Een feestelijk tintje bij Dancepoint Brunch Diner compleet Aan u de keuze menu Kunst uit de polder is te zien bij De Rattekaai "De Meerkoet" Expositie Kom, komen, kom.... €22,50 m De Faam UITGAAN Les Surprises de l'Amour HEERLIJKE ZOMER SINAASAPPEL BAVAROISETAART 8,50 4 GEVULDE KOEKEN ZEEUWS LANDBROOD 4 ZEEUWSE BOLUSSEN 3,95 1,40 1,75 Restaurant, Paviljoen MAANDMENU JULI Kipcocktail of Zeevruchtencocktail Grootmoeders gebonden soep of Heldere groentensoep Gebakken wilde zalm met choronsaus of Varkenshaas met pepersaus Aardbeienbavarois of Vanille-ijs met stukjes peer Steengrillen vanaf 2 personen a 17,50 All-in, inclusief dranken Landlust is dè locatie voor bruiloften en partijen. Reserveer nu Galerie G achttien 88 Baarland Expo Kom-Komen-Kom, kera miek en schilderijen Galerie 't KUNSTUUS, Hein- kenszand Schilderijen Marthy van der Werff en Pat Rolff Kunstuitleen de Bevelanden Juxtaposition, fotografie Gayan de Muynck Theater De Mythe Goes Foto expositie Frank De Leger Zorgcentrum het Gasthuis Goes Papierknipkunst Knipkring Knipmix Van BuitenUit Oud Sabbinge Cursisten In en Uit de Kunst exposeren Zorgcentrum Cederhof Kapelle Uit klei getrokken, keramiek Bibliotheek Vlissingen Prints op hout, kunstenaar en fotograaf Martijn Kluijfhout Ter Reede Vlissingen Fotografie Marjan Wijnberger Willem3 Vlissingen Looove Tinklebell, Ray Moon, Nicole Bianchet, schilderijen, mixed media Stadspark Scheldekwartier Vlissingen Sigmund De Jong, wallconcepts Kunst- en Cultuurroute Middelburg Open huisroute galeries en mu sea Galerie-T Middelburg Juli expositie met o.a. Susan Rui ter, Rieke van de Stoep en Eric Goede Kloostergangen Abdij, Middel burg Tentoonstelling Onder de hoe de van de heer, brieven uit de slavernij Het Zeeuws Museum Middel burg MODEMETMONIQUE, fa- shioninstallatie De Drvkkery Middelburg MMHC 100 jaar, NewYork-Am- sterdam, schrijversportretten, Petra van Noort Galerie De Norenburgh Mid delburg Zomerexpositie: Assemblages, houten- en bronzen beelden en schilderijen Zeeuws Museumcafé Middel burg Tentoonstelling prenten Femke Gerestein De Vleeshal Middelbrug Stichting Beeldende Kunst Mid delburg presenteert groepsten toonstelling Psychosculptures Hof van Buren Middelburg Regine Geerse, Elly van Laatum en Diny Schuurman, schilde rijen Willem3 Vlissingen Jackson The Icon, beeldend kunstenaar Tjeerd Brakema geeft ode aan Michael Jackson Fort Rammekes Keramiek installatie Betsy de* Jonge Polderhuis Westkapelle Expositie Kanten en klossen Gemeentehuis Domburg Vogelvlucht, keramiek beeldend kunstenaar Yvette Lardinois Marie Tak van Poortvliet museum Domburg Jan Sluijters in de Caldic Col lectie RILLAND - De kunstexpositie Kunst uit de Polder houdt vanaf zondag 4 juli haar zevende edi tie aan de Middenhof 3a in Ril land, beter bekend als de Rat tekaai. Tot en met 18 juli zijn dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur kunstwerken te zien van dertien kunstenaars. -De officiële opening wordt zaterdag 3 juli om 15.00 uur ondersteund door kunstenaar Jopie Minnaard die een eigen gedicht zal voordragen in het Zuid-Bevelands. Daarna is er een dansperformance van An neke Postma uit Den-Haag. "De expositie is zowel in ons huis als in de tuin", vertelt ini tiatiefnemer Loes Muller uit Rilland. "Het ontstond zeven jaar geleden heel spontaan. Ik zit al een hele tijd in de kunst en mensen die bij ons over de vloer kwamen zeiden geregeld: 'Je moet eens wat kunst in de tuin zetten.' Alleen mijn eigen kunst zag ik niet zo zitten, dat heb ik het liever met anderen erbij. De insteek is dat we kunst laten zien van Zeeuwse kunste naars of mensen die een link met zeeland hebben", vertelt ze. Kunst uit de polder toont werk van Arjen Pouwer,Wilma van der Lee, Jehanne Broeders,Linda Kierdorff, Hardy Frölingsdorf, Pleunie,Rinus