BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN GEEN INTERNET? GEEN NOOD! RECTIFICATIE FOTO RAADSCOLUMN WAT IS GOED VOOR VLISSINGEN? ZEELAND GAAT VOOR ENERGIEBESPARING VERGADERING GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 14 JULI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken. In de Blauw Geruite Kiel van vorige week is helaas de verkeerde foto geplaatst bij de raadscolumn van Marianne Kloosterboer- Dijkstra. Onze excuses. Vier jaar geleden ben ik in de gemeenteraad van Vlissingen gekomen. Ik ben lid van de LPV geworden, omdat ik informatie kreeg dat er allerlei zaken in Vlissingen niet goed gingen. Je kunt natuurlijk als de beste stuurlui aan wal gaan roepen dat er van alles niet goed gaat, maar dan moet je ook bereid zijn om te proberen daar iets aan te veranderen. Goed voor Vlissingen is volgens mij: 1. Omlaag brengen van de schuldenlast, zodat we minder geld aan rente hoeven te betalen. De gemeente moet dus minder geld uit geven en zeker niet de belasting extra verhogen. 2. Behoud van een goed Basis Ziekenhuis voor bewoners en werkge legenheid. Voorkomen dat de ziekenhuisdirectie besluiten neemt die alleen voor de directie zelf gunstig zijn. 3. Bevordering van het toerisme door evenementen en permanente trekkers. Aantrekkelijker maken van de Boulevards. Aanleg van een Cruiseterminal mogelijk maken. Steun geven aan organisaties van evenementen zoals het Bevrijdingsfestival, Film By The Sea en de Rescue. Faciliteren en begeleiden van ondernemers die wil len investeren in onze gemeente. Natuurlijk kun je als individu en als LPV niet alles bereiken wat je wilt. Overleg is continu nodig en je merkt dat er toch mensen met andere ideeën bestaan die met een andere visie zijn gestart. Er wordt weieens op woorden zout gelegd terwijl we het eigenlijk op hoofdlijnen eens zijn. Dit maakt het vaak wel moeilijk. Ik zal in ieder geval het beste voor Vlissingen en zijn bewoners proberen te bereiken. Natuurlijk volgens de informatie die mij bereikt vanuit de bewoners zelf. Als u dit leest weet u of we wereldkampioen zijn geworden of dat Robert Gesink misschien al een etappe in de Tour heeft gewonnen. Hoe dan ook: voor iedereen een Mooie Zomer gewenst. Raadslid fan Kleinepier, fractie Lokale Partij Vlissingen e-mail: jki@vlissingen.nl Dinsdag 6 juli 2010 heeft wethou der Piet Polderman de Samenwer kingsovereenkomst Meer Met Minder Zeeland ondertekend. Dit gebeurde samen met de bestuur ders van Provincie Zeeland, andere Zeeuwse gemeenten en de Stich ting Meer Met Minder. In deze overeenkomst staan afspraken over de stimulering van duurzame ener giebesparende maatregen voor bestaande particuliere woningen in Zeeland. Daar worden premies voor beschikbaar gesteld in 2010 en 2011. Op de website van het energieloket vindt u de informatie over energiebesparing. www.energieloket.nl/zeeland Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 22 juli 2010 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 6 a. Schriftelijke vragen 6 b. Afhandeling moties 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 8.1 Nota Integrale Sociale Veiligheid 8.2 Afwikkeling bouwclaim Spuikom en schadeclaim Fonteyne 8.3 NV Economische Impuls Zeeland - evaluatie en continuering 8.4 Jaarrekening 2009 Zee land Seaports 8.5 Begrotingen 2011 NV Zeeland Seaports en GR Zeeland Seaports 8.6 Vaststellen bestemmings plan 'Stedelijke Bedrijven terreinen Vlissingen'. 