BLAUW GERUITE KIEL agenda DE HAAN IS TERUG OP KERKTOREN OOST-SOUBURG VLISSINGEN UITLOOP GRONDWERK ZAAMHEDEN PAUL KRUGER STRAAT ZOMERSLUITING BIBLIOTHEEK SOUBURG PEILPAAL OP HET NOLLESTRAND BEKENDMAKINGEN KALENDER NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 21 |ULI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl vvww.vlis5ingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Wie de Paul Krugerstraat pas seert, ter hoogte van num mer 312, zal het niet zijn ont gaan. Bouwhekken markeren de plek waar grond is afgegra ven. Aanvankelijk zouden de werkzaamheden, ten behoeve van het bouwrijp maken van de grond waar vroeger was serij Edelweis stond, voor de zomervakantie zijn afgerond. Naarmate het werk vorderde, heeft de gemeente haar plan nen echter moeten bijstellen. Te saneren grond is in een wij dere omtrek en op grotere diep te aangetroffen dan verwacht, wat een andere werkwijze vraagt. De gemeente werkt in samenwerking met de provin cie nu aan een nieuw plan van aanpak en streeft ernaar zo spoedig mogelijk het werk op te pakken. Tot die tijd liggen de grondwerkzaamheden stil. De gemeente benadrukt dat er géén gevaar is voor de volksge zondheid. Omwonenden zijn geïnformeerd. Bibliotheek Souburg (Kanaal straat 56/58) is deze zomer gesloten van maandag 9 augus tus t/m zondag 29 augustus 2010. U kunt deze perrode voor het inleveren van uw mate rialen terecht bij Bibliotheek 't Spui of een andere Zeeuwse bibliotheek. U kunt hier uiter aard ook materialen lenen. Vanaf maandag 30 augustus 2010 is Bibliotheek Souburg om 13.30 uur weer geopend. www.vlissingen.nl/ bibliotheek aSHHaiS n> ■OTrHTWilUlJIIM urn Een aantal maanden konden de inwoners van Oost-Souburg niet zien uit welke richting de wind waaide. Donderdag 8 juli 2010 is, met behulp van een grote telekraan, de haan weer teruggeplaatst op de kerktoren van de Open Havenkerk aan het Oranjeplein. Een teken dat de restauratiewerkzaamheden aan het Rijksmonument en oudste gebouw van Oost-Souburg hun einde naderen. Inmiddels is gestart met het de monteren van het bovenste ge deelte van de bouwsteiger, zodat ook een groot deel van de her stelde muren weer in 't zicht komt. Ook de wijzerplaten met wijzers worden gemonteerd. De luidklok zal dan op zijn plaats hangen en gebruikt kunnen wor den. Na de bouwvakantie zal het laatste deel van de toren worden hersteld en komt het prachtige gebouw, dat lange tijd in bouw- steigers 'verpakt' was, weer als geheel tevoorschijn. Volgens de planning zal het werk eind sep tember 2010 zijn voltooid. Restauratie Nadat in november 2009 de restau ratie was gestart, bleek al spoedig dat de gevelstenen en ook de kwali teit van het voegwerk de afgelopen jaren zienderogen achteruit waren gegaan. Zelfs in dusdanige mate Het project 'Zwakke Schakels' is afgerond. Als gedenkteken/mijl paal is daarvoor de Peilpaal, een informatief en educatief object, ontworpen. De Peilpaal staat op het Nollestrand. Op de paal (ge bruikt bij havenwerken) staan de waterhoogten van een aan tal stormvloeden uit de recente geschiedenis (waaronder 1953) vermeld. Bovenaan is het inter nationale OK-teken (vink) aan gebracht omdat het project, de versterking van dijk en duin, klaar is; oftewel afgevinkt. www.wszv.nl dat, vanwege de gevaarlijke situatie die was ontstaan omdat er stukken steen en voegwerk naar beneden dreigden te vallen, noodmaatrege len moesten worden getroffen. Er werd een luifel boven de ingang van de toren uit het jaar 1250 aan gebracht waarna er begonnen is met de herstelwerkzaamheden. Kosten en subsidies Naar alle waarschijnlijkheid zullen de totale restauratiekosten 400.000 bedragen. Voor dit werk is in het kader van de 'Verbetering van kwali teit van leven op het platteland en diversificatie van de plattelandseco nomie, maatregel Instandhouding en opwaardering van het landelijk erfgoed' (Plattelands Ontwikkelings programma) een Europese subsidie toegezegd van 150.000. Bovendien heeft het Bouwfonds/Cultuurfonds voor de restauratie 35.000 subsidie verleend. Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwver gunning: 1. plaatsen tijdelijke reclame- uiting/bouwbord Prins Hen- drikweg 3 2. plaatsen dakkapel voorzijde woning Westerzicht 432 B) Aanvraag reguliere bouw vergunning: 1. plaatsen miva unit Zaanstraat 22 2. wijzigen gevelreclame Gildeweg 6 3. uitbreiden woning President Rooseveltlaan 103 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. verwijderen asbesthoudende materialen Frankrijkweg 2 2. verwijderen asbesthoudende materialen President Roosevelt laan 697 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. wijzigen voorgevel Glacisstraat 130 (08-07-2010) 2. plaatsen berging Waaigat 1 (08-07-2010) 3. plaatsen terrasoverkapping Iersezeestraat 12 (08-07-2010) 4. verwijderen asbesthoudende materialen Zeewijksingel 92 (12-07-2010) 5. verwijderen asbesthoudende materialen President Roose veltlaan 697 (13-07-2010) 6. verwijderen asbesthoudende materialen Frankrijkweg 2 (13-07-2010) 7. verbouwen balustrade Koude- kerkseweg 33 37 (13-07-2010) 8. plaatsen tijdelijk reclame- uitingbord Prins Hendrikweg 3 (13-07-2010) 9. plaatsen miva unit Zaanstraat 22 (15-07-2010) 10. aanbouwen woning Aldegon- destraat 14 (15-07-2010) 11. uitbreiden dakopbouw Burcht- straat 11 (15-07-2010) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. De ver leende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van be zwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belangheb bende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. Verleende ontheffingen en bouwvergunning In de afgelopen periode zijn de vol gende ontheffingen van het vige rende bestemmingsplan met bouw vergunning verleend: 1. tijdelijk plaatsen unit t.b.v. de kinderopvang aan de Molen weg 57 (12-07-2010) Omdat het een tijdelijke ontheffing betreft is de digitale versie van bovenstaand besluit raadpleegbaar via de wettelijk verplicht gestelde website www.ruimtelijkeplannen.nl. De meest eenvoudige wijze van raadplegen is in het tabblad bestem mingsplannen het véld ID te se lecteren en daar de code NL.IMRO. 0718.TOOS01-VG01 in te vullen 2. uitbreiden woning Aletta Jacobslaan 54 (12-07-2010) Ter inzage Deze twee besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven beroepstermijn is verstreken, ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. De ver leende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen riêi een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Beroep Binnen zes weken na detussen haakjes staande datum kan tegen een besluit beroep worden inge steld bij de rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, door: - een belanghebbende, die een zienswijze naar voren heeft ge bracht over het ontwerp-besluit; - een belanghebbende aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij geen ziens wijze naar voren heeft gebracht over het ontwerpbesluit. Het indienen van een beroepschrift schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die beroep heeft ingesteld, de Voor zieningenrechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (geldt voor bui- tenplanse en tijdelijke ontheffin gen) (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing van het bestemmings- Vrijdag 23 juli 2010 10.00 uur Antiek- en Curiosamarkt Oude Markt Zaterdag 24 juli 2010 12.00 uur Picknick in het Park Stadspark Scheldekwartier Zondag 25 juli 2010 13.00 uur Kunstmarkt Oude Markt www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2010 | | pagina 10