Chipkaart taboe Dienstverleners helpen via Facilitas Meeschrijven aan Zeeuwse bundel AM cheldekuiortie LYDO Met ADHD is het moeilijk om uw zaken te organiseren ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Geen OV- chipkaart in de kleine bussen Electro en Delta ■■1 Hofpleinkerk zet deuren open OPDC zet zich in voor Kika SERVICE Klik Lees www.de-faam.nl Als u meer wilt weten over het LYDO-onderzoek en uw opties, ga dan naar de website www.lydoadhd.com i-H sfmcif &eb&iArf In deweekkrant.nl maiiiiftiill De Faam Woensdag 30 juni 2010 - Pagina 5 door marcel van der voort MIDDELBURG - Provincie Zee land in Middelburg beweert in een campagne dat de OV-chip- kaart overal in Zeeland is te ge bruiken. Dat is niet waar. In de kleine bussen van Connexxion is er nog steeds geen ruimte voor het nieuwe betaalmiddel. "Als je het heel letterlijk neemt kun je de OV-chipkaart niet in heel Zeeland gebruiken", be kent projectleider Egon Hogen- boom van Provincie Zeeland. "Zo hier en daar is de provin cie voorbarig. Maar in de fase waarin ook de strippenkaart nog gebruikt kan worden til len we er niet al te zwaar aan", reageert Gerda Spaander van Reizigersvereniging Rover-Zee land. En vervolgt: "Het niet kun nen betalen met de OV-chip kaart in kleine bussen vinden we eèn probleem als reizigers daardoor duurder uit zouden zijn. Bijvoorbeeld, als ze geen strippenkaart bij zich hebben en dan een duur kaartje bij de chauffeur moeten kopen. Ik heb wel gehoord van situaties in Zeeland waarbij mensen gratis mogen reizen als in hun bus de chipkaart-voorziening niet werkt. Volgens Hogenboom is het ontbreken van voorzienin gen in lijn met de invoering van de OV-chipkaart. "Eerst zijn de twaalf meter bussen aan de beurt", verdedigt hij. "Met de OV-Chipkaart betalen kan niet, omdat wij voor de kleine bus sen geen geschikt apparatuur hebben. Er is speciale appara tuur ontwikkeld die afwijkt van die in de grote bussen. Dat is in productie, er komen testen en in september worden de busjes ermee uitgerust", verklaart Pa trick Siliacus van Connexxion. De OV-chipkaart houders gratis mee laten reizen is yolgens Ho genboom overigens geen vaste regel. Hij erkent dat dit wrang tegenover wel betalende strip penkaartreizigers zou zijn. door marcel van der voort MIDDELBURG - De inwoners van Middelburg kunnen een beroep doen op de verschil lende diensten van Facilitas. Het gaat onder andere om hulp bij de boekhouding, bood schappen halen en tuinieren. Facilitas biedt mogelijkheden aan mensen die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Hulpbehoevenden die fysiek of mentaal moeite hebben met het regelen van verschillende zaken. Ook tweeverdieners die door tijdgebrek niet toekbmen aan tijdrovende klussen, zoals bijvoorbeeld schilderen, strij ken of een grote schoonmaak kunnen Facilitas inschakelen. Verder is een oppas eveneens te regelen. Facilitas Middelburg beschikt over een netwerk van particuliere dienstverleners die vooraf worden gescreend op kwaliteit en ervaring. Op basis van dit profiel selecteert Facilitas de dienstverlener die aansluit bij de aanvraag. De tarieven zijn richtprijzen per uur inclusief BTW en exclusief eventueel gebruikt materiaal. Bij het plaatsen van de aanvraag zal Facilitas informeren over de mogelijkheden en kosten van de dienst. Bij meer omvangrijke klussen wordt op offertebasis gewerkt. Meer informatie over Facilitas via: www.middelburg. nl of:0118-675544. WISSENKERKE - Fiona Hack uit Wissenkerke zoekt Zeeu wen die een leuk verhaal of gedicht hebben geschreven, maar er niets mee hebben gedaan. Het moet wel een lezenswaardig verhaal of ge dicht zijn. Het ligt ergens in de kast te verstoffen. "Zeeland is een provincie vol talent. Dat is al vele malen bewezen. Van de vele boeken die jaarlijks worden gepubliceerd, zijn een flink aantal van Zeeuwse hand. Maar er zijn vast ook veel sluimerende auteurs. In samenwerking met bola- editions uit België stel ik een bundel samen van verhalen die door Zeeuwen geschreven zijn. De Zeeuwse bundel zal bestaan uit korte verhalen en gedichten van maximaal vijf A4 getypte pagina's met een regelafstand van anderhalf. Iedereen mag twee korte ver halen of een verhaal en een gedicht aanleveren." Fiona ontvangt de copy liefst via de e-mail: fionahack@zee- landnet.nl. Opsturen kan ook naar:Weststraat 24, 4491 EX Wissenkerke. Alles is welkom. Insturen kan tot 1 november, De bundel wordt in het voor jaar-van 2011 gepubliceerd. De weekwinnaars van de HD TV actie die De Faam heeft in samenwerking met Mikro Electro en Delta Digitale TV. Elke dag bepaalt de notaris een dagwinnaar die een Samsung Led HD TV van 40" een Samsung HD PVR Delta startpakket jaarabonnement Delta HD pakket wint. Wilt u ook winnen? Hang dan de poster uit De Faam van 9 juni voor uw raam. Iedere dag wordt rond 19.00 uur de