r Middelburg wint groene trui Maatregelen Plein 1940 vanwege vertrek De Bunker Bereken uw recht Parkeerterrein Hof van Tange afgesloten vanwege circus Middelburg introduceert Facilitas - Lekker leven voor iedereen Porthosloket 1 juli 's middags dicht PfA'i'ffJITTTTTl De Faam ALTIJD ACTUEEL; DEWEEKKRANT.NL 7 Woensdag 30 juni 2010 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 V Onlangs hebben de Walcherse gemeenten en de Sociale Dienst het programma "Bereken uw Recht" van Stimulansz op hun website ge plaatst. Met dit programma kunnen inwoners met een laag inkomen berekenen of zij in aanmerking komen voor een aantal voorzieningen. Wat voor voorzieningen Deze voorzieningen hebben enerzijds betrekking op landelijke regelingen, zoals huur- en zorgtoeslag, alleenstaande ouderkorting en overige heffingskortingen van de belastingdienst. Anderzijds kan met dit pro gramma ook berekend worden of u mogelijk in aanmerking komt voor een gemeentelijke regeling, zoals bijzondere bijstand, langdurigheidstoe slag, minimaregelingen. Uw privacy is gewaarborgd, omdat er niet naar uw naam en adres wordt gevraagd. Hoe komt u bij het programma Via het de website van de gemeente, www.middelburg.nl, komt u via Wonen en Leven en vervolgens na werk en inkomen bij het programma "Bereken uw Recht" terecht. In het programma wordt ook vermeld waar u de voorziening kunt aanvragen en bij wie u informatie kunt krijgen. Voor het programma kunt u ook via de website van de Sociale Dienst Walcheren, www.sdw.nl, terecht. Staatscircus Moscow-Holiday komt naar Middelburg. Van 30 juni tot en met 6 juli heeft het circus standplaats op het parkeerterrein Hof van Tange. Circusvoorstellingen zijn er van vrijdag 2 tot en met maandag 5 juli. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouwtijd, circusvoorstel lingen en opruimtijd afgesloten van woensdag 30 juni tot en met dinsdag 6 juli 12.00 uur. De houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. Inwoners van de gemeente Middelburg kunnen een beroep doen op de verschillende diensten van Facilitas. Of u nu hulp nodig heeft bij de boekhouding, een hovenier kunt gebruiken om de tuin op te knappen of hulp wenst bij het boodschappen doen, het kan nu eenvoudig en snel via Facilitas Middelburg. Facilitas levert verschillende diensten tegen betaalbare prijzen. 24 uur per dag, 7 dagen per week. Facilitas biedt mogelijkheden aan mensen die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Hulpbehoevenden die fysiek of mentaal moeite heb ben met het regelen van papierwerk, boodschappen doen of hulp kun nen gebruiken in het huishouden kunnen nu eenvoudig en laagdrempelig zelf hulp regelen. Ook tweeverdieners die wegens tijdgebrek niet toekomen aan tijdro vende klussen zoals bijvoorbeeld schilderen, strijken of een grote schoonmaak kunnen Facilitas inschakelen. Wanneer u een oppas zoekt of hulp kunt gebruiken bij een verhuizing biedt Facilitas uitkomst aan drukbezette mensen. Ook nieuwsgierig geworden wat Facilitas voor u kan betekenen? Bekijk dan de diensten en prijsopgaves op de gemeentelijke website www.middelburg.nl>>zorg en welzijn of bel voor meer informatie naar het telefoonnummer (0118) 67 55 44. Gemeente Middelburg heeft af gelopen donderdag 24 juni in de Amsterdamse Arena de Groene Trui in ontvangst mogen nemen. De groene trui werd uit gereikt door de ZMf. De ge meente ontvangt de trui omdat Middelburg in Zeeland het meest ambitieuze collegeak koord heeft als het gaat over nieuw klimaatbeleid. In de Am sterdam Arena werden twaalf gemeenten met de meest ambi tieuze collegeakkoorden in het zonnetje gezet. Elke Milieufede ratie beoordeelde in haar pro vincie de