8.7 Governance gemeen schappelijke regelingen 8.8 Kadernota Participatiebe leid Walcheren 8.9 Aanpak herkansen ex- gedetineerden 8.10 Inspecties kinderopvang 8.11 Begrotingswijziging Beheer Binnenhaven 8.12 Routekaart Vlissingen C02-neutraal 8.13 Stadsgewestelijke Brand weer Vlissingen-Middel- burg: jaarrekening 2009 en jaarverslag 2009 8.14 Jaarstukken 2009 Krediet bank Walcheren (KBW) 8.15 Concept programmabe groting 2011 Kredietbank Walcheren 8.16 Jaarrekening 2009 LétÉ 8.17 Jaarrekening en jaar verslag 2009 Zeeuwse Muziekschool 8.18 Begroting 2011 Zeeuwse Muziekschool 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer van Puister Transport Marine Services BV voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Nieuwe Kruidmolenweg 5 te Vlissingen. Bekendmaking verordeningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 24 juni 2010 heeft besloten tot het vaststellen van: 1. de Bouwverordening Vlissin gen 2010, 13e serie wijzigingen; 2. de Monumentenverordening Vlissingen 2010 en 3. de Algemene plaatselijke veror dening Vlissingen 2009, le her ziening. Deze besluiten vloeien voort uit de Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht. De verordeningen lig gen met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Zij zijn eveneens te raadplegen op www.vlissingen.nl. Een ieder kan op zijn verzoek daar van - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Inspraak voorontwerp bestem mingsplan Kenniswerf-Oost, gedeelte Prins Hendriksweg hoek Oostsouburgseweg Burgemeester en wethouders ma ken, op grond van de Inspraakver ordening van de Gemeente Vlis singen, bekend, dat vanaf 15 juli 2010 gedurende een periode van zes weken (dus t/m 25 augustus 2010) in het stadhuis, Paul Kruger straat 1 in Vlissingen, ter inzage ligt het voorontwerp van het be stemmingsplan 'Kenniswerf-Oost, gedeelte Prins Hendrikweg Oost souburgseweg'. Het voorontwerp van dit bestem mingsplan heeft betrekking op de realisering van een kantoorgebouw op de hoek van de Prins Hendrik- weg en de Oude Veerhavenweg. Doel is deze ontwikkeling middels deze bestemmingsherziening mo gelijk te maken. Het voorontwerp van het bestemmingsplan is digi taal te raadplegen via de website www.vlissingen.nl/bestemmings- plannen (rubriek 'voorontwerp bestemmingsplannen'). Gedurende bovenvermelde termijn kan iedereen ten aanzien van dit voorontwerpbestemmingsplan een schriftelijke inspraakreactie indie nen bij ons college. Het is tevens mogelijk per e-mail een reactie in te dienen, waartoe het formulier kan dienen, dat aangetroffen wordt op de website bij het bestemmingsplan. Vestiging tatoeagestudio Wij enburg 23 Vlissingen Op grond van artikel 12 lid 5 en artikel 9 van de regels van het bestemmingsplan Groot-Lamme- renburg maken wij het volgende bekend. Wij hebben een aanvraag ontvan gen om in de woning Wijenburg 23 te Vlissingen, een tatoeagestu dio te vestigen. De beoogde vesti ging voldoet aan de voorschriften welke gesteld worden aan een huis verbonden beroep, zoals bepaald in artikel 12 lid 5 van het bestem mingsplan Groot-Lammerenburg. Het collége is voornemens om met toepassing van artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening onthef fing van het bestemmingsplan te verlenen voor het uitoefenen van dit huisverbonden beroep. Daartoe leggen wij de aanvraag en het ontwerp-besluit gedurende een periode van zes weken ter inzage vanaf 15 juli 2010 tot en met 25 augustus 2010. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indienen bij burgemees ter en wethouders (t.a.v. Afdeling SBP), Postbus 3000, 4380 GV Vlis singen. Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met de heer W. Huige van de Afdeling Publieksza- ken (tel. 0118-487339). Deze publi catie en het ontwerpbesluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via www.vlissingen.nl/publicaties. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bij houding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan inschreven. Singel 2 C.J. Charite, geb. 21-1.1-1978 S.I. Chtcheglov, geb. 17-09-1984 F.J.de Jong, geb. 27-05-1986 H. Mon'teiro Barreto, geb. 30-05- 1986 R.C.J. Pronk, geb. 19-04-1969 D. Rawan, geb. 01-01-1982 W.J. Weber, geb. 31-07-1979 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College van B&W. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aange ven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouder van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 14 juli 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2010 | | pagina 11