winnaar op de website www.de-faam.nl bekendgemaakt. foto: toon poppe MIDDELBURG - De Hof pleinkerk aan het Hofplein 13 in Middelburg zet de deu ren in juli en augustus op zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur open voor bezoekers. Er is een stiltehoek en ook ge legenheid voor een gesprek. Ook is de opknapbeurt te bewonderen. MIDDELBURG - OPDC Grif fioen in Middelburg begint dit jaar met de maatschap pelijke stage. Leerlingen zet ten zich 7 juli belangeloos in voor de maatschappij tijdens de fancy fair voor kinderen kankervrij (KiKa). Van 13.30 tot 15.30 uur is er muziek, hapjes, drankjes, een rom melmarkt, spelletjes, auto- wasstraat, kleurwedstrijd, bingo en een grote loterij. Hoe laat de huisarts of tandarts spreekuur houdt, welke apotheek open is, bezoektijden in het ziekenhuis en nog veel meer. Door te reageren op deze advertentie bent u in geen enkel opzicht verplicht om deel te nemen, noch wordt uw deelname hierdoor gegarandeerd. De zee is zo prachtig! Met hoog water zoals de gol ven de glooiing op rollen, het geluid als heftige mu ziek bij een flinke wind, of de stille ruis bij laag water in rustig weer. Die schoonheid komt gewoon op je af, daar valt niet aan te ontkomen als je het ineens ziet op de boulevard aangekomen, Vlissingen IS de Zee, is de Boulevard: die rand van de zee is het logo van de stad, de identiteit,, het wezen, het imago, de kracht, het karakter, en wat al niet meer. Daaraan ligt de binnenstad, en niet andersom. Dus op zijn mooist waar die Boulevard de stad inprikt, zoals bij Koop manshaven en Nieuwendijk. Dat is zo'n mooi stede lijk landschap, van bochten, hellingen, water en sluizen, zelfs onderdoorgang en kazematten, van vergezichten op Roeiershoofd en Keizersbolwerk. Dit is echt zo'n sublieme compositie, daar wil je steeds maar heen. Toen de haven nog doorliep tot in de Spuistraat was het nog mooier natuurlijk; en dat kon je nóg voelen toen de Spuistraat in een rechte lijn naar zee liep, met de weg - naar zee dus! - in het Bellamypark door het midden... alle wegen leiden naar zee, is hier de boodschap. "Gaat de weg weer door het midden?" was wat mijn vader vroeg toen de informatieavond was voor het nieuwe Bellamypark. De zee zien, je voelt dat hij er aan komt, dat is watje elke bezoeker wilt zeggen als hij de stad inkomt. Per auto en fiets en te voet. Daar moet de creativiteit van deze stad heen. Om dat te maken. Die lange doorgaande lijnen naar zee en centrum in de stadsplattegrond tekenen; opnieuw, we raakten er wel een paar kwijt door de uitbouw van de Schelde en de verbouwingen in de stad... Want je kunt je stad maken, het stadsleven ensce neren, een omgeving maken waar het leven kan plaatsvinden, zie hoe het Stadspark Scheldekwar- tier dat nu doet of de prachtige zeilschepen aan de Piet Heinkade! De stad van nu leeft in de openbare ruimte, op pleinen, straten, op die boulevard. Op die plekken waar mensen willen zijn en ze elkaar als vanzelf ontmoeten, een praatje maken, inspiratie opdoen, op ideeën komen. Het gebeurt via evene menten én via het terloopse samenzijn. Dat laatste informele ontmoeten is cruciaal voor de creatieve stad, de stad waar een stadseconomie van nieuwe initiatieven ontstaat; niet voor niets neemt de ho reca - samen een kopje koffie of glas wijn drinken - daarin een belangrijke plaats in. En het lopen. De stad op de menselijke schaal, alles op loopafstand, of eventjes fietsen. Je hebt dus een paar 'trekkers' nodig, horeca zet een plek op de kaart - kijk hoe Panta Rhei en 't Puntje dat doen, en nu Alles Stroomt je hebt routes nodig - zodat je elkaar vanzelf te genkomt, op de plekken waar iedereen van houdt, van boulevard naar stad. Het liefst met een unieke functie die mensen van ver aantrekt - zie Film by the Sea of Onderstroom, en waarvan je de faam nog na voelt in de stad. Er is een zekere concentratie van mensen en plekken nodig zodat al die creativiteit elkaar tegenkomt, en er nieuwe dingen ontstaan, een nieuwe economie. Wat een levendig binnen stadsklimaat oplevert! Een espressobar voor stu denten, een H&M voor mannen, of de mooie schoenen krijgen een kans - meer bezoekers voor het centrum is het resultaat. Waar allerlei soorten mensen elkaar zien en meemaken. We moeten dus zorgen dat al die verborgen krachten dichter bij el kaar komen, naar buiten komen, niet binnen blijven zitten. Door nieuwe verbindingen, doordat ze een beetje opschuiven naar elkaar. Nu ligt dat allemaal erg verspreid in Vlissingen, vaak onzichtbaar, moeilijk vindbaar in een geïsoleerde stadsplattegrond in deze 'eilandstad'. Via het Scheldekwartier kunnen ze straks dichter bij elkaar komen, naar buiten komen, zichtbaar de creatieve kracht in deze stad zijn en samen de creatieve stad maken! Mariet Schoenmakers www.woneninbestevaer.nl g/MW.S

de Faam | 2010 | | pagina 5