BLAUW GERUITE KIEL INFORMATIEBIJEENKOMST PLANNING SLOOP BRITANNIA VLISSINGEN NIEUWE ONDER GRONDSE AFVAL CONTAINER PAPIER IN OOST-SOUBURG WERK IN UITVOERING KALENDER VAN UW BURGEMEESTER OUDEREN WILLEN NIET MEER ALLEEN BRIDGEN OF SJOELEN BEKENDMAKINGEN NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 30 jUNI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel De gemeente verbetert de dienstverlening aan de burgers door het plaatsen van onder grondse afvalcontainers. Recent is een ondergrondse afvalcon tainer geplaatst voor papier in de Molenweg te Oost-Souburg. Het oud papier hoeft nu niet meer gedurende een maand te worden opgespaard, maar kan op elk gewenst moment worden gedeponeerd in deze ondergrondse container. In verband hiermee stopt de gemeente met het huis-aan-huis inzamelen van oud papier op de 3e donderdagmorgen van de maand in Oost-Souburg. De inzameling door de kerk en ver enigingen blijft ongewijzigd. In de volgende straten wordt oud papier niet meer opge haald: B.Stemerdinglaan Berkenstraat Beukenstraat Eikenstraat Elzenstraat F.Leenhoutsdwarsstr. Frans Leenhoutsdwarsstraat H.Dunantstraat Irenestraat Kromwegesingel M.A.v.d.Puttestraat Margrietenlaan Marijkestraat Molenweg Nagelenburgsingel Oranjeplein Platanenstraat Populierenstraat Pr. Bernhardstraat Pr.Hendrikstraat Ritthemsestraat v.Ginkel straat Wilgenstraat In de week van 5 juli tot en met 9 juli 2010 worden twee kruispunten op de Karolin- genbaan in Oost-Souburg afgesloten. Maandag 5 juli en dinsdag 6 juli 2010 is het kruispunt 'Karolingenbaan - Oranjeplein - Paspoortstraat' afgesloten. Woensdag 7 juli tot en met vrijdag 9 juli 2010 is het kruispunt 'Karolingenbaan -Vlissingsestraat' afgesloten. Dit in verband met straatwerk zaamheden. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid. De busroute op dit traject wordt omgeleid via de Lekstraat - Burg. Stemerdinglaan - Spoorstraat - Bermweg (via het station). Connexxion is op de hoogte van de werk zaamheden en treft de nodige maatregelen. Bewoners en ondernemers ontvangen deze week een informatiebrief. www.vlissingnen.nl/ werkinuitvoering Zondag 4 juli 2010 14.00 uur Rondleiding Natuurgebied Rammekens Fort Rammekens Maandag 5 juii 2010, 20.00 uur Photosharing Workshop Bibliotheek 't Spui www.vlissingen.nl/uit De gemeente verzorgt op don derdag 1'juli 2010 een infor matiebijeenkomst over de sloop van hotel Britannia. De bijeenkomst is van 17.30 tot 19.00 uur en vindt plaats in hotel Arion aan de Boulevard Bankert 266. Belangstellenden kunnen vanaf 17.00 uur bin nenlopen. Het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen heeft Putman sloopwerken en infra BV te Westervoort opdracht gegeven voor de sloop van Hotel Britannia. De sloop start eind juli of begin augustus 2010. Tijdens de bijeenkomst informeren wethouder Piet Polderman en de heren Jan Schroevers en Chris Bag german van de gemeente Vlissin gen belangstellenden over: de stand van zaken rond de asbestverwijdering de aanpak en de planning van de sloop de wijze waarop we de overlast beperken de contactpersonen bij de aanne mer en de gemeente Ook wil de wethouder graag sug gesties bespreken om het 'gat' op de Boulevard straks 'op te vullen'. Zeeland behoort tot één van de meest vergrijzende pro vincies. Het huidige sport- en 'bewegingsaanbod voor senio ren groeit niet voldoende mee met de steeds groter wordende vraag. Daarom is in 2009 gestart met het project 'Lokale Task- force 55-plus Vlissingen'. Een onderdeel hiervan is het onder zoek 'Sport en bewegen 55-plus'. Dit onderzoek is gehouden onder ruim 300 senioren. De resultaten worden maandag 5 juli 2010 om 19.30 uur gepresen teerd in Ter Reede in Vlissingen. U bent van harte welkom. De Gemeente Vlissingen benoemt in haar sportnota 2009-2012 senioren als één van de specifieke doelgroe pen. Senioren hebben behoefte aan recreatieve vormen van sportbeoefe ning. De voorkeur voor 'jongere' tak ken van sport is groeiende; ouderen willen niet meer alleen bridgen of sjoelen, maar willen ook tennissen of roeien. In het kader van gezond heidsbevordering is actief beleid voor deze groep nodig. Het onder zoek 'Sport en bewegen 55-plus', dat in mei 2010 is afgerond, geeft inzicht in de wensen, behoeften en activitei