recente college akkoorden op klimaatambities. Voor Zeeland heeft de ZMf alle Zeeuwse collegeakkoorden langs de klimaatlat gelegd. Middelburg be haalde de hoogste score van alle Zeeuwse gemeenten waar het gaat om maatregelen met betrekking tot klimaat en energie. De gemeente is realistisch door aandacht te vragen voor klimaatverandering en de ge volgen daarvan op een goede ma nier op te vangen. De gemeente is ambitieus door duurzaamheid en energieprestatie als uitgangspunten te hanteren, energiebesparende maatregelen af te spreken met de huursector en het verduurzamen van monumenten. Met dat pakket van maatregelen zet Middelburg een duidelijke stap naar een klimaatneu- trale gemeente. Groene trui Ed de Graaf, wethouder van Middel burg, die de groene trui in ontvangst nam, was zeer verguld. 'Enkele maanden wethouder, en nu al prijs!' Hij is ambitieus, en zal zich komende jaar sterk maken voor klimaat en energie. 'Ik heb vandaag tijdens de workshop 'locale energieproductie' goede ideeën opgedaan, waaronder de mogelijkheid om energie op te wekken door vergassing van het groenafval'. De ZMf gaat de ko mende vier jaar de Zeeuwse gemeen ten volgen of zij hun klimaatambities ook daadwerkelijk waar gaan maken. Beoordelingscriteria De ZMf heeft bij haar beoordeling onder andere gekeken naar plannen van gemeenten om hun eigen organi satie en de gemeente als geheel kli maatneutraal te maken. Verder zijn de ambities op het gebied van ener giezuinige bouw, bedrijvigheid en mobiliteit beoordeeld. Het stimuleren van duurzame energie en monitoring van het beleid zijn andere ijkpunten. Klimaatkaravaan De uitreiking van de Groene Trui vond plaats tijdens de slotbijeen komst van de Klimaatkaravaan (www.klimaatkaravaan.nl). De Milieufederaties zijn in dit project, in debatten met burgers, bedrijven en gemeenten op zoek gegaan naar kansen om op lokaal niveau - in eigen buurt, dorp of stad - het klimaatprobleem aan te pakken. Als locatie voor de uitreiking is Am sterdam Arena gekozen omdat het Amsterdamse stadion in 2015 kli maatneutraal wil zijn. Wethouder Ed de Graaf ontvangt de Groene Trui omdat Middelburg in Zeeland het meest ambitieuze collegeakkoord heeft als het gaat over nieuw klimaatbeleid. Foto: Bas de Meijer Plein 1940 is van maandag 5 juli 09.00 uur tot dinsdag 6 juli 18.00 uur geheel afgesloten voor verkeer, van wege het afbreken en weghalen van de multimediale tentoonstelling De Bunker. Hierbij wordt de overlast voor de omgeving uiteraard zoveel moge lijk beperkt. Mochten er desondanks vragen of klachten zijn, dan kunt u zich wenden tot mevrouw Grace Thü- mann, medewerker communicatie van de Gemeente Middelburg, e-mail g.thumann@middelburg.nl, telefoon (0118)675531. De tentoonstelling De Bunker maakt onderdeel uit van de herdenkingsacti viteiten van Het Vergeten Bombarde ment Middelburg. Kijk voor meer informatie en activiteiten die u nog kunt bezoeken op www.vergetenbom- bardementmiddelburg.nl. Donderdag 1 juli wordt de nieuwe vrijwilligersvacaturebank van Stichting Welzijn Middelburg officieel in gebruik genomen. Daarom zijn ook alle web sites van SWM aangepast en vernieuwd. Tegelijkertijd is er een nieuwe huisstijl en logo ontwikkeld en wordt de nieuwe vrijwilligersraad geïnstal leerd. Reden genoeg voor een groots SWM festival. In en om het gebouw Porthos, in de Sint Sebastiaanstraat 12, vinden diverse activiteiten, works hops en demonstraties plaats. Aanvang: 14.00 uur. De officiële lancering is om 16.30 uur. Entree gratis. Loket Porthos is deze dag geopend van 08.30 tot 12.00 uur. De tentoonstelling De Bunker op Plein 1940 is deze week voor het laatst te bezoeken.

de Faam | 2010 | | pagina 9