r f r Parkeerterreintje Zuidsingel gaat dicht Commissie Maatschappelijke Zaken op 30 juni Het woord aan raadslid Johan Aalberts Informatiemarkt over mobiliteit Middelburg wil vijf oplaadpunten voor elektrische auto's jpr Bereken uw recht Kijk voor meer informatie op onze website: www.middelburg.nl ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 23 juni 2010 - Pagina Met ingang van 1 juli sluit de ge meente Middelburg het terreintje aan de Zuidsingel, hoek Koepoort laan. Sinds het vertrek en de sloop van de gebouwen van Miniatuur Walcheren was de ontstane open plek geliefd als parkeerterrein bij. autobezitters. Zij konden daar na melijk hun auto gratis parkeren. Na een jaar gedogen heeft de ge meente Middelburg besloten het terrein vanaf donderdag 1 juli af te sluiten voor het openbaar verkeer. De redenen hier voor zijn: In het geldende bestem mingsplan (bijzondere openbare doeleinden) is het parkeren alleen toe gestaan ten behoeve van het daar gevestigde be drijf. Destijds dus Minia tuur Walcheren. In ieder geval niet voor de bewo ners of bezoekers van de binnenstad. De ingang van het terrein ligt aan een doorgaande fietsroute. De hoeveelheid in- en uitgaande verkeers bewegingen brengen de verkeersveiligheid voor de fietsers in gevaar. Het gebruik door lang- parkeerders en mislo pende inkomsten. De bedoeling was dat deze plek gebruikt kon wor den als een soort van overloopterrein voor de buurt. Maar het blijkt dat het voorname lijk wordt gebruikt door langpar- keerders. Omdat het parkeren bovendien gratis is, loopt de ge meente hierdoor ook inkomsten mis. Doordat het hier gratis parke ren is, is er geen sprake van gelijk heidsbeginsel. Het parkeerbeleid van de gemeente Middelburg gaat uit van betaald parkeren in het ge bied binnen de vesten en Kanaal door Walcheren. Nu is er ongelijk heid ontstaan tussen betalen en niet-betalen. Het terrein wordt op 1 juli zodanig afgesloten, dat er geen auto's op het terrein kunnen rijden. Auto's die vanaf die dag daar nog staan geparkeerd worden op kos ten van de eigenaar weggesleept. Voor informatie kunt u bellen met de backoffice van Parkeerbeheer, telefoonnummer (0118) 67 57 41. Foto: Jan Koole Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raads voorstellen, die tot zijn werk terrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehande ling wordt het advies van de commissie aan de raad vastge steld. Op woensdag 30 juni vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken om 19.30 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat onder andere: Deelname Jeugdcultuurfonds, Stich ting Schouwburg Middelburg - extra bijdrage over boekjaar 2008-2009 en actieve informatieplicht over ma- nagementsrapportage voorzienin gen Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo) eerste kwar taal 2010 en Memo over uitgaven, inkomsten en risico's inzake de Wmo en Centrum voor jeugd en Gezin (CJG) Agenda's en verslagen van commis sievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscom missies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskan toor. Stemmen en keuzes maken Afgelopen maand mocht uw als kie zer een stem uitbrengen voor de Tweede Kamerverkiezing; Ondanks de vele goede gesprekken die ik tij dens de campagne in Middelburg heb gehad was het resultaat voor het CDA teleurstellend. Een extra reden om hier in Middelburg de mouwen op te stropen en hard aan de slag te gaan. De keuzes die we de komende tijd moeten gaan nemen zullen geen makkelijke beslissingen zijn. Dankzij het goede beleid en visie van afge lopen jaren hebben we de financiën goed onder controle. De controle rende accountant gaf hiervoor een goedkeuring met grote waardering. Desondanks moeten we door ver minderende inkomsten komende jaren fors bezuinigen. In een zorg vuldig proces zal de gemeenteraad en het college een pakket van be- zuinigmaatregelen moeten nemen dat Middelburg gezond en levendig houdt. Dit betekent niet dat we alle ambi ties en nieuwe projecten laten ver dampen, want dat zijn vaak de zaken die Middelburg van levendig heid voorzien; een aantrekkelijke stad voor alle generaties. Of u nu jong of oud bent, u bent dus ook ie mand uit deze generatie. De ge meente en u zijn beide verantwoordelijk voor een prettige omgeving, daarom wil het CDA ook altijd samen optrekken; gemeente met burgers en bedrijven. Foto: Jan Koole Samen Verantwoordelijk Eén van de uitgangspunten van het CDA is gespreide verantwoordelijk heid. Dit uitgangspunt speelt in elke beslissing die we