Walcheren Dwangsom Thermphos Waterfietsen kanoën in Middelburg Ontwerpster Elena Vlady Uit het Zakenhart van... Uitbreiding kapsalon Vertigo dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Vobis Middelburg is computerwinkel van 2010 Thermphos betaalt 5000 euro per keer Grote knakworst voor Kookkoters Woensdag 14 juli 2010 - Pagina 49 Vlissingen krijgt binnenkort een zonnetreintje. Het is een initiatief van Hans en André Knuijt en Frans van de Velde. foto: jasper karman groep boven de acht personen kosten kaartjes 4 euro. Kaartjes zijn de hele dag geldig en te koop bij de chauffeur. Ook zijn er binnenkort combitickets te koop, van het muZEEum, het Arsenaal, Veolia en de trein. Het treintje rijd van 10.00 tot 22.00 uur tot medio oktober. En in de wintermaanden van 11.00 tot 17.00 uur. Haltes: 1. Startpunt aan de Comelis Lampsinsstraat, over de sluizen naar NS-station. 2. Over groene boulevard via de Oranjemolen naar het Arsenaal. 3. Onderlangs Oranjedijk naar de Zeilmarkt en het MuZeeum. 4. Van het Bellamypark naar de Sint Jacobskerk. 5. Reptielenzoo Iguana. 6. Boulevard de Ruyter, standbeeld van Michiel en langs de Gevangentoren naar Boule vard Bankert. 7. Via de Tromp straat naar parkeerterrein aan de Kenau Hasselaarstraat. 8. Achterlangs het Wooldhuis naar camping de Nolle. 9. Terug naar de Boulevard halte Nolledijk bo venaan parkeerterrein De Nolle. 10. Jachthaven. 11. Zeilmarkt. 12. Gravenstraat, parkeerterrein aan de Koningsweg KORT ZAKENNIEUWS MIDDELBURG - Vobis Mid delburg is computerwinkel van het jaar 2010 van de pro vincie Zeeland. Volgens de jury onder scheidde Vobis Middelburg zich vooral ten aanzien van kennis, betrouwbaarheid en service. Ook bestond er Trein door de stad door leon janssens VLISSINGEN - Vertigo, dames-, heren-, kinder- kapsalon én pedicure opende gisteren haar nieuwe uitbreiding aan de Scheldestraat 6 in Vlissingen. Een kleine vijf jaar geleden begonnen Irene Louwerse en Jos van Rijswijk kapsalon Vertigo: "Wij zijn ondertus sen uit ons jasje gegroeid en hebben nu het naastge legen pand er bij getrokken. In dit nieuwe gedeelte is Ria Verhagen een pedicuresa lon begonnen. Een uitbrei ding van onze dienstverle ning", zegt Irene, "Dat sluit goed aan bij onze kapsalon. Je maakt een afspraak bij de kapper en gelijk bij de pedicure." RiaVerhagen, gediplomeerd pedicure, met dertien jaar ervaring als ambulant pe dicure, is gespecialiseerd in diabeet, reuma en MTC. "Dat laatste staat voor Me- dical Trading Concept, het intapen van voeten. Daar heb ik een cursus voor ge volgd." De uitbreiding be tekent meer ruimte in de kapsalon met zijn twaalf kapplaatsen, twee leuke kinderplaatsen en aparte wasunits. De salon is uit gevoerd in frisse kleuren, uitnodigend, gezellig en laagdrempelig. "Wij werken met de Vertigo-lijn, produc ten voor in de salon en voor thuisgebruik", weet Irene Louwerse. Vertigo geeft ge zinskorting en korting bij een combinatie van kap salon en pedicure. Klanten kunnen ook gebruik maken van de ambulante kapster, speciaal voor'mensen die niet van huis kunnen. Ook pedicure RiaVerhagen blijft ambulant actief. Er is een rolstoelvriendelijke entree. Op maandag is de salon gesloten. Vertigo is bereik baar via: 0118-449139 en www.kapsalonvertigo.nl. Pedicure Ria Verhagen via: 0118-472505. VLISSINGEN-OOST - Het col lege van Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft Thermphos International BV een dwang som opgelegd voor het niet volledig hanteren van het veiligheidsbeheerssysteem. Tijdens een Besluit Zware Ri sico's en Ongevallen (BRZO) inspectie bij Thermphos is geconstateerd dat het inspec tie- en onderhoudssysteem onvoldoende is vormgegeven en dat het veiligheidsbeheers systeem niet volledig wordt gehanteerd. Dit betekent dat diverse elementen uit het vei ligheidsbeheersysteem niet op de juiste manier werden opge volgd. Met het opleggen van een dwangsom wilt de provin cie Thermphos ertoe bewegen de geconstateerde feitelijke tekortkomingen te verbeteren en hierdoor het veiligheidsbe- heerssysteem ook in de praktijk te hanteren. Thermphos heeft al officieel reactie gegeven op de dwangsom in de vorm van een zienswijze. Hierdoor is de som aangepast en zijn een aantal lasten geschrapt. De dwangsom is vastgesteld op 5.000 euro per overtreding met een maximum van 200.000 euro. Thermphos krijgt tot 6 augustus de tijd maatregelen te treffen die leiden tot het volledig hanteren van het vei ligheidsbeheerssysteem. De aanpassingen aan het onder houd- en inspectiesysteem moeten voor 1 september gerealiseerd zijn. Voor het re alisering van een alarmering op termijnoverschrijdingen bij inspecties in het SAP-sy- steem krijgt Thermphos tot 1 maart 2011. Thermphos