Rentmeester, Loes Müller, Leny van Nes, Jo pie Minnaard, Frans Kegels, Reinhard Schregardus en Anne Mannaerts. De entree is gratis. BAARLAND - Ze komen, de kunstenaars van Kunstate lier 't Fort en Sint Kateleyne Waver uit België. Ze komen en brengen onder meer hun kommen mee. Martine Rey- naert, Gert Van Rossum, Bert De Bondt, Theresia Simkens en Myriam tonen van 3 juli tot en met X augustus ke ramiek en schilderijen in de expositie Kom-Komen-Kom in de zomergalerie Galerie G Achttien 88 in Baarland. De officiële opening is zon dag 4 juli om 15.00 uur, waarbij iedereen van harte welkom is. Vanuit hun kunst- ambachtelijke opleiding aan het Instituut voor Kunst en Ambacht (1KA) in Mechefen heeft iedere kunstenaar zijn of haar weg en specialisaties gevonden in de wereld van de keramiek. Deze specialisaties bestaan uit onder meer decoratie technieken, draaien, pitfire technieken, artclay, Japans draaien, raku en porselein. Plaats en ligging van het fort Sint Kateleyne Waver heeft invloed op de weg die is ingeslagen tot inspiratie, verbondenheid met de na tuur, zwammen, koralen, celstructuren, halfvergane zaden. Dit kenmerkt zowel de grote werkruimten in het fort als de begroeiing en de grote vijver rondom het fort en is terug te vinden in de werken. www.g-achttien88. nl. MIDDELBURG - Muziek festival Middelburg, dat vorige week van start is gegaan, is donderdag 1 en en zaterdag 3 juli nog te zien in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Tijdens het concert Les Surprises de l'Amour donderdag zingt onder meer de sopraan Zsuzsi Töth (foto) Franse, Duitse en Italiaanse barokmu ziek. Het wereldorkest te kent voor het slotconcert zaterdagavond. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. Kaartverkoop: 0900-3300033 en www. theaterverkoopzeeland. nl. FOTO: OLA RENSKA. HEINKENSZAND - Leerlingen van Balletschool Dancepoint uit Goes geven vrijdag 2 en zater dag 3 juli hun jaarvoorstelling in De Stenge in Heinkenszand. Vanwege het 20-jarig docenten jubileum van eigenaresse Edith Houberg, krijgt de voorstelling een extra feestelijk tintje. In de voorstelling dansen volwasse nen en kinderen vanaf leeftijd 3 jaar in diverse dansstijlen en op allerlei genres muziek. Van musical tot Argentijnse tango. In het tweede deel van de voor stelling staat het bekende bal- letverhaal Coppelia centraal. Het verhaal over poppenmaker dr. Coppelius en zijn prachtige creatie Coppelia. Dancepoint is opgericht in 2003 en heeft als doelstelling om op een crea tieve en onderbouwde manier leerlingen van jong tot wat ou der het plezier en het gevoel van dans te laten ondervinden. De klassieke ballettraining is ui termate geschikt als basis voor en aanvulling op vele diverse dansstijlen of welke toekom stige sporttraining ook. Er zijn nog kaarten voor de vrij dagavond voorstelling, aanvang 19.15 uur. Deze zijn te bestellen via 0113-649812 of edithballet@ zeelandnet.nl. De entree voor kinderen tot en met 8 jaar be draagt 7,50 euro. Voor volwas senen 10 euro. Info: www.bal- letschooldancepoint.nl. Middelburg, Stationsstraat 1, tel. 0118-61 23 40 Goes, Korte Kerkstraat 15, tel. 0113-21 61 08 Het Gilde van de Betere Bankethakkers 7 dagen open! Restaurant om 11.00 uur open Keuken open: 11.00-21.00 uur 1 dag vooraf reserveren) Schelphoekweg 3 Wolphaartsdijk Tel.: 0113-586035 Iedere zondag van 12.00- 14.00 uur en van 18.00 -20.00 uur welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- Iedere zaterdag van 19.00 - 23.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 19,50 Iedere dag vanaf 17.00 uur Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten i 3 soepen I 6 hoofdgerechten 3 desserts Diverse kindermenu's ïÓÏZrA w. m W Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.landlust.nl

de Faam | 2010 | | pagina 67