ten van de doelgroep 55-plus in de gemeente Vlissingen. Nationaal Actieplan Sport en Bewegen (NASB) De gemeente Vlissingen neemt deel aan het 'Nationaal Actieplan Sport en Bewegen (NASB)'. De rijksover heid wil bereiken dat meer burgers kiezen voor een actieve levensstijl. Het gaat bij deze rijksregeling vooral om de financiering van activiteiten die erop gericht zijn om inactieve burgers structureel te laten bewegen en sporten. Met de NASB regeling wil de gemeente Vlissingen be staand beleid een nieuwe impuls geven om zodoende de drempels om te gaan sporten en bewegen terug tcdringen. www.vlissingen.nl/ vlissingeninbeweging Gewoon doorgaan Zo langzamerhand vragen steeds meer mensen naar mijn laatste werkdag. Vind ik het niet erg jam mer Vlissingen te verlaten? Wat hierna? Ik realiseer me dat de tijd snel gaat. De procedure voor de wer ving van de nieuwe burgemeester is gestart en tegen het eind van het jaar kan de benoeming een feit zijn. Toch heb ik nog lang niet het gevoel dat ik kan afbouwen. Ik ga gewoon op volle kracht door tot de laatste dag. Dat werkt het prettigst. Je bent niet steeds maar afscheid aan het nemen en er is ook gewoon genoeg te doen. Ik concentreer me dit laat ste half jaar op veiligheid en een goede relatie tussen burger en over heid. Immers als het fundament goed is, kun je bouwen. Kernbegrip pen zijn en blijven: vertrouwen, res pect, ieder het zijne gunnen en samen aan de slag. Ja, ik vind het wel jammer Vlissingen vaarwel te zeggen, deze Stad aan Zee is bijzon der, een gemeente met karakter. En hierna? Ik zie wel wat er op mijn weg komt. Maar het zal altijd een tijde lijke klus zijn. Wim Dijkstra Burgemeester van Vlissingen Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwver gunning: 1. plaatsen kantoorunits Wester havenweg 6 2. plaatsen overkapping Hogeweg 140 3. plaatsen erfafscheiding Offen- bachlaan 81 4. aanbouwen woning President Rooseveltlaan 101 B) Aanvraag reguliere bouw vergunning: 1. uitbreiden woning Bouwen Ewoutstraat 61 2. wijziging op verleende bouw vergunning 08-461 Troelstra- weg 364 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. verwijderen asbesthoudende materialen Anjelierenlaan 104 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Ontwerp-beschikking monu mentenvergunningen Op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is een ver gunning aangevraagd voor: 1. restaureren pand Slijkstraat 35-37 2. verbouwen woon/winkelpand Bellamypark 44 Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ingaande 1 juli 2010 gedurende een periode van zes weken. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij ons college. Deze publi catie en het ontwerp-besluit zijn tevens in te zien op de gemeente lijke website www.vlissingen.nl/ publicaties. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. uitbreiden garage Kalffstraat 6 (17-06-2010) 2. uitbreiden woning PA de Genestetlaan 16 (17-06-2010) 3. plaatsen dakkapel Dintelstraat 11 (17-06-2010) 4. wijzigen zuid- en westgevelin deling en herindeling begane grond gebouw Commandoweg 50 (21-06-2010) 5. plaatsen tuinhuis Marga Kom- pelaan 12 (22-06-2010) 6. plaatsen 13 tanks, damwand, pompplaats en PGS 15 opslag Europaweg Zuid 4 (22-06- 2010) 7. verwijderen asbesthoudende materialen Anjelierenlaan 104 (22-06-2010) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende ver gunningen met bijbehorende teke ningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (geldt voor buitenplanse en tijdelijke ont heffingen) (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing van het bestemmings plan in combinatie met de inge diende bouwaanvragen: 1. uitbreiden woning Troelstraweg 198 Artikel 3.23 en 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situ atietekeningen en de ontwerpbe schikking ingaande 30 juni 2010 gedurende zes weken (dus t/m 11 augustus 2010) ter inzage in het stadhuis, Paul Kmgerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerpbesluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www. vlissingen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie^ nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publieks zaken (tel. 0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag

de Faam | 2010 | | pagina 10