BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN EIGEN YOUTUBE KANAAL VOOR SCHELDEKWARTIER PARKEERBELEID AANGEPAST PER 1 JULI 201 AFKORTINGEN VERGADERINGEN CONTROLE OP AANBIEDEN HUISVUIL GEEN INTERNET? GEEN NOOD! C t M E f N I E NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 30 JUNI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Öreel Het Scheldekwartier heeft een eigen YouTube kanaal, waarop filmpjes van de verschillende evenementen in het Stadspark getoond worden. Bent u op één van de evenementen geweest en wilt u uzelf of bepaalde zaken nog eens terugzien? Neem dan eens een kijkje op www.you- tube.com/scheldekwartier. www.vllsslngen.nl/ YnilfTITO scheldekwartier Naar aanleiding van de vele reac ties die zijn binnengekomen over het nieuwe parkeerbeleid, heeft het College van B&W besloten om de volgende aanpassingen vanaf 1 juli 2010 door te voeren: - de tijden waarop het vergun ning parkeren van toepassing is binnen het hele geldingsgebied is vastgesteld van maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 19.00 uur. - de tijden waarop het vergunning parkeren van tóepassing is op de Kommedijk, de Deltaweg en de Kenau Hasselaarstraat op zonda gen in de maanden april tot en met oktober is vastgesteld van 09.00 tot 19.00 uur. - de huidige indeling van 3 afzonderlijke zones voor het vergunning parkeren binnen het hele geldingsgebied blijven gecontinueerd, met de-toevoe ging dat alle vergunninghou ders ook mogen parkeren op het betaalde parkeerterrein aan de Koningsweg. www.vlissingen.nl/parkeren Hoewel afkortingen veel voorkomen, is hun betekenis niet altijd duidelijk. Zo gebruik ik, als ik iets voor de klas op het bord schrijf, vaak afkortingen. Bij de meerderheid van de leerlin gen zijn afkortingen ingeburgerd en daar hoeft niet uitgelegd te worden dat bijvoorbeeld: m.b.v. - met behulp van - betekent. Toch zijn er ieder jaar weer leerlingen die veel moeite hebben met afkortingen en die keer op keer weer kunnen vragen om hun betekenis. Vreemd genoeg wordt door deze leerlingen de betekenis zelfs na een uitleg zelden geloofd. Ik vind dit fascinerend, aangezien veel volwassenen zelden nog twijfelen aan de betekenis van een afkorting. Zo zijn er in de politiek ook afkortingen. Neem nou de PVV, de Partij Voor de Vrij heid. Ik denk dat ze het niet afgekort hebben tot de PvdV, omdat dat toch iets te veel lijkt op die club van 'pappen en nat houden'. Maar is, als we kijken naar de vier vrijheden van Roosevelt, de PVV wel de partij VOOR de vrijheid? Als eerste de vrijheid van meningsuiting. Wilders heeft zijn mond vol over de vrijheid van meningsuiting. Maar radicale Imams moe ten hun uitspraken, hoe verwerpelijk deze ook zijn, met uitzetting bekopen. Is deze vrijheid dan niet op hen van toepassing? Dan de tweede vrijheid, vrijheid om te geloven wat je wilt. Hoe kan je pre tenderen voor de-vrijheid van religie te zijn, als je de Koran wil ver bieden en vrouwen wil laten betalen voor hun hoofddoek. Als derde de vrijwaring van gebrek, niemand op deze wereld hoeft in armoede te leven. Waarom moet volgens de PVV dan de kraan met ontwik kelingsgeld dicht? En als laatste de vrijwaring van vrees. Alleen al de verkiezingsuitslag heeft hardwerkende islamitische Nederlanders de stuipen op het lijf gejaagd. Ik denk dan, de PVV is eigenlijk de Partij TEGEN de Vrijheid! Raadslid Sem Stroosnijder, fractie SP e-mail: sstroosnijder@tomaatnet.nl mmsm Koos de Vuilnisman geeft zee- les aan een groep kinderen van basisschool De Branding op-het Badstrand. Deze lessen zijn onderdeel van de cam pagne 'Vlissingen Schoon' die in mei 2010 is gestart. Doel van de campagne is zowel de bewoner ais de bezoeker van de gemeente Vlissingen bewust maken van zwerfaf val. ledereen kan een bijdrage leveren door geen afval op straat, op het strand of in zee te gooien. Vlissingen: schoon, heel en veilig. h uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn' 8 .en 29 juli 2010. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer van Stichting Thuiszorgcen trum Zeeland voor het oprich ten van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Handelsweg 18-20 te Vlissingen. Terinzagelegging oprichtings vergunning artikel 8.1 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat door hen aanvragen om vergunningen op grond van de Wet milieubeheer zijn ontvangen van Spruijt Pallethandel B.V. voor het oprichten en in wer king hebben van een inrichting voor het opslaan van pallets met stookin- stallatie. De inrichting is gelegen aan de Andorraweg 5 te Ritthem. Inzage Wij hebben geen reacties ontvan gen op de eerder bekendgemaakte ontwerpbeschikking. De beschik king Wet milieubeheer en de bij behorende stukken liggen tot en met 11 augustus 2010 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien (telefoon 0118-487339, email whe@vlissingen.nl). Op ver zoek kan er onder kantoortijden door de afdeling Veiligheid, Ver gunningen en Handhaving .een mondelinge toelichting gegeven worden op de voornoemde stuk ken (telefoon 0118-487156, email nhs@vlissingen.nl). Beroep/voorlopige voorziening Belanghebbenden kunnen tot en met 11 augustus 2010 een gemoti veerd beroepschrift tegen de aan passing indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door degene die tijdig zienswijzen heeft ingebracht tegen het ontwerpbesluit. Op deze regel bestaan 2 uitzonde ringen: a. Het beroep beperkt zich tot de eventuele wijzigingen in de beschikking die afwijken van het gepubliceerde ontwerp. b. Belanghebbende kan redelijker wijs niet worden verweten geen zienswijze over de ontwerpbe schikking te hebben ingediend. Benadrukt wordt, dat hoewel ieder een gelegenheid heeft gehad ziens wijzen over de ontwerpbeschikking in te brengen, het recht van beroep alleen toekomt aan degene die een rechtstreeks belang heeft bij de beschikking. Tegelijk met het beroep kunt u een verzoek indie nen tot het treffen van een voorlo pige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Onze beschikking wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Voorbereidingsbesluit Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.7 van de Wet ruimtelijke ordening jo. art. 3:42 van de Algemene -wet bestuursrecht, bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 juni 2010 heeft besloten, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het plangebied 'Structuurplan Edisongebied', zoals aangegeven op de bij het besluit behorende kaart. De inwerkingtreding van het voor bereidingsbesluit is bepaald op de eerste dag na publicatie, te weten 1 juli 2010. Het voorbereidingsbesluit en de bijbehorende kaart liggen met ingang van de dag van inwerking treding voor een periode van zes weken voor een ieder ter inzage in de hal van het stadhuis, Paul Kru gerstraat 1. De digitale versie van het voorbereidingsbesluit is raad pleegbaar via de wettelijk verplicht gestelde website www.ruimtelijke- plannen.nl/web-roo/?planidn=NL. IMR0.0718.VBSE01-VG01. De website is ook te bereiken via het hiervoor genoemde webadres van de gemeente, waar een link staat aangegeven naar genoemde lande lijke website. Tegen dit besluit kan geen bezwaar en/of beroep worden ingesteld. Bekendmaking verordeningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 27 mei 2010 heeft besloten tot het vast stellen van: 1. de 'Verordening naamgeving en nummering (adressen) Vlis singen 2010'. 2. de 'Verordening vertrouwen- commissie benoeming burge meester 2010'. Voorts hebben burgemeester en wethouders op gelijke datum beslo ten tot het vaststellen van de 'Rege ling naamgeving en nummering (adressen) Vlissingen 2010'. Deze verordeningen en regeling liggen met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlis singen. Zij zijn eveneens te raadple gen op www.vlissingen.nl. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Vlissingen, 30 juni 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Economie en beheer Maandag 5 juli 2010 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen: 3.1 NV Economische Impuls Zeeland - eva luatie en continuering 3.2 Vaststellen bestem mingsplan 'Stedelijke Bedrijventerreinen Vlissingen' 3.3 Jaarrekening en jaar verslag 2009 Zeeuwse Muziekschool 3.4 Begroting 2011 Zeeuwse Muziek school 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Financiën en algemene zaken Donderdag 8 juli 2010 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen: 3.1 Nota Integrale Sociale Veiligheid 3.2 Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen- Middelburg: jaarreke ning 2009 en jaarver slag 2009 3.3 Jaarrekening 2009 Zeeland Seaports 3.4 Begrotingen 2011 NV Zeeland Seaports en GR Zeeland Seaports 3.5 Routekaart Vlissingen C02-neutraal 3.6 Governance gemeen schappelijke regelin gen 3.7 Begrotingswijziging Beheer Binnenhaven 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad In de zomermaanden voert de gemeente Vlissingen extra con troles uit op het aanbieden van huisvuil in de binnenstad en op de boulevards. Daar wordt het huisvuil nog steeds in zak ken opgehaald. Reden voor het intensiveren van de controles is een toename van openge scheurde huisvuilzakken, waar door het afval op straat komt te liggen. Vorig jaar heeft de gemeente ook extra controles uitgevoerd in de zomermaanden, omdat de zakken door meeuwen wer den opengescheurd. De zakken mogen op de inzameldag vanaf 06.00 uur worden buitengezet. www.vlissingen.nl/afval Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen. nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gra tis bekijken.

de Faam | 2010 | | pagina 11