Alles in één huis voor ondernemers DELTA dankt u voor uw vertrouwen Meer dan 95.000 Zeeuwen hebben gekozen voor een vaste energieprijs. Ook u kunt genieten van Zeeuwse zekerheid. Bel nu met 0800 - 5150 en stap in op onze voordelige vaste prijs. DELTA, voordelig en dichtbij. DELTA III Win kaarten voor Speed Gein dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Pensioen KLIK WIN Woensdag 14 juli 2010 - Pagina 18 Cor VLISSINGEN - Het begon alle maal in Naaldwijk in 1970. Cor Kuyvenhoven, Voorzitter van de Raad van Bestuur van Ar chipelscholen, begon daar als leerkracht op de lagere school waar hij zelf ook had gezeten. "De meester van vroeger was dan opeens je collega," zegt Cor, hoewel die collegialiteit toen toch wel anders lag dan nu. Er waren vijfenveertig kin deren en ik weet nog dat ik proefjes deed: zelf boter ma ken. Dat vonden ze erg leuk. Ik heb het daar goed naar mijn zin gehad, evenals in Rozenburg, waar mijn volgende baan als leerkracht was. We hadden daar een klaskat, Tommy. Hij was aan komen lopen en we hebben het hele jaar voor hem gezorgd met de klas. Helaas werd hij op een dag voor de school doodgere den. Dat had veel impact op de kinderen." Adjunct directeur Nadat Cor ook daar een aantal jaren voor de klas had gestaan, verhuisde hij naar een school in Velp, waar hij adjunct directeur werd. "Dat was een vernieu wingsschool. We hadden bij voorbeeld een eigen methode Wereld-Oriëntatie gemaakt en de taalopdrachten kwamen uit de kringgesprekken met de kin deren. "We hebben zelfs een keer een schat begraven op een terrein als onderdeel van een aardrijkskunde les," herinnert Cor zich. Iedereen deed spul letjes in een kist en we zouden over twintig jaar terug komen om hem op te graven. Maar tijdens het graven kwam de po litie eraan, .die door een buurt bewoonster was ingelicht. Ik Aanstaande vrijdag gaat Cor Kuyvenhoven, na veertig jaar onderwijs, waarvan elf als voorzitter van de Raad van Bestuur van Archipelscho len, met pensioen. Nu krijgt hij meer tijd voor zijn kinde ren, kleinkinderen, hobby's en het volgen van cursus sen. Hij kijkt terug op een fijne, creatieve en produc tieve tijd in het onderwijs. Over Archipelscholen zegt hij, dat het kwaliteitsdenken in positieve zin is veranderd. Een school moet zich dan ook profileren in het dorp of de wijk waar hij staat. Cor vindt het heel belangrijk in het onderwijs dat iedereen samenwerkt, ongeacht wat voor soort school je bent. Mijn spreuk luidt dan ook: Richt je op deuren, niet op de muren." legde uit wat we aan het doen waren en waarom en kreeg een waarschuwing. Vijftien jaar later hebben we tijdens een reünie de schat op gegraven." Trots En zo kan Cor eigenlijk wel uren door vertellen en deze hele krant vullen. Via scholen in Nuenen en Tilburg kwam hij uiteindelijk in Vlissingen te recht. "Ik ben erg trots op onze organisatie en blij met mijn op volger, Cees Corstanje." MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel, Syntens, NV Economische Impuls Zeeland, MKB-Zeeland en Recron ne men vanaf maandag 2 augus tus tijdelijk hun intrek in het voormalige Fortis-kantoor aan Park Veldzigt in Middelburg. Het huidige KvK-kantoor aan de Buitenruststraat in Middelburg wordt vanaf dat moment gron dig verbouwd en opnieuw inge richt tot een eigentijds Onder nemingshuis. Hiermee gaat de langgekoesterde Zeeuwse wens in vervulling. Medio 2011 gaan de deuren open. Met een eigen tijds Ondememingshuis in Zee land ontstaat een ontmoetings- werk- en vindplaats rondom Zeeuwse economie. Korte ver bindingen tussen organisaties maken het Ondernemingshuis een ideale broedplaats voor het gezamenlijk opzetten van projecten en ontwikkelen van initiatieven voor het bedrijfsle ven. Het nieuwe kantoor wordt vooral ingericht voor een zo productief en efficiënt mogelij ke samenwerking. Dat betekent onder meer veel contact, sti mulerend werkklimaat, prima vergader- en projectfaciliteiten, digitale ontsluiting en goed be reikbaar. Maar vooral staat de deur wijd open voor onderne mers. De gezamenlijke organi saties bieden een breed palet van producten en diensten. the multi-utility company Op de bank bij Cor Kuyvenhoven neemt afscheid van Archipel en gaat genieten van zijn pensioen. foto: karin Kaarten voor het evenement Speed Gein of de hoofdprijs: een heus VIP-arrangement via www.de-faam.nl GOES - Speed Gein is een evenement voor mensen die van motoren en auto's houden, van snelheid en bruilende motoren. Het is van 30 juli tot en met 1 augustus in de Zeelandhallen in Goes. Jij kan erbij zijn. Want De Faam geeft 20 toegangskaarten weg. En dan is er nog het gewel dige VIP-arrangement. Kijk op de website en doe mee, want dit is écht bijzonder.

de Faam | 2010 | | pagina 18