r Wie denkt er mee over de toekomst van Arnemuiden? Middelburg sluit gestaag aan Werkzaamheden in De Ruyterstraat Budget nodig voor een activiteit in uw wijk? Parkeerterrein Hof van Tange afgesloten in verband met standplaats circus Wat gebeurt er met uw klacht? dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 23 juni 2010 - Pagina 9 Gemeente Middelburg laat zich graag door de inwoners inspireren bij de herinrichting en opwaardering (valorisatie) van Arnemuiden. Liefst een af spiegeling van alle inwoners, dus iedereen vanaf 16 jaar kan zich aan melden. Wilt u graag meedenken en meepraten over de toekomst van uw dorp? Aan bod komen onder andere de inriehting van de winkelstraat en de gewenste sfeer in het dorp. Bedoeling is dat de uitwerking op korte termijn van start gaat nadat de plannen definitief zijn. Aanmelden De gemeente Middelburg is al enthousiast. Gezamenlijk met een brede vertegenwoordiging van de inwoners willen wij graag de genoemde deel projecten verder uitwerken en staan wij open voor uw ideeën en sugges ties. Belangstellenden uit Arnemuiden zijn van harte welkom om zich aan te melden voor de 3 a 4 bijeenkomsten in juni en/ of juli en verder na de zomervakantie in september. Bel (0118) 67 55 90 of e-mail naar y.rijsbergen@middelburg.nl en geef u op voor de werkgroep opwaarde ring Arnemuiden. Meer informatie Voor aanvullende informatie over het project kunt u contact opnemen met gemeentelijk projectleider de heer Joost Lievense, telefoon 0118) 67 55 06. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Als de N57 in december wordt opengesteld door Rijks waterstaat, moeten de aansluitingen op de nieuwe weg in Middelburg gereed zijn. De gemeente Middelburg is druk doende met de werkzaamheden die daarmee sa menhangen. De verlenging van de Ampereweg is in middels in gebruik voor de omleidingsroute naar Arnestein. De afbouw vindt plaats na openstelling van de N57. Havendijk en Punt De reconstructie Havendijk/Punt is al een aantal maan den in volle gang. Het werk is voor de bouwvakantie klaar. Er is dan een nieuwe damwand aangelegd. De weg is een stuk naar buiten komen te liggen en er is een aparte strook voor fietsers. Ook is er een geluidsscherm aangebracht en aan de buitenkant, langs het Kanaal door Walcheren, kan worden gewandeld. Voor vragen kunt u terecht bij Harm ten Klooster (0118) 67 55 91 of h.ten.klooster@middelburg.nl. President Rooseveltlaan Als Havendijk/Punt klaar is, wordt er alleen nog gewerkt aan de noordzijde van Middelburg, waar een verlenging van de Rooseveltlaan op de N57 aansluit. De Roosevelt laan zelf wordt voorzien van een tweetal rotondes. Langs de weg komen ook geluidsschermen; de aannemer is op dit moment bezig met het plaatsen van deze schermen. Tot aan de bouwvak wordt gewerkt aan de kruising met de Generaal Hakewill Smithlaan. De aanpassingen aan het kruispunt met de Noordweg beginnen na de vakantie. Mocht u vragen hebben over dit project, dan kan dat tele fonisch (0118) 67 55 91 ook kunt u terecht op het spreekuur dat elke woensdagmiddag van twee tot vier uur wordt gehouden in de keet van de aannemer. De keet vindt u aan de President Roosveltlaan tussen de Sandberglaan en de Noordweg, ter hoogte van van het waterschapsgemaal. Informatiecentrum N57 gesloten Het informatiecentrum N57 van Rijkswaterstaat aan de Kleverskerkseweg in Middelburg is vanaf 1 juli niet meer op vaste tijden open. Op afspraak kunt u nog wel een groepsbezoek organiseren. Dat kan per e-mail: info@rijksweg57.nl of telefonisch via de informatielijn 0118-622600. Open dag Op 17 juli organiseren Rijkswaterstaat en aannemer Kunst ook weer een open dag op het bouwterrein van het Dampoortaquaduct. Van 10.00 tot 16.00 uur is ie dereen welkom om een kijkje te nemen in het zinkele- ment of om met de bus langs het tracé te rijden. De rondleidingen starten vanaf het Informatiecentrum aan de Kleverskerkseweg 21 in Middelburg. Van maandag 5 juli tot en met vrijdag 9 juli vinden er werkzaamheden plaats in de De Ruyterstraat. Tussen de aansluitingen met de Piet Hein- straat en de Trompstraat worden de nieuw gebouwde woningen aange sloten op de riolering. Hierdoor is het wegvak dagelijks afgesloten tussen 9.00 en 16.00 uur. Tijdens deze werkzaamheden wordt het verkeer met verkeersborden omgeleid. De gemeente Middelburg adviseert de ver keersdeelnemers om tijdens de werkzaamheden de Stromenwijk te verla ten via de Grevelingenstraat en de Stromenweg. De gemeente Middelburg vindt het belangrijk dat wijken leefbaar blijven. Daarom stimuleren wij het