Lezing merklappen Zomeravondconcert Brunch Diner compleet Aan u de keuze menu m Sociëteitenmenu r Zomerconcerten klinken in de Grote Kerk van Veere De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Arabian Experience: 1001 nacht Carpaccio van rund met rucola, oude kaas en pijnboompitten Gebakken kabeljauw met parmezaan-jus Nectarinesoepje met nogatine 23,50 HEERLIJKE ZOMER MISS AARDBEITAART 8,50 WALNOOTTAARTJE 4,95 WALDKORN 1,45 5 KRENTEBOLLEN 1,35 Nieuwe bundel Zeegedichten Zes Zotte Zomerweken All-in, inclusief dranken f Landlust is dè locatie voor bruiloften en partijen. Reserveer nu Ulu Middelburg Galerie-T Schilderijen en beelden Susan Ruiter, Rieke van de Stoep en Eric Goede Het Zeeuws Archief Tekeningen van het Kralenman- netje, het Zeeuwse slavernijver leden doorRamon-de Nenriie Kinderdijk 56 - •*- Kunstenaarsmitiatfef MON CA- PITAÏNE, ied£rqjrzondag. van 13.0Q uur totj7.5^uur Kloostergangea^dy Tentoonstelling de van d&heer, brieve» uifc de slavernij" Synagoge, Wandelkerk, De Os- senberg Grijpskerke Expositie Samenspel, schilde rijen en textiele kunst Het Zeeuws Museum Modemetmonique, Zwartvoet Indianen, De paden op, de la nen in, wandtapijten Galerie De Norenburgh Zomerexpositie: Assemblages, houten- en bronzen beelden en schilderijen •Hof van Buren Regine Geerse, Elly van Laatum en Diny Schuurman, schilde rijen Zeeuws Museumcafé Nanda Runge, schilderijen De Vleeshal Groepstentoonstelling Psychos- culptures Sanquin Celieke van der Linden, water schilderijen Zeeuwse Bibliotheek De Althaea Pers 1997-2010: Dubbelslag, Jos Swiers Rechtbank Middelburg Tentoonstelling Ron Scherpe- nisse, schilderijen Vlissingen Bibliotheek 't Spui Vlissingen Foto-expositie cursisten Kun steducatie Walcheren Willem3 Vlissingen Vier schilders: Jeanny Golem- biewski, Michel Boekhoudt, Kees Roovers en Toon Truyens Gallery 48 Fotografisch werk in Prints op hout Galerie de Blauwe Horizon Schilderijen van Mathisse Arendsen Maritiem MuZEEum Zeezeilers in de Whitbread Round the world race Theo van Doesburgcentrum Schilderijen van San Comelis- Werner Domburg Zorgcentrum Simnia Textielschilderijen en keramiek Gemeentehuis Vogelvlucht, keramiek Yvette Lardinois Atelier Martien Beelden en zeefdrukken, teke ningen Duingalerie Verkoopexpositie Kunst uit Rus land Marie Tak van Poortvliet Jan Sluijters in de Caldic Col lectie Galerie POP Crazy Smiles, street art, Michael Lau Hotel-restaurant GOES - Naar aanleiding van de expositie 't zijn weër Lappen en ze komen uit Kontich, België houdt het Historisch Museum de Bevelanden woensdag 28 juli een lezing met als titel De col lectie merklappen uit Kontich nader belicht. Tijdens de lezing zal Hilde Schollen, oud bestuurslid van de Heemkundige Kring Kon tich, op de collectie merklap pen van Kontich ingaan, hoe deze tot stand is gekomen en aan de hand van enkele afbeel dingen wat dieper ingaan op een aantal exclusieve, exempla ren. Bijzondere verhalen over de achtergrond van de merk lappen komen aan bod, waar onder een lap ontworpen en gemaakt door een man en een VEERE - De Grote Kerk van Veere is al vanaf veraf te zien. Deze prachtige (pop)tempel voltooid als gebedshuis in 1521 dient sinds de jaren negentig als podium voor klassieke en nieuwe muziek. Regelmatig spelen hier de groten der aarden, maar vrijdag 23 juli krijgt ook de jeugd er een plek. Het Schouws Jeugdorkest onder leiding van Marien Stouten en het Duits Jeugd Orkest onder leiding van Renate Eckhardt geven vanaf 20.00 uur een uitwisselingscon cert. Het Apollo Ensemble bestaande uit internationale topmusici is zondag 25 juli om 15.30 uur te beluisteren met werken van Biber. Rossi en Bertoii. Het ensemble legt zich toe op de uitvoering van minder bekende barok- en vroeg klassieke muziek op authentieke instrumenten. Violist en artistiek leider is David Rabinovich, bekend van onder meer Ton Koop- man's Amsterdam Baroque Orchestra, Orchestra of the Age of Enlightenment en het King's Consort. Op het pro- gramma staat onder meer Heinrich Ignaz Franz Biber, een befaamd componist uit de barok. Kaartverkoop: 0900-3300033 en www.the- aterverkoopzeeland.nl. jijP- BUTTINGE - De Middellandsezeetuin in Buttinge houdt vanaf vrijdag 23 juli vanaf 13.00 uur drie dagen feest. Onder de titel Arabian Experience is de tuin van Wim Uilenbroek het podium voor onder meer lekker eten, muziek, buik- en flamencodans en kraampjes. Er is een arabic lounge, kinderen kunnen leren mo zaïeken, er zijn workshops en optredens van djembe mzungu, marokaanse high tea en een oriental barbeque. De tuin is te