r r Raadsvergadering juli Het woord aan raadslid Chris Simons Aanvragen Koninklijke onderscheiding 17 juli open dag N57 ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL ülu De Faam Woensdag 7 juli 2010 - Pagina gaderingen bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskan toor. t De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 12 en dinsdag 13 juli bij elkaar voor haar maande lijkse vergadering. Die beginnen om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de ver- Agenda maandag 12 juli 19.30 uur 1) Opening, mededelingen vaststelling agenda 2) Vaststellen notulen raadsvergadering 7 juni 2010 3) Instemmen eerste bestuurlijke tussenrapportage 4) Vaststellen Kadernota 2011-2014 5) Ombuigingsoperatie 2012-2016, 2e fase Schorsing van de vergadering tot dinsdag 13 juli 19.30 uur 6) Krediet vervangingsinvesteringen ICT 7) Ingekomen stukken 8) Zienswijze 2e begrotingswijziging en le bestuursrapportage 2010 Sociale Dienst Walcheren (SDW) 9) Zienswijze le bestuursrapportage en begrotingswijziging 2010 Kredietbank Walcheren 10) Zienswijze concept programmabegroting 2011 Kredietbank Walcheren 11) Instemmen jaarrekening en jaarverslag 2009 Lete 12) Vaststellen jaarverantwoording 2009 Zeeuws Archief 13) Zienswijze ontwerp begroting 2011 Zeeuws Archief 14) Instemmen jaarrekening 2009 GGD 15) Vaststellen Kadernota participatiebeleid Walcheren 2010-2014 16) Zienswijze deelname Jeugdcultuurfonds 17) Stichting Schouwburg Middelburg-eenmalig extra bijdrage 18) Vaststellen herziene exploitatie Papisland 19) Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2010 20) Vaststellen wijziging van de Verordening winkeltijden Middelburg 21) Pleinenvisie: Keuze bebouwing Plein 1940 22) Vaststellen bestemmingsplan 'Hoek Mortiereboulevard-Tromboneweg' 23) Vaststellen bestemmingsplan 'Fietspad Abeelseweg' 24) Vaststellen bestemmingsplan ten behoeve van de bouw van seniorenwoningen in de Rijnstraat- IJsselstraat te Middelburg 25) Toegankelijk maken van bushalten t.b.v. personen met beperkingen 26) Verzoek om wijzigen bestemmingsplan Nieuwen- hovenseweg 1 27) Vaststellen exploitatieopzet Veerse Poort 28) Grondtransacties met De Witte Raaf Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raadsvergadering aan wezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de verga dering van 12 en 13 juli en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 16 juli van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op maandag 19 juli om 20.00 uur. Foto: Aart van Belzen Tijd van keuzes en afwegingen maken In deze maand bespreken we uit gangspunten voor de komende 4 jaar. In 2010 zijn die keuzes nog be langrijker. Afgelopen jaren konden we nog kiezen in de wensen die par tijen hadden. Nu zal vooral de afwe ging zijn in welke richting er bezuinigd gaat worden. De kader-' nota die nu voorligt, is maar voor 1 jaar. De jaren tot 2016 staan in het teken van bezuinigen. De WD-fractie zal aandringen in de richting van een takendiscussie te zoeken en de efficiency binnen de organisatie te verbeteren. Ook zul len projecten opnieuw bekeken wor den. Uitgangspositie is dat de kwaliteit van de stad en de leefbaarheid niet te zwaar aangetast gaan worden. Bij de afweging van de bezuinigingen kijken we ook vooral wat de conse quentie voor de bewoners is. Toch zullen we pijnlijke keuzes moe ten maken en veel leuke zaken zul len niet meer vanuit de gemeente georganiseerd worden. Ook voor or ganisaties die subsidie ontvangen van de gemeente krijgen met bezui nigingen te maken. Een kleine faciliterende overheid is het uitgangspunt van waaruit de WD-fractie werkt. Bij elke taak van de gemeente moet gekeken worden of dit een primaire taak is. Hoe ver wil de gemeente gaan in haar re gierol en in de controlerende taak. Een voorbeeld hiervan is de woning bouw, bij de gemeente Middelburg is er een BouwQuality-team(Qteam), Welstandscommissie en Monumen tencommissie die dubbel en vooral Foto: Jan Koole vertragend werk doen. Bedrijven hebben om deze reden Middelburg de rug toegekeerd en over de frus traties bij bewoners zullen we maar zwijgen. Een monumentencommis sie moet er voor Middelburg zijn maar 1 van de twee andere organi saties mag wat de WD betreft op geheven worden. En daar gaan we ook voor pleiten. De WD-fractie zal zeer alert zijn op de bezuinigingen op Veiligheid, Eco nomie en Werk Op veiligheid mag niet bezuinigd worden maar ook geen nieuwe inves teringen, dit geeft wel een omslag in het