Keizerlijk genieten in Oostenrijk! A-aS^KÖ#KT Dvd als de tv het laat afweten Officiële Mededelingen itytrip Antwerpen milieu dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL 6-,7- of 8-daagse All Inclusive Bad Gastein, vanaf 175,- p.p. nnillMN I HENK SPAAN Worteltaart is oranje I MAKKELIJK EN GEZOND Wat eten we vandaag? van de Provincie Zeeland Arrangement Win een 3 dagen, 2 personen ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 14 juli 2010 - Pagina 45 I F7FRSA0TIF I PHAROS-RFIZEN VAN ANWB Zin in een ritje met de tijdma chine? In Bad Gastein stapt u terug in de tijd van de konin gen en keizers! In dit kuur oord met z'n geneeskrachtige bronnen heerst nog een aris tocratische sfeer. U kunt er badderen in de ba den waar keizerin Sissi kwam ontspannen. Maar ook prach tige wandelingen en excursies maken: Bad Gastein ligt mid den in de ongerepte natuur van Nationaal Park Hohe Tau- ern. Bij dit arrangement zijn zeer veel extra's inbegrepen! Uw verblijf U verblijft in het elegante 19e- eeuwse hotel Weismayr, in Bad Gastein. Dit hotel combineert de flair van de keizertijd met het com fort van nu! U verblijft in een kamer met o.a. bad of douche, toilet, tv, föhn en kluis Inbegrepen 5/6/7 x overnachting met ontbijtbuffet (incl. bio-hoek), 5/6/7 x middagsnack of lunchpakket, dagelijks koffie, thee en versnapering, ijs voor kinderen(15-16 uur), 5/6/7 x driegangen-keuzeme- nu met saladebuffet, dagelijks drankjes van 10.00 - 20.00 uur, incl. bier, wijn, limonade, kof fie en thee, dagelijks gebruik wellnesscentrum (incl. o.a. sauna, thermaalbad, kneipp- becken), per volbetalende: wellness-tegoedbon van 10, lx gebruik solarium, lx magneetveldtherapie, Gastein card met o.a. gratis begeleide wandelingen, en korting op thermische baden en berg- bahnen. Prijzen 6-d 7-d 8-d 10/07-16/07 175 215 245 17/07-30/07 225 275 325 31/07-13/08 235 285 345 14/08-01/10 195 245 275 02/10-30/10 175 215 245 Kinderkorting Bij 2 volbetalenden op de kamer; kinde ren t/m 14: 100% korting; kinderen 15 jaar en ouder: 10% korting. Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten, toeristenbelasting en kosten calamitei tenfonds. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/weekkrant of via 0900 -365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) Zoekcode 32459 FOTO: PETER ELENBAAS Zondagochtend 11 juli Nog nooit eerder heeft een zondag zo in het teken gestaan van de kleur oranje. In 1974 liepen we nog niet in oranje shirts. Wel konden vrouwen en meisjes dat jaar in de winkel van 'CruijffSports' op de Elandsgracht in Amsterdam bij de broer van Johan oranje jurkjes kopen. Die Henny was zijn tijd ver vooruit. Hier in Frankrijk zullen we het oranjegevoel uit onszelf moeten halen. Het zoontje van de buren loopt in het shirt van 'Les Bleus'. Mijn dochter belt. "Pap, het is een zaak van leven en dood. Heb je nog ergens een oranje shirt? Ik duif anders echt de straat niet op", zegt ze. "Kijk in de kast op mijn werkkamer. Misschien ligt er nog een oranje shirt met 'Holland is OK' erop en een rood-wit-blauw molentje." Intussen denkt mijn vrouw na over het diner. Ze overweegt om te beginnen met wortelsoep. Ik gru wel een beetje. Russische salade dan? Wortel, biet en aardappel: oranje, rood en wit, aangemaakt met olie en schijfjes augurk. Dat klinkt beter. Het toetje weet ze al: worteltaart. Het hoofdgerecht zal bestaan uit een wortelsoujflé! Dat gaat zo. Eerst de wortels zachtjes laten koken in bouillon. Intussen een boteren bloemsausje slaan. Dan de worteltjes fijnmalen en door de roux heen doen. Dan eigeel toevoegen. Het eiwit slaat ze stijf, crème fiaiche erbij en het geheel een halfuur in een vooraf sterk verwarmde oven. Na vijf minuten de oven iets lager zetten. Alles doen om niet aan de wedstrijd te denken. Zondagmiddag. De spanning is bijna niet meer te harden. In 1974 was de finale om vier uur. Ik stond toen op om een uur of elf en ben gaan