Dier in het vizier d Alle gordijnen uit' de Blankenburgh huiscollectie: 20% korting gratis confectie I PVC vinylstroken van mFlor - Durofloor of ModuIeo 10% korting op de gehele collectie! Alle binnenzo nweringr Gratis inmeten Gratis montag '-! Jh lilMm hij h 'M dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: Wetenschap Gevangenis Spanning K Mouse is 13 lentes en zoekt een baasje Tijgertje DEWEEKKRANT.NL Met De dood en de duivel, een thriller rond de bouw van de Keulse Dom, had Frank Schat- zing behoorlijk succes. Echt succesvol werd hij echter pas toen hij zich op een nieuw sub genre toelegde. De zwerm bete kende zo ongeveer de geboorte van de ecothriller. Waar Schatzing gedegen his torisch onderzoek deed voor De dood en de duivel, doet hij voor de ecothrillers onderzoek op allerlei wetenschappelijk terrein. Ook nu met het om vangrijke Limiet, waar feiten en interessante aannames worden gecombineerd. De lezer wordt meegenomen naar het jaar 2025 als het energieprobleem op aarde met de maangrond- stof Helium-3 opgelost lijkt te worden. Maar de Amerikanen en de Chinezen trekken niet bepaald gezamenlijk op om de grondstof te exploiteren. Die sa menwerking moet wel komen van de Chinese dissidente we tenschapster Yoyo en de Ameri kaanse opsporingsdeskundige Owen Jericho. En snel, want een ongekende ramp dreigt. Frank Schatzing, Limiet, Bruna, 25,-. Op de een of andere manier bepalen achtergrond en er varingen altijd wel het werk van een schrijver. Voor Tho mas Bodström geldt dat zeker. Bodström was profvoetballer voordat hij de politiek inging; eerder schreef hij een boek over zijn leven als profvoetballer en een boek over zijn eerste 700 dagen als minister van Justitie. Inmiddels is Boström advocaat en kamerlid voor de Zweedse sociaal-democraten. In zijn thrillerdebuut komt die achter grond nadrukkelijk naar voren. In De voortvluchtige wordt Vla- do, de neef van Miro, in straf gevangenis Östraker vermoord. Op dat moment weet ook Miro dat hij in gevaar is. Terwijl Miro vooral denkt aan ontsnappen en wraak, is het aan de re chercheurs Susanne Dahlgren en Christian Pedersen om de moordzaak te onderzoeken. Daarbij raken ze verstrikt in be langen die het gevangenisleven ver te boven gaan. Een bijzonder inkijkje in advo catuur en politiek! Thomas Bodström, De voort vluchtige, Anthos LT, 19,95. Bij het grote publiek is Wil liam Lashner nog altijd niet uitgegroeid tot een heel grote naam. Merkwaardig als je je re aliseert dat dit jaar alweer de vijfde steengoede thriller van zijn hand verscheen. Daarbij is Lashner een van de weinigen die spanning en humor in een juiste dosis met elkaar weten te combineren. In Erewoord is het de eigen wijze advocaat Victor Carl die zelf met grote problemen wordt geconfronteerd. En het leek al lemaal nog zo mooi te begin nen, want plotseling stond zijn ex-vriendin Julia weer bij hem op de stoep. Jammer genoeg staat niet veel later de politie op diezelfde stoep en blijkt de echtgenoot van Julia een dag eerder vermoord. Als de poli tie ook- nog het moordwapen in Carls slaapkamer vindt en zijn handtekening wordt aan getroffen papieren die fraude doen vermoeden, lijkt het net zich om hem te sluiten. Om zijn onschuld te bewijzen moet Carl heel wat - soms bijzondere - horden zien te nemen. William Lashner, Erewoord, Bruna, 19,95. ihbdjjjL [M tBi B ^4 ii §in 1 i n »v door karin ocké MIDDELBURG - "Gegroet alle maal. Mijn naam is Mouse enik ben een oud-kater van dertien lentes jong. Op een dag raakte ik verzeild in het asiel. Nu wil ik hier weer graag wegzeilen. Nou ja, wegrijden is ook goed hoor. Maakt me niet zoveel uit, als ik maar mee kan met een lieve meneer of mevrouw zonder honden en zonder al te kleine kinderen. Die laatste twee groepen zou den namelijk stress bij me ver oorzaken. En als ik stress heb, poep ik naast de kattenbak. Binnenkort vertrekt er een kat uit het asiel. Niet ter adoptie, maar omdat ze op eigen ge legenheid gaat verhuizen naar een tropisch eiland. Zo gaaf! Zij heeft de kleintjes hier in het asiel les gegeven en nu wil ze haar grenzen verleggen. Het hele asiel zal haar missen. Maar we wensen haar in het tropi sche asiel natuurlijk veel geluk en plezier toe. Dat moet een hele ervaring zijn. Zoiets heb ik in mijn kattenleven nog nooit meegemaakt. Blazen Ik maak de meer simpele dingen van het leven mee: mijn natje en mijn droogje, de schoonmaak van mijn hok, af en toe bezoek, beetje spelen en slapen en flink blazen als er een hond langs komt die wordt uitgelaten. Dat is lachen! Ze denken altijd dat ik niks doe. Ik laat hen even in de waan, zet vervolgens een hoge rug op, maak mijn staart wat dikker en zet het dus op een blazen. Hihi. Verder ben ik poeslief hoor. Ik miauw schattig Mouse is een lieve kat die een goed thuis verdient, foto: karin ocké tegen ieder menselijk bezoek en kom ook gelijk kopjes geven. Fotomodel Ik was dan ook de rust en lievig heid zelve toen ik op de foto moest. Ik vond het wel leuk. Voelde met net zo'n fotomodel. Enig. Wie mij ook enig vindt, mag me op komen halen uit het dieren asiel aan de Oostperkweg 9 in Middelburg. U mag ook bellen voor meer informatie of een af spraak. Het telefoonnummer is: 0118-613579. Tot binnenkort!" "Hoi beste mensen, wij zijn het weer. Het schattige duo Aaltje en Tijgertje. Wij sier den laatst een pagina in De Faam. We deden daarin ont zettend onze best om ons aan te prijzen. Helaas heeft dat plannetje nog niet ge werkt. We snappen dat het best lastig is voor een baasje om gelijk een tweetal in huis op te nemen, maai- we ho pen van harte, dat jullie er allemaal nog een keer over na willen denken. De zomer staat voor de deur en die wil len we echt niet in het asiel doorbrengen. Tot gauw dan maai?" Woensdag 14 juli 2010 -

de Faam | 2010 | | pagina 49