Jongeren spuiten graffiti voor het WK ADHD Nieuws uit Middelburg Ploertendoders en wurgstokjes ingenomen Thuiszorg nodig? Met ADHD is het moeilijk om uw zaken te organiseren ZEELRflDPL GERARD «4 Crisisbestendig werkgeverschap in de fruitteelt SSK LYDO dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Nehalennia nu begaafdheidsprofiel Concert Jazzcombo en dwarsfluittrio Curadomi Uitnodiging Als u meer wilt weten over het LYDO-onderzoek en uw opties, ga dan naar de website www.lydoadhd.com Ook voor hoveniers! Woensdag 23 juni 2010 - Pagina 7 MIDDELBURG - Politie Mid delburg is zeer tevreden over de resultaten van het project Middelburg Loopt Wapen- vrij. "Het project is opgestart om het wapenbezit onder jongeren terug te dringen en ze bewust te maken van de gevaren van het dragen van een wapen", legt Alwin Don van de Politie Zeeland uit. Vorige week zijn de resultaten door de politie bekend gemaakt. De doelstellingen van deze aan pak is ruimschoots gehaald. Het afgelopen jaar zijn 77 wapens in genomen. Van dit aantal zijn twintig wapens in de kluizen op de scholen en de horecabedrij ven ingeleverd. Tijdens de pro jectperiode is voorlichting gege ven aan jongeren en is een inle- veractie geweest. Verder is ge controleerd in omgevingen waar jongeren veel komen, zoals scholen voortgezet onderwijs en het uitgaansgebied. Ook is de politie tijdens deze periode extra alert geweest op wapenbezit. De ingenomen wapens waren veel messen, andere steekvoorwer- pen, balletjespistolen (namaak/imitatie pistolen), slag- voorwerpen, katapulten, zoge naamde ploertendoders, wurg stokjes (nunchaku wapen), zwa re luchtbuksen en enkele alarm pistolen. Uit de evaluatie onder de deel nemers aan het project bleek dat ze vooral te spreken zijn over de hele goede preventieve werking van deze aanpak, waardoor jon geren bewuster zijn geworden van de gevaren van wapenbezit. De evaluatie is gehouden bij po litie, scholen voortgezet onder wijs, horecaondernemers, ge meente Middelburg en open baar ministerie. In de toekomst blijven alle partijen zeker sa menwerken, in het belang van een veilige leer- en stapomge- ving in Middelburg. MIDDELBURG - longeren in Middelburg zijn helemaal in de stemming van het WK. Tij dens een graffitiworkshop die georganiseerd werd door de jongerenwerkers van Stichting Welzijn werden de oude mu ren van kinderopvang Koozie flink ingekleurd met spuitbus sen. Het thema mochten de deel nemers zelf kiezen. Unaniem kozen zij voor het WK. Al snel verschenen er aanmoedigen de kreten voor Oranje, voet balvelden en Afrikaanse palm bomen. "Ik merk dat graffiti erg populair is bij de jongeren. Als het Nederlands elftal met hetzelfde enthousiasme gaat voetballen als de creatieve Middelburgse jeugd te werk ging, winnen we het WK op onze sloffen!", zegt jongeren werker Dennis van Akkeren. Jongeren konden, in het kader van de start van de brede school, de afgelopen dagen FOTO: P.R. gratis meedoen aan verschil lende workshops en activitei'- ten zoals koken, combatdans, djembé, sport en spel, kunst en techniekproeven. De brede school is een samen werking tussen Archipelscho len, Kinderopvang Walcheren, Stichting Maatschappelijk Werk Middelburg en VCO Aca ciahof. Vanuit de brede school worden verschillende wijkbre- de activiteiten georganiseerd. MIDDELBURG - Nehalen nia Stedelijke Scholenge meenschap in Middelburg heeft onlangs bezoek gehad van een visitatiecommissie bestaande