Meepraten met Het klonk als hands Girlband gaat verder als FRIS! BON De professor is dom 4-daags arrangement Prinsheerlijk slapen Fietsen door Nederland 'Het COLUMN I HENK SPAAN LEZERSACTIