Kijk voor meer informatie op onze website: www.middelburg.n Het woord aan raadslid Jeannette de Vis - Berrelkamp Werkzaamheden in De Ruyterstraat Budget nodig voor een activiteit in uw wijk? Commissievergaderingen dé Weekkrant DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 30 juni 2010 - Pagina 8 De gemeente Middelburg vindt het belangrijk dat wijken leefbaar blijven. Daarom stimuleren wij het wanneer bewoners activiteiten or ganiseren die de leefbaarheid ten goede komen. Jaarlijks heeft ie dere wijk een wijktafelbudget van tussen de 1.500 en 2.500. Er is voor dit jaar nog budget beschikbaar voor negen wijken. Daarom een oproep om met aanvragen te komen. Het budget voor Sint Lau rens en Nieuw- en Sint Joosland is al toegekend. Heeft u ideeën voor activiteiten die de leefbaarheid bij in de wijk zouden kun nen verbeteren? Werk deze dan uit en dien een aanvraag wijktafelbudget in. Dan kan deze in het najaar aan de wijktafel worden voorgelegd en indien de wijktafel akkoord gaat, worden uitgekeerd. De wijktafel is een overleg tus sen bewoners, organisaties en de gemeente dat twee keer per jaar plaats vindt. In oktober en november zijn de laatste wijktafels van dit jaar. Voorbeelden Het gaat overigens niet alleen om activiteiten, zoals spelletjesmiddagen en een toneelvoorstelling. Denk bijvoorbeeld ook aan het aanbrengen van ver lichting op een pleintje, het opknappen van een dorpshuis en de aanschaf van nieuwe biljartlakens. Er wórdt geen bijdrage geleverd in de kosten voor consumpties. De aanvragen worden door de wijkmanager en de wijkbeheer- groep getoetst aan een aantal voorwaarden. Als een aanvraag voldoet aan de voorwaarden wordt deze voorgelegd aan de wijktafel. Aanvraagformulier Organiseert u activiteiten om de leefbaarheid in uw buurt te behouden of te verbeteren, aarzel dan niet en dien een aanvraag in! Kijk op www.middel- burg.nl wonen en leven wijken en dorpen, en dan bij uw wijk voor het aanvraagformulier. Foto: Chris Marijs In het stadskantoor vergaderen binnenkort drie raadscommissies. Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstel len, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commis siebehandeling wordt het advies van de commissie aan de gemeenteraad vastgesteld. Op woensdag 30 juni vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Op de agenda staat onder andere de deelname aan het Jeugdcultuurfonds en de extra bijdrage voor de Stichting Schouwburg Middelburg. De commissie Ruimte ver gadert op maandag 5 juli. De leden praten onder ander over de bebouwing op Plein 1940 (pleinenvisie) en het toegankelijk maken van bushaltes voor mensen met beperkingen. Tenslotte komt de commissie Algemeen Bestuur op dinsdag 6 juli bij elkaar. Op de agenda onder andere de ombuigingsoperatie voor 2012- 2016. Deze vergadering begint om 16.00 uur. De bijeenkomsten van Maat schappelijke Zaken en Ruimte starten om 19.30 uur. Agenda's en verslagen van commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscommissies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Foto: Mieke Wijnen Kanteling Wmo De kadernota is net binnen en daar zou ik vast een voorproefje op kun nen nemen. De collega's die achter mij komen zullen dat zeker doen. Maar we hebben een zeer interes sante week achter de rug met ver schillende bijeenkomsten. Zelf was ik bij de Kanteling in Heinkenszand. Er gaat weer van alles veranderen bij de Wmo. De Gemeente heeft niet langer een zorgplicht, maar een compensatie plicht. Dat vergt een andere manier van denken, denken vanuit oplossin gen, mogelijkheden en verantwoor delijkheden. De Wet maatschappelijke ondersteu ning zegt: iedereen moet kunnen meedoen. Om tot invulling van de compensatieplicht te komen noemen we dit de Kanteling. In elke individu ele situatie wordt de meest adequate oplossing getroffen. Nu zien we nog te vaak dat er naar algemene en voorliggende voorzieningen wordt gekeken. Als dat geen oplossing is, wordt er gekeken naar het eigen net werk, naar collectieve voorzieningen. En pas op de laatste plaats naar indi viduele voorzieningen. Geen scootmobiel in de schuur waar je eigenlijk niets aan hebt, maar ja je hebt er recht op. Maar een oplos sing waar mensen wel wat aan heb ben. Het voorzieningenboek kan dus in de prullenbak. Het vervulde mij van trots dat wij in Middelburg Porthos hebben (niet alle gemeenten zijn al zo ver). Waar ie dereen terecht kan met zijn of haar probleem. Maar met z'n allen zullen we ook moeten zorgen dat de meest kwetsbaren onder ons de weg hier naar toe kunnen vinden. Daarom ook zullen we de Wmo-ad- viesraad nodig hebben en de belan genbehartigers van diverse organisaties. Samen kunnen we er voor zorgen dat de Kanteling goed gaat werken, en niet alleen een be zuinigingsoperatie wordt. Met cre atief denken kunnen we er voor zorgen dat degene die dat nodig hebben geholpen worden. En mocht u toch in de kou komen te staan, hoop ik dat u mij kunt vinden. Met vriendelijke groet, Jeannette de Vis-Berrelkamp Raadslid Duurzaam Rood jeannette@hcdevis.demon.nl Dat moet anders, samen moet er gekeken worden waar de beperkin gen toe leiden om'mee te kunnen doen. Wat zijn de oplossingen om iemand weer mee te laten doen. Hoe kunnen we de belemmeringen opheffen. Dat gaat dus betekenen dat er naar iedereen individueel ge keken gaat worden en dat er maat werk geleverd gaat worden. Foto: Jan Koole Je eigen woni/19 (n 6 stappen? Kijk op 1 WWW.Watergan9-middeLbUrg.ni wofllngen Typo Wave .6etn$6tinf~ Type meteen tuin v#.<**oooo,-v 0113 591700 liSSitT Van maandag 5 juli tot en met vrijdag 9 juli vinden er werkzaamheden plaats in de De Ruyterstraat. Tussen de aan sluitingen met de Piet Heinstraat en de Trompstraat worden de nieuw ge bouwde woningen aangesloten op de riolering. Hierdoor is het wegvak dage lijks afgesloten tussen 9.00 en 16.00 uur. Tijdens deze werkzaamheden wordt het verkeer met verkeersborden omgeleid. De gemeente Middélburg adviseert verkeersdeelnemers om tij dens de werkzaamheden de Stromen- wijk te verlaten via de Grevelingen- straat en de Stromenweg.

de Faam | 2010 | | pagina 8