wandelen langs het IJ. Voordat je het wist was het zover. Waarom begint de finale nu zo laat? Ik houd het niet meer uit, loop over het pad naar de buren en weer terug. De buren snappen niet veel van mij. Het is hier een rugbystreek. Ze hebben een zwart-wit televisie. Ui Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Ga naar www.deweekkr9nt.ni/arjen-k00kt Nogal wat mensen zijn ver slingerd aan tv-series. Dan is het jammer dat veel van die series pas na die lange zomervakantie weer op de buis komen. Of nooit meer. Tijd voor een serie op dvd. Nurse lackie is een zwarte ko medie waarin Edie Falco een verpleegkundige speelt met een geheel eigen wil en een zwak voor pijnstillers. Hartverscheu rend en grappig tegelijkertijd wordt de gecompliceerde en waanzinnige sfeer in een New Yorks ziekenhuis in beeld ge bracht. Jackie houdt het zie kenhuis in evenwicht met haar unieke houding tegenover de patiënten en haar eigen ideeën over medische rechtvaardigheid. Ze doet gewoon haar werk. Als daar soms regels voor gebroken moeten worden, moet dat maar. The Protectors In een tijd van oorlogen in Irak en Afghanistan en extremisti sche bewegingen is de bescher ming van politici en gemeen schapsleiders van wezenlijk be lang. In The Protectors volgen we speciaal opgeleide politie mensen die hoogstaande figu ren begeleiden en beschermen. Jasmina, Rasmus en Jonas zijn drie bevriende collega's. Hun werk vereist opperste concen tratie en de gave om in nood situaties snel te handelen. Met gevaar voor eigen leven. Wat soms moeilijk te combineren is met de persoonlijke drama's van 'The Protectors' zelf. Deze spannende en dramati sche misdaadserie concentreert zich op de levens en missies van de specialisten en hun supe rieuren, maar portretteelt ook de mensen die ze beschermen en hen tegen wie ze beschermd moeten worden. _L - -r.-y. v i Ontwerp-beschikkingen Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een verzoek ontvangen van Thermphos International B.V. op grond van artikel 8.24 Wet milieube heer om de voor-schriften verbonden aan de vergunning van 27 april 1993 voor de sinterfabriek aan Haven 9890 te Vlissingen-Oost aan te passen. Gedeputeerde Staten zijn voornemens daar positief op de beslissen. Daarnaast willen Gedeputeerde Staten een aantal voorschriften op grond van artikel 8.22/8.23 van de Wet milieube heer ambtshalve wijzigen/aanvullen ter bescher-ming van het milieu. Verder is door Thermphos Internatio nal B.V. bij Rijkswaterstaat een ver zoek ingediend tot wijziging van de vergunning ingevolge de Wet veron treiniging oppervlaktewateren. Ook daarop bè-staat het- voornemen posi tief te beslissen. De verzoeken tot wijziging en de ambt shalve wijziging worden op grond van de Wet milieubeheer gecoördineerd behandeld. De ontwerp-beschikkingen liggen van 15 juli 2010 tot en met 25 augustus 2010 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 09.00-16.00 en op donderdagen van 09.00-19.00 uur; - Rijkswaterstaat directie Zeeland. Poelendaelesingel 18 te Middelburg, op werkdagen van 9.00-12.00 en 13.00-16.00 uur en na telefonische afspraak (0118-622428). Een ieder kan tot en met 25 augustus 2010,- bij voorkeur schriftelijk, ziens wijzen over de ontwerp-beschikking ingevolge de Wet milieubeheer indi enen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Schriftelijke zienswijzen over de ontwerp-beschikking Wet veront reiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan Rijkswaterstaat, doch te worden gezonden aan Ge deputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die ziens wijzen hebben ingediend of belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswi jzen te hebben ingediend over de ontwerp-beschikkingen en de advi seurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-beschikkingen kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt, (tel. 0118- 631986). Provincie Zeeland 5x

de Faam | 2010 | | pagina 47