vin den aan de Middelburgsestraat, ingang Stenen Kruisweg. COLIJNSPLAAT - Het jaarlijkse zomeravondconcert van Brass band Wilhelmina wordt vrijdag 23 juli gehouden onder het motto Wilhelmina komt naar u toe deze zomer. Het concert be gint bij goed weer om 19.30 uur in de Voorstraat in Colijnsplaat. Bij slecht wordt uitgeweken naar De Brug. Tijdens dit zomeravondconcert trakteert Wilhelmina haar pu bliek op zomerse klanken en bekende nummers van onder meer Tina Turner en Frank Si natra. Daarnaast geeft ook het jeugdorkest een optreden. De jongste leerlingen op blokfluit bespelen dit instrument tijdens deze avond voor de laatste keer. Ze zijn allemaal acht jaar ge worden en gaan daarna verder studeren om een koperblaas instrument te leren bespelen. Sommigen gaan verder op de trommel. Er wordt tijdens het concert afscheid genomen van de blokfluit. Het concert van de brassband staat onder leiding •van dirigent Arjo Briggeman. Na het concert van Wilhelmina neemt de band Massive het stokje over. Zij spelen van 21.00 uur tot 00.00 uur in de Voor straat op het podium vóór Café Juliana en Cafetaria De Linde. Brassband Wilhelmina speelt een week later op PeeRock. Voor het nieuwe seizoen kun nen er weer nieuwe leerlingen geplaatst worden voor de Al gemene Muzikale Vörmingsles- sen. Dit is al mogelijk' vanaf 6 jaar. De Brassband speelt regel matig op concoursen en festi vals. Voor meer informatie over Wilhelmina zie www.demuzieknote.nl. lap uit Zeeuws Vlaanderen. Ver der komen de verschillen in het handwerkonderwijs in Neder land en België aanbod en vertelt ze meer over lapzussen. Het arrangement start om 10.30 uur waarbij de gasten ontvan gen worden met koffie en wat lekkers in het museumcafé. De lezing is van 11.00 uur tot 12.30 uur waarna het pauze is. Van 14.00 tot 15.00 start er een rondleiding in de Grote Kerk in Goes, waar de merklappen te zien zijn. Tussen 15.00 en 17.00 uur is er gelegenheid tot het bezichtigen van het Historisch Museum De Bevelanden. Prijs 10 euro per persoon inclusief entree voor het museum en consumptie. Aanmelden via secretariaat@hmdb.nl. 44* Boulevard de Ruyter 4, 4381 KA Vlissingen Tel. 0118-413608, info@bsoos.nl - www.bsoos.nl Middelburg, Stationsstraat 1, tel. 0118-61 23 40 Goes, Korte Kerkstraat 15, tel. 0113-21 61 08 Hel Gilde van de Betere Banketbakkers D00RTARA DE VRIEND MELISKERKE - In De Boekenmolen van Willy Wouters aan de Molenweg 1 in Me- liskerke wordt donderdag 29 juli de ge dichtenbundel Zeegedichten gepresen teerd. Uitgever, kunstenaar, schrijver en illustrator Jack van Hoek zal het eerste exemplaar overhandigen aan de wethou der van kunst en cultuur uit Veere Rene Molenaar. De bundel is samengesteld door de Zoutelandse dichteres Lutgarde Lievense-Nauts. Zij heeft al lerlei dichters, die iets met Zeeland te maken hebben, benaderd en gevraagd of zij een gedicht willen schrijven of publiceren in de nieuw te verschijnen bundel. Dit leverde een prachtige combinatie van dichters op in deze unieke bun del. Dichters als Jan J.B. Kuipers, Nelleke Mal- jaars, Neeltje Zoetje Jobse, Jaap van 't Veer en Pier van Damme verleenden hun medewerking aan de bundel. De presentatie begint om 14.00 uur, waarna Jack van Hoek en enkele auteurs voorlezen uit eigen werk. Om 14.45 uur schenkt Jack het eerste exemplaar aan de wethouder. Accordeoniste Janny Sinke uit Middelburg zorgt voor een intermezzo van zeemelodieën. Aanmelden voor de presentatie kan via: 0118- 562194. MIDDELBURG - De Zes Zotte Zomerwe ken zijn zes leuke weken met activiteiten voor kinderen in de buitenschoolse op vang, van vier tot dertien jaar. Deze weken beginnen 26 juli bij Kinderop vang Walcheren in Middelburg. Iedere twee weken is er een nieuw thema. De thema's zijn Sneeuwballen in Afrika, van Nieuw Zeeland tot Zeeuwland en Plensen in de Woestijn. Binnen de thema's zijn er activiteiten en workshops. Kinderen kunnen creatief aan de slag bij de workshop 'Tussen Kind en Kunst', pleinspelen worden gehouden, jonge kinderen kunnen leren tuimelen en voor de oudere kinderen is er een workshop judo. Aanmelden via: 0118-627716. Iedere zondag van 12.00 - 14.00 uur en van 18.00 -20.00 uur welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- Iedere zaterdag van 19.00 - 23.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 19,50 Iedere dag vanaf 17.00 uur Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten J 3 soepen I 6 hoofdgerechten 1 3 desserts Diverse kindermenu's WT v* M Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.landlust.nl

de Faam | 2010 | | pagina 43