uit een afvaardi ging van de Vereniging van Begaafdheidsprofielscho- len en het Christelijk Peda gogisch Studiecentrum (CPS). Deze commissie is van oordeel dat Nehalennia voldoet aan de kwaliteitsei sen die gesteld worden om als begaafdheidsprofiel- school geclassificeerd te worden. Nehalennia heeft voor (hoog)begaafde leer lingen een speciaal onder- wijsarrangement ontwor pen. Dit programma houdt onder meer in dat deze leer lingen in de brugklas in één klas worden geplaatst, de zogenaamde TOP-klas. De leerlingen doorlopen bij al le vakken versneld de regu liere lesstof. De vrijkomende lestijd wordt ingevuld met extra uitdagende leerstof, zoals Cambridge Engels, een Technasium module en vakoverstijgende projecten. Na de brugklas kunnen de ze leerlingen kiezen voor atheneum of gymnasium. MIDDELBURG - jazzcom bo en dwarsfluittrio So what geeft zondag 27 juni een concert van 14.00 tot 16.00 uur in de muziektent in het Molenwaterpark. Dit optreden is georgani seerd door de Wijkbeheer- groep Binnenstad. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Curadomi biedt in Zeeland huishoudelijke en persoonlijke verzorging, verpleging en 24 uurszorg. informatie: www.curadomi.nh Verpleging en verzorging: 0900258 2583 Hulp bij het huishouden: 0900 258 2581 Organisatie voor tbuUxorg Geachte heer, mevrouw, Wilt u ook binnen 2 uurtjes weer helemaal bij zijn van alle actualiteiten rond werkgeverschap in de fruitteelt? Graag nodigen wij u uit voor één van onze gratis toegankelijke werkgeversbijeenkomsten met als thema: Tijdens deze bijeenkomsten informeren wij u graag over: Kostenreductie met de regeling kleine banen, deeltijd WW en onwerkbaar weer Kostenreductie bij het invullen van uw vacatures of bij het afscheid nemen van medewerkers Kostenreductie loonadministratie Regelgeving re-entry Actualiteiten rondom de regeling gelegenheidsarbeid Veilig werken met uitzendbureaus; de 'do's en dont's' Kostenreductie door slim om te gaan met de flexibiliteit uit de cao Actualiteiten seizoenarbeid; zorgverzekeringen, TWV's en huisvesting werknemers Veilig werken met ZZP'ers Implementatie van de arbocatalogus in de fruitteelt Er is ruime gelegenheid voor het stellen van vragen. De bijeenkomsten vinden plaats op de volgende data en locaties. Wij ontvangen u met koffie en koek vanaf 19.45 uur, het programma start om 20.00 uur. Datum Woensdag 30 juni 2010 Locatie Hotel Goes (vd Valk) Adres A. Fokkerstraat 100 - 4462 ET Goes Als u zich hierin herkent, is het mogelijk dat u ADHD hebt en dat u kunt worden behandeld. Plaatselijke artsen zijn op zoek naar vrijwilligers voor een klinisch onderzoek om te bepalen of een behandeling die bij kinderen wordt gebruikt, ook volwassenen met kan helpen. Door te reageren op deze advertentie bent u in geen enkel opzicht verplicht om deel te nemen, noch wordt uw deelname hierdoor gegarandeerd. MIDDELBURG - Gaat de buurt- of wijkvereniging iets leiiks or ganiseren, is er een bijzonder ju bileum, zijn er problemen in de wijk die u bekend wilt maken of is er iets bijzonders aan de hand? Stuur uw email naar red.faam@whm.wegener.nl en zet als omschrijving Middelburg pagina. Zeelandpiant is HET adres voor: Lei- en vormbomen Haagplanten, Mediterrane planten, o.a. Quercus liex (Steeneik) Vaste planten Fruitbomen Rozen Kwekerij Handel Advies Ravesteinweg 2a Grijpskerke 06-21 54 86 45 info@zeelandplant.nl I: www.zeeiandplant.nl

de Faam | 2010 | | pagina 7