heeft al eerder dwangsommen ont vangen voor de overschrijding van de uitstoot van zink en cadmium. grote waardering voor de klantvriendelijkheid van het bedrijf dit in samenwer king met hun thuisservice. Het bedrijf is te vinden in de Geerepassage in Middel burg. MIDDELBURG - Kookgroep voor kinderen, Kookkoters, van de Brede School Mid delburg Zuid houdt 21 juli de eindmanifestatie van de club, die al een geruime tijd een groot succes is in de wijk. In samenwerking met de sponsor EMTE su permarkten, komt van 13.00 tot 17.00 uur de Suze Tho mas knaksparty van Unox dit luister bijzetten. De eind- manifestatie is aan de J. van Reigersbergstraat 2 in Mid delburg. •door karin 0cké MIDDELBURG - Waarom kun je in Middelburg eigenlijk niet kanoën of waterfietsen? Dat vroeg Paul Peene van Zee- landboten in Middelburg zich af tijdens een kanotocht met zijn gezin in Overijssel. Hij be sloot zijn vraag verder uit te werken en het resultaat mag er zijn. Vanaf deze week verhuurt zijn bedrijf kano's en waterfietsen op de Middelburgse grachten met als vertrekpunt het Prins Hendrik dok aan de Dam. "Het is een toevoeging voor de toerist," zegt Paul enthousiast, "en het is educatief, want de geschiedenis van Middelburg ligt zowel in de stad als op het water. Denk maar aan de Ver enigde Oostindische Compag nie (VOC). Al varend zie je veel en er is een gidsje met uitleg aanwezig. Het is natuurlijk ook interessant voor scholen en ver enigingen. Er zijn veel moge- lijkheden. Je kunt al varend de stad ont dekken, dat levert hele nieuwe uitzichtpunten op. Of je maakt een langere kanotocht naar bij voorbeeld Arnemuiden, Nieuw en Sint Joosland of Veere. Dat is allemaal bereikbaar via het water. Loungeboot Je kunt ook een loungeboot af huren. Dat is een comfortabele pontonboot, waar je heerlijk op een bank kunt relaxen en genie ten. Er is plaats voor tien per sonen en iedereen mag ermee varen." Meer informatie over dit nieuwe initiatief is te vinden op de website: www.zeelandbotenverhuur.nl d00r tara de vriend VLISSINGEN - In Vlissingen kan men vanaf maandag 19 juli zonder auto comforta bel en milieuvriendelijk op verkenning met het zonne treintje. Auto's kunnen op de parkeerterreinen langs de route worden gezet. Het treintje stopt op twaalf hal tes en brengt mensen naar het centrum, de haven, de boulevard en weer terug. Elena werkte in Rusland bij modehuis Slava Zaitsev door karin 0cké MIDDELBURG - De uit Rusland afkomstige mo deontwerpster Elena Vla dy zit al vijfentwintig jaar in het vak. Ze is veelzijdig, enthousiast en creatief. In haar atelier kun je terecht voor kleding op maat, stijl advies, gelegenheidskle ding, bruidskleding en haute cauture. "In Zeeland ben ik de enige ontwerpster die haute cou ture levert", beweert Elena. "Dat is toch wel bijzonder. Daarnaast kunnen mensen ook langskomen voor stijl advies en kleding op maat. We gaan dan om de tafel 'zitten, stellen de stoffen sa men en kijken wat het bes te bij die persoon past. Dan gaan we aan de slag. Dat is een heel leuk en creatief proces. Het is belangrijk dat je datgene draagt wat je fijn vindt en je moet je er ook in thuis voelen. Dan ben je representatief en straal je zekerheid uit, zowel in de maatschappij als op je werk of bijvoorbeeld bij een presentatie." Crgaties van Elena zijn ook te koop bij modezaken Eigenwijs en Tizzart in Vlissingen en Middelburg. Elena heeft haar atelier aan huis en geeft van daaruit ook naai cursussen. Meer informatie is te vinden op haar web site, www.elena-vlady.com. Haar atelier aan de Land- luststraat 25 in Middelburg is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur op afspraak. Telefoon: 06-17523365. Het is een voorziening die ge motoriseerd verkeer naar en rondom het Vlissingse centrum verminderd. Onderweg genie ten inzittenden van de mari tieme panorama's, beziens waardigheden en attracties en de fraaie cultuurhistorie van deze stad aan zee. "Het milieu vriendelijke treintje wordt aan gedreven door elektromotoren die hun voeding krijgen uit zon necellen op het dak. Het treintje gebruikt dus geen brandstof en stoot'geen schadelijke gassen uit. Op zonnige dagen rijdt het volledig op zonne-energie. Al leen bij langdurige bewolking en regen moeten de accu's 's nachts worden opgeladen", ver telt Hans Knuijt, die samen met zijn zoon André en collega-on dernemer Frans van de Velde exploitant is van het treintje. De trein heeft ingebouwde GPS, waardoor mensen met hun te lefoon kunnen zien waar het treintje precies is. Kaartjes kos ten 5 euro voor volwassenen en 3 euro voor kinderen. Bij een vlnr: Irene Louwerse, RiaVerhagen en Jos van Rijswijk. Varen door de Middelburgse grachten.

de Faam | 2010 | | pagina 51