werken met deze organisaties. Eigenlijk moet er juist geïnvesteerd worden om de economie en werkge legenheid te bevorderen. Dit zal zeer moeilijk zijn. Toch moeten we plan nen klaar hebben zodat als de eco nomie aantrekt we gelijk kunnen inspelen op nieuwe bedrijven en ini tiatieven. Als er onderwerpen zijn die u bij onze afwegingen onder de aandacht wil brengen kan u altijd contact met de fractie opnemen. Bedankt. Chris Simons Fractievoorzitter WD chrsimons@zeelandnet.nl g'nov sönsqo teJriosiVsraïfó Éjevl isbuortisW Jo Kodde uit Arnemuiden is vorige week benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Bij zijn afscheid als voorzitter van de Coöperatieve Nedato en als vice-voorzitter van de Raad van Commissarissen Nedato BV in Goes, kreeg hij een Koninklijke onderscheiding uitgereikt. Hoe gaat de aanvraag van een Koninklijke onderscheiding in zijn werk? Een Koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier verdienstelijk gemaakt tegen over het koninklijk huis of de samenleving. Het is belangrijk dat die inzet van recente aard is. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich ge ruime tijd zodanig voor de samenleving heeft ingespannen, dat deze inspan ning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. Dit is misschien wat omslachtig omschreven. Enkele voorbeelden zijn verhelderend. Iemand die bijvoorbeeld twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan en zich daarvoor met hart en ziel heeft ingezet. Iemand die zich geruime tijd belange loos heeft ingezet voor de kerk. Een medewerker van een oranjevereniging die er na 25 jaar mee ophoudt. Ook iemand die in zijn werk bijzondere presta ties levert kan worden onderscheiden. Het gaat dus om persoonlijke inzet, visie en kwaliteiten waar de samenleving baat bij heeft. Hoe aanvragen? Misschien vindt u dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke onderscheiding. U kunt dan een voordracht indienen bij de burge meester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tevens dient u een aanvraagformulier in te vullen, welke u kunt downloaden via www.lintjes.nl. Het aanvraagtraject neemt enige maanden in beslag. Dit komt doordat de voordrachten eerste door de gemeente in behandeling worden genomen, daarna door de provincie en tenslotte door het Kapittel voor de Civiele Orden in Den Haag. Voordrachten voor een Koninklijke onderscheiding met de bedoe ling de uitreiking te laten plaatsvinden ter gelegenheid van Koninginnedag die nen jaarlijks voor 1 augustus bij de burgemeester ingediend te zijn. Voor de overige voordrachten - dus voor uitreiking van het lintje niet op Koninginnedag - geldt een aanvraagtermijn van ongeveer vijf maanden. Zo'n aanvraag kan het hele jaar door worden ingediend bij de burgemeester. De aanvraag In de aanvraag vermeldt u de naam en adresgegevens van de persoon voor wie de aanvraag van toepassing is. Een motivatie mag uiteraard niet ontbre ken. Het adres van de aanvrager moet ook worden vermeld. Op die manier blijft de aanvraag en eventuele toekenning van de onderscheiding een verras sing. De lintjes worden altijd door de burgemeester uitgereikt. Een aanvraag wordt niet per definitie gehonoreerd. Bij de beoordeling van een aanvraag wordt ook bekeken of de maatschappelijke waardering voor deze bijzondere verdienste al op een andere manier tot uitdrukking is gekomen. Het is niet mo gelijk om voor jezelf een Koninklijke onderscheiding aan te vragen. Informatie Wanneer u overweegt een aanvraag voor een Koninklijke onderscheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van de gemeente Middelburg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 54 38 of 06 51 42 29 29. De heer Jo Kodde uit Arnemuiden is vorige week benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Foto: Jaqueline Pruijsers Op 17 juli organiseren Rijkswaterstaat en aannemer Kunst weer een open dag op het bouwterrein van het Dampoortaquaduct. Van 10.00 tot 16.00 uur is ie dereen welkom om een kijkje te nemen in het zinkelement of om met de bus langs het tracé te rijden. De rondleidingen starten vanaf het Informatiecentrum aan de Kleverskerkseweg 21 in Middelburg. Het informatiecentrum N57 van Rijkswaterstaat aan de Kleverskerkseweg in Middelburg is overigens niet meer op vaste tijden open. Kunt u niet op 17 juli? Op afspraak kunt u een groepsbezoek organiseren. Dat kan via info@rijks- weg57.nl of telefonisch via de informatielijn 0118 - 62 26 00.

de Faam | 2010 | | pagina 8