als bestuurders nemen een cruciale rol. Veiligheid is één van die velden waar we een gezamenlijke verant woordelijkheid voor hebben. Een hoog veiligheidsgevoel kan de ge meente niet creëren door het plaat sen van een extra lantaarnpaal, een camera of een etnische registratie. Een hoog veiligheidsgevoel maak je samen en daar heb je mensen voor nodig, mensen die elkaar respecte ren, die zorg dragen voor meer dan hun eigen belang. Wij willen ons steentje bijdragen aan een gezond, veilig en levendig Mid delburg voor elke generatie. Middelburg kan op ons blijven reke nen! Met vriendelijke groet, Johan Aalberts Fractievoorzitter CDA Middelburg johanaalberts@cdamiddelburg.nl Op woensdag 23 juni gaat de informatiemarkt over het thema 'mobiliteit'. Mobiliteit is ook in Middelburg een actueel thema. Naar verwachting zal de gemeenteraad in september een aantal besluiten nemen over onderwerpen binnen dit thema. De informatiemarkt gaat van start met een plenair gedeelte, waarin in al gemene zin zal worden ingegaan op het thema mobiliteit. Er is gelegen heid tot het stellen van vragen voor inwoners, vertegenwoordigers van belangenorganisaties en raadsleden. Daarna volgt een marktgedeelte, waar u op informele wijze wordt geïnfor meerd over de onderwerpen parkeren, de N57 en toekomstige verkeers stromen en het integraal fietsprogramma. Op www.middelburg.nl vindt u meer informatie. De commissie Informatiemarkt heeft tot doel de raad te ondersteunen bij zijn onderzoeks- en ontwikkelingswerk voor het politieke debat en besluit vorming. De informatiemarkt begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor en is voor iedereen toegankelijk. Het college van B&W buigt zich binnenkort over een voorstel om openbare ruimte beschikbaar te stellen voor de plaatsing van oplaadpunten voor elek trische auto's. Met de oplaadpunten wordt het voor bezoekers mogelijk om 's avonds met een opgeladen auto weer huiswaarts te rijden na een dagje Middelburg. "Middelburg werkt zo mee aan kostenverlaging voor bezoekers, schonere lucht en minder geluidsoverlast door het verkeer. Dat zijn allemaal positieve ontwikkelingen voor onze stad, waar ik me ook graag sterk voor maak", aldus Frank Streng, wethouder Verkeer in de gemeente Middelburg. De verwachting is dat de ontwikkeling van de volledig elektrische auto zeer snel zal gaan. Deze auto's kunnen ongeveer 60 kilometer rijden op volledig accugebruik en aangezien ongeveer 80 procent van de huidige autobezit ters niet meer rijdt dan 50 kilometer per dag, is dat voor veel gebruikers voldoende. Goedkoper, schoner en stiller Aangezien de kosten van een auto die op elektriciteit rijdt aanzienlijk lager zijn (2 cent per kilometer) dan bij benzineverbruik (9 cent per kilometer), is het fijn als de terugreis met een volgeladen accu kan worden aangevangen. Als de accu leeg is, kan worden overgeschakeld op brandstof. Bij elektrisch rijden heb je bovendien geen last van uitlaatgassen. Daarom is het beter voor de luchtkwaliteit in de stad. De motor is ook stiller. Locaties voor e-laadpunten Het is nog niet duidelijk waar de laadpunten, officieel e-laadpunten geheten, in Middelburg precies komen. Er kunnen een aantal parkeerplaatsen voor worden gereserveerd, maar de punten kunnen ook worden aangebracht in parkeergarages. Wat de beste plekken zijn, wordt snel onderzocht. Onlangs hebben de Walcherse gemeenten en de Sociale Dienst het pro gramma "Bereken uw Recht" van Stimulansz op hun website geplaatst. Met dit programma kunnen inwoners met een laag inkomen berekenen of zij in aanmerking komen voor een aantal voorzieningen. Wat voor voorzieningen Deze voorzieningen hebben enerzijds betrekking op landelijke regelingen, zoals huur- en zorgtoeslag, alleenstaande ouderkorting en overige heffingskortingen van de belastingdienst. Anderzijds kan met dit pro gramma ook berekend worden of u mogelijk in aanmerking komt voor een gemeentelijke regeling, zoals bijzondere bijstand, langdurigheidstoeslag, minimaregelingen. Uw privacy is gewaarborgd, omdat er niet naar uw naam en adres wordt gevraagd. Hoe komt u bij het programma terecht Via het de website van de gemeente, www.middelburg.nlkomt u via Wonen en Leven en vervolgens na werk en inkomen bij het programma "Bereken uw Recht" terecht. In het programma wordt ook vermeld waar u de voorziening kunt aanvragen en bij wie u informatie kunt krijgen. Voor het programma kunt u ook via de website van de Sociale Dienst Wal cheren, www.sdw.nl, terecht.

de Faam | 2010 | | pagina 8