wanneer bewoners activiteiten organiseren die de leefbaarheid ten goede komen. Jaarlijks heeft iedere wijk een wijktafelbudget van tussen de 1.500 en 2.500. Er is voor dit jaar nog budget beschikbaar voor negen wijken. Daarom een oproep om met aanvragen te komen. Het budget voor Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland is al toegekend. Heeft u ideeën voor activiteiten die de leefbaarheid bij in de wijk zouden kunnen verbeteren? Werk deze dan uit en dien een aanvraag wijktafelbud get in. Dan kan deze in het najaar aan de wijktafel worden voorgelegd en indien de wijktafel akkoord gaat, worden uitgekeerd. De wijktafel is een overleg tussen bewoners, organisaties en de gemeente dat twee keer per jaar plaatsvindt. In oktober en november zijn de laatste wijktafels van dit jaar. Voorbeelden Het gaat overigens niet alleen om activiteiten, zoals spelletjesmiddagen en een toneelvoorstelling. Denk bijvoorbeeld ook aan het aanbrengen van ver lichting op een pleintje, het opknappen van een dorpshuis en de aanschaf van nieuwe biljartlakens. Er wordt geen bijdrage geleverd in de kosten voor consumpties. De aanvragen worden door de wijkmanager en de wijk- beheergroep getoetst aan een aantal voorwaarden. Als een aanvraag vol doet aan de voorwaarden wordt deze voorgelegd aan de wijktafel. Aanvraagformulier Organiseert u activiteiten om de leefbaarheid in uw buurt te behouden of te verbeteren, aarzel dan niet en dien een aanvraag in! Kijk op www.mid delburg.nl wonen en leven wijken en dorpen, en dan bij uw wijk voor het aanvraagformulier. Aanvraagformulieren ontvangen wij graag mi nimaal twee weken voor de wijktafel. Hier vindt u ook de data van de wijk tafels. Staatscircus Moscow-Holiday komt naar Middelburg. Van 30 juni tot en met 6 juli heeft het circus standplaats op het parkeerterrein Hof van Tange. Circus voorstellingen zijn er van vrijdag 2 tot en met maandag 5 juli. Het parkeerter rein Hof van Tange is vanwege opbouwtijd, circusvoorstellingen en opruimtijd afgesloten van woensdag 30 juni tot en met dinsdag 6 juli 12.00 uur. De houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. Foto: Joop van Houdt Luchtfotografie Waar gewerkt wordt, kunnen fouten worden ge maakt. Als u vindt dat de gemeente Middelburg u niet op de juiste manier heeft behandeld, dan kunt u daarvoor een klacht indienen. Hoe werkt het? Alle schriftelijke klachten komen bij de klachtencoördina tor binnen. De klachtencoördinator bekijkt eerst of uw klacht in behandeling kan worden genomen. Komt uw klacht voor behandeling in aanmerking, dan is de gang van zaken als volgt: De klachtencoördinator stuurt een afschrift van uw klacht aan degene op wie de klacht betrekking heeft. Die moet binnen vier weken reageren aan de klachten commissie. In de tussentijd kan degene over wie wordt geklaagd ook proberen, in overleg met u, tot een oplos sing te komen. De klachtencoördinator stelt u van de re actie op uw klacht in kennis. U moet vervolgens binnen, een week laten weten of uw klacht naar tevredenheid is afgehandeld. Zo ja, dan wordt de zaak gesloten. Als de klacht niet kan worden afgedaan zoals hierboven is omschreven, dan houdt de klachtencommissie een hoorzitting. Deze is niet openbaar. Op de hoorzitting kunnen beide partijen (u en degene over wie u klaagt) een nadere toelichting geven op hun standpunt. Partijen woorden gewoonlijk tegelijk gehoord, zodat rechtst reeks gereageerd kan worden op eikaars standpunten. Desgewenst is het mogelijk om apart van elkaar ge hoord te worden. De commissie stuurt een rapport van bevindingen, met het advies van de klachtencommissie een beslissing over uw klacht. Deze beslissing wordt schriftelijk en ge motiveerd aan u bekend gemaakt. Indien wordt afgewe ken van het advies van de klachtencommissie, wordt de reden daarvoor bij de beslissing vermeld. Bij een klacht zal de klachtencoördinator eerst nagaan of de klacht in onderling overleg kan worden afgehan deld. Als dit niet het geval is wordt de klacht in behande ling genomen. Burgemeester en wethouders moeten binnen tien weken na ontvangst van de klacht een beslissing daarover nemen. Deze termijn kan met hoogste vier weken wor den verlengd. Als u het met de beslissing van de burgemeester en wet houders niet eens bent, kunt uw klacht aanhangig maken bij de Zeeuwse ombudsman, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen of mailen www.dezeeuwseombudsman.nl. De klachtencoördinator brengt jaarlijks aan de gemeen teraad verslag uit van de verrichte werkzaamheden.

de Faam | 2010 | | pagina 9