemiddeld 13 meter en bij 50 km/uur gemiddeld 28 meter. De komende weken zijn in verband met evenementen enkele parkeer terreinen tijdelijk afgesloten. Het gaat om de volgende terreinen en data. Hof van Tange, van donderdag 22 juli 18.00 uur tot maandag 26 juli om 12.00 uur in verband met de Cityparty (onderdeel van evenement City of Dance) op 24 juli; Hof van Tange, van maandag 2 augustus tot en met zondag 15 augustus in ver band met de plaatsing van kermiswagens voor de kermis die van vrijdag 6 tot en met donderdag 12 augustus op de Markt en Plein 1940 wordt gehouden; Plein 1940, van maandag 2 augustus tot en met vrijdag 13 augustus in verband met de plaatsing van kermisattracties voor de kermis die van vrijdag 6 tot en met donderdag 12 augustus wordt gehouden; Damplein, van woensdag 11 augustus 18.00 uur tot en met donderdag 12 au gustus in verband met de warenmarkt. Vanwege de kermis op de Markt is de warenmarkt op 12 augustus op het Damplein; Molenwater, van woensdag 18 augustus 12.00 uur tot donderdag 19 augustus 23.00 uur in verband met het ringrijden van de 2e Folkloristische Dag. De houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. De houders van parkeervergunningen voor de andere genoemde parkeerterreinen kun nen parkeren op de overige locaties waar hun parkeervergunning geldig is. De werkzaamheden aan Havendijk en de Punt zijn afgerond. Om dat te vieren nodigde de gemeente omwonenden zaterdag uit bij roeivereniging Honte om een taartpunt te komen eten. Foto: Jan Kooie Middelburgse particuliere woningeigenaren kunnen gebruik maken van de Zeeuwse Meer Met Minder subsidieregeling op energiebesparende maatregelen. Een huishouden is jaarlijks zo'n 2.000,- kwijt aan gas en licht. En daar kunt u tot wel 30% op besparen. Dat begint vaak heel eenvoudig door bijvoorbeeld appara ten uit te schakelen in plaats van ze op standby te zetten. Door lichten uit te doen in kamers waar niemand is. Ook kunt u kleine maatregelen treffen zoals het aan brengen van radiatorfolie, tochtstrips, led-lampen en standby-killers. Maar u kunt ook een grotere ingreep doen. Een zuinige cv-ketel nemen bijvoorbeeld. Dergelijke maatregelen brengen niet alleen uw energierekening naar beneden, maar uw wo ning wordt er ook een stuk comfortabeler door, neemt in waarde toe èn u draagt bij aan een beter klimaat. Voor deze grotere ingrepen is nu de Zeeuwse Meer met Minder subsidieregeling ingevoerd. Subsidie Als u via een Meer Met Minder-aanbieder uw huis minimaal 20% energiezuiniger maakt (één energielabelsprong), dan kunt u via Meer Met Minder een stimulerings premie krijgen van 350,- van de Provincie Zeeland èn 350,- van de gemeente Middelburg. Samen dus 700,-. Als u uw woning 30% energiezuiniger maakt (twee energielabelsprongen), dan kunt u zelfs twee keer 700,- subsidie krijgen, dus 1.400,-. Deze subsidie komt nog bovenop de landelijke regelingen, zoals subsidie op isolerend glas en laag btw-tarief op isolatie van muren, daken en vloer. Advies Voordat u de Meer Met Minder subsidie kunt aanvragen, heeft u een zogenaamd maatwerkadvies nodig. Hiervoor komt er een professional uw huis bekijken en stalt een rapport op waarin staat welke energiebesparende maatregelen u kunt treffen, wat de kosten daarvan zijn en welke besparingen u dat oplevert. Voor het maatwerkadvies is nu tijdelijk subsidie van het Rijk beschikbaar. Wacht niet te lang, want deze subsidie potjes kunnen leeg raken. Op www.middelburg.nl of www.energieloket.nl/zeeland vindt _u meer informatie. Energiebesparingsproject Bomenbuurt Griffioen Ook Woongoed investeert de komende jaren fors in energiebesparende maatregelen. Dat is goed voor het milieu, de gezondheid en de betaalbaarheid van de woonlasten. .Alle woningen van Woongoed hebben een energielabel gekregen, waarmee de ener- gie(on)zuinigheid wordt aangegeven. Begin januari 2010 is Woongoed met een ener giebesparingsproject gestart in de Bomenbuurt in de wijk Griffioen. Woongoed Middelburg wil het energiebesparingplan samen met de bewoners van de Bomenbuurt maken en uitvoeren. Een groep bewoners vormt samen met medewer kers van Woongoed, Huurdersvereniging Middelburg en Gemeente Middelburg de pro jectgroep die het energieprogramma voorbereidt. Deze projectgroep maakt een plan dat zo goed mogelijk aansluit bij de wensen van de bewoners en het budget van Woongoed. Als de buurtbewoners achter het plan staan, wordt het uitgevoerd. Foto: Jan Koole Toeristen en bewoners kunnen tegenwoordig in Arnemuiden terecht bij het VIP ofwel het VW informatiepunt in de Primera aan de Langstraat. VW Walcheren/ Noord Beveland en de gemeente Middelburg werkten samen aan het tot stand komen van het VIP. De gemeente heeft subsidie verstrekt omdat de komst van het VIP goed is voor de leefbaarheid en het voorzieningenniveau in Arnemuiden. Voortaan hebben toeristen een plek om naartoe te kunnen voor toeristische in formatie. Wanneer het VIP gesloten is, kan de toerist dankzij de aanwezigheid van draadloos internet op elk gewenst moment informatie opvragen in de omge ving van de Primera. Dit verhoogt het serviceniveau voor de bezoekers.

de Faam | 2010 | | pagina 9