KEHfcAlS lM VÜSSIMGËM HÓG. QpcneiMJ VWHEEH Bijzondere irmisdagen Openingstijden VLISSINGEN - Swing Bob, Break Dance en Superstar zeggen niet iedereen iets. Dat is anders bij de draaimolen, botsauto's of een suikerspin. In Vlissingen staan de attracties binnenkort weer allemaal tijdens de kermis van 16 tot en met 25 juli. Hoewel alle kermisdagen bijzonder zijn, zijn er ook een aantal extra leuke dagen. De eerste dag van de kermis, vrijdag 16 juli, zijn alle attracties tussen 14.00 en 19.00 uur maar één euro. Een mooie kans om alles eens uit te proberen. Verder is de laatste kermis dag, zondag 25 juli, ook een publiekstrekker. Voor jong en iets ouder is tijdens de familie dag van alles te beleven. Kinderen kunnen gratis geschminkt worden en ballonnen krijgen. Bovendien zijn er aan trekkelijke kortingen. De drukste avond is tra ditiegetrouw de donderdag. Op 22 juli om 22.30 uur wordt weer een yuurwerkspektakel afgestoken vanaf een ponton op de Wester- schelde. Na het vuurwerk is het gezellig ver toeven op de terrassen in het centrum om de avond sfeervol af te sluiten. Dit is de enige avond dat de kermis op het Bellamypark en de Nieuwendijk open is tot 1.00 uur. De kermis is vrijdag 16 juli open van 14.00 tot 24.00 uur; zondag 18 en 25 juli van 13.00 tot 24.00 uur; donderdag 22 juli van 10.00 tot 1 uur en alle overige dagen van 10.00 tot 24.00 uur. Op de Zeilmarkt, het Arsenaalplein en de Spui straat zijn de attracties om 23.00 uur gesloten, alleen op de vuurwerkavond één uur later. Door Ellen De Vriend In het bruisende stadshart van Vlissingen staat één van de grootste kermissen van Zeeland. De 43 at tracties staan op het Bellamypark, het De Ruyter- plein, de Nieuwendijk, het Arsenaalplein, Zeilmarkt en in de Spuistraat. Daar kan iedereen zich weer vermaken. Wethouder Rob van Dooren vertelt dat de gemeente Vlissingen vorig jaar al is begonnen om, wat de attracties betreft, een mix te zoeken voor de kinderen en de oudere jeugd. "We willen daarnaast de kermis ook aantrekkelijk hou den. Daarom zijn er ook nostalgische attracties, zoals bijvoorbeeld de Rups en de Kop van Jut, die naar Vlissingen terugkeren. Ook komt er een glazen doolhof en komt het spook huis terug", lacht Van Dooren. "En op de kop van het Bellamy park komt het grote reuzenrad te staan. Dat is beslist spectaculair! De 43 attracties die er dit keer komen te staan, zijn er vier meer dan gebruikelijk in Vlissingen." De gemeente hanteert voor de kermis een systeem van openbare verpachting. In diverse bladen van de kermisbonden worden exploitanten uitgenodigd om in te schrijven. Aan het begin van het jaar is dan de openbare verpachting.

de Faam | 2010 | | pagina 23