auto's moto ren Fietsen op de Spark: click en go Kia Picanto: 7.650 euro Diesel Range Rover Lancia Delta Weer echte Hard Black Britse MG's Elektrische Volvo's C30 C02-uitstoot nieuwe auto's fors gedaald Fietsen is populair. En zeker wanneer de fietsen zo eenvoudig op de auto meegenomen kunnen worden ais nu op de Spark! Showroom Van grote patsers tot kleine mini's - -- De Lancia Delta Hard Black heeft een mat zwarte exteri eurkleur en een zwart glanzend dak. Het is het enige Lancia- productiemodel dat in deze lak- setting leverbaar is. Daarnaast is de 'Hard Black' te herkennen aan de verchroom de buitenspiegelkappen en de complete uitrusting. Standaard is de auto onder andere voor zien van een ESP-systeem en verschuifbare achterbank. Prijs vanaf 36.245 euro. Na een investering van 5 mil joen Britse pond is de ontwik kelingsafdeling van MG weer terug in Engeland en wel op historische grond. Maar liefst driehonderd mensen gaan in het Britse Longbridge van start op de plek waar tot begin 2005 dagelijks MG's en Rovers wer den gebouwd. De nieuwe ont wikkelingsafdeling houdt zich bezig met het ontwerpen van de toekomstige modellen die voor Europa bedoeld zijn. De eerste elektrische Volvo's C30 gaan in het najaar in Zweden de weg op. Begin volgend jaar ver wacht Volvo de eerste C30 PEV's op de Nederlandse wegen te kunnen inzetten. Göteborg Energi is de eerse par tij die een overeenkomst heeft gesloten met Volvo voor de le vering van de voertuigen. Deze C30 biedt evenveel vei ligheid, comfort en ruimte als de C30 met benzine- of diesel motor. In de vijf grootste landen van West-Europa is de ge middelde C02-uitstoot van alle nieuw verkochte auto's gedaald tot 140,3 g/km en schiet Japan daar met 130,8 g/km nog keu rig onder. Triest is het ge steld in de Verenigde Sta ten waar de gemiddelde uitstoot in de eerste drie maanden 268,5 g/km be droeg. Wordt alleen naar personenauto's gekeken, zonder pick-ups en bestel wagens, dan is dit 255,6 g/km. Oorzaak is de lage brandstofprijs in de VS. Ja pan scoort gunstig door het grote aantal kleine auto's met piepkleine motoren. De zomer begint goed bij de Zeeuwse Kia-dealers. De Kia Picanto is nu namelijk extrp aantrekkelijk door de introductie van de Summer uitvoering. Standaard beschikt de Picanto Summer over tal van extra's, zoals bijvoorbeeld een 4 cilinder 62 pk motor en 5 portieren, maar ook een ABS-rem- systeem, bestuurdersairbag en een mobiliteitskit mogen niet ontbreken. Vanzelfsprekend heeft de Kia Picanto Summer (net als alle andere Kia-mo- dellen) 7 jaar volledige garantie. Naast een com plete en volwassen uitvoering blinkt de Picanto tevens uit in prijsstelling. Mede door de vrijstelling van BPM (i.v.m. lage C02 uitstoot) is de rijklaarprijs van deze Picanto slechts 7650,- (inclusief rijklaar maken, verwijderingsbijdrage en legeskosten). Saco Melse van Autobedrijf Melse in Vlissingen: "De Picanto Summer is uitsluitend te koop bij de Kia-dealers in Zeeland". "Echter de voorraad is beperkt." vult Jean-Paul Vermeulen van Auto Vermeulen in Goes aan. "In totaal hebben we slechts 25 Summers beschikbaar, in 4 verschillende kleuren: Clear White, Scarlet Red, Lime Green en Cool Blue. Op die laatste zit een geringe meerprijs van 425,- van wege de metallic kleur." Het was moeilijk te begrijpen dat Range Rover zomaar afscheid zou nemen van de achtcilinder diesel. Maar na de 3.6 liter, die inmiddels door ver mogen en prestaties bijna wordt ingehaald door de nieuwe 3 liter V6, verschijnt deze zomer een 4.4 liter V8 die uiteraard aan de nieuwe Euro5-norm voldoet. Groter, krachtiger, zuiniger en schoner tegelijk, dat noemen we nog eens een win-win situatie. De krachtbron levert 313 pk, maar nog meer in druk maakt het forse koppel van 700 Nm. De nieuwe achttraps automaat wordt bij ZF ingekocht en daarmee sprint de fullsize Range Rover in zo'n 8 tellen naar de 100 km/u. De begrensde top ligt op 210 km/u. Het aardige is dat de kolos met 9,4 liter/10Ó km flink zuiniger is dan zijn voorganger (C02-uitstoot van 294 naar 253 g/km). Nu hebben ze bij Land Rover niet alleen de motor veranderd. De verhoogde prestaties vragen om betere rem men en dat systeem is direct afkomstig van de V8 supercharged. Alle Range Rovers krijgen boven dien Terrain Response standaard. WOENSDAG 30 JUNI 2010 Voor de afwisseling is het leuk om eens een ander plekje te verkennen. Met de Chevrolet Spark is dat een peulenschil. Het merk heeft in samenwerking met Thule een geïntegreerde fietsend ra- ger ontworpen voor montage achterop de Spark. Deze wordt onwrikbaar bevestigd op de plek waar normaal ge sproken de trekhaak is ge monteerd. Click en go'-systeem De basis van de fietsendrager is eenvoudig te monteren en te demonteren dankzij het gepatenteerde en betrouw bare Click en go'-systeem. De voordelen zijn legio. De fietsendrager weegt slechts 16,5 kilogram, biedt plaats aan twee fietsen. Bovendien blijft de bagage ruimte van de auto door de kantelfunctie optimaal be reikbaar. Zo kun je onderweg toch nog even bij de bagage die achterin staat en eenmaal op plaats van bestemming, ben je snel vertrokken. Zo wordt het wel heel een voudig om eens in een an dere omgeving te fietsen.

de Faam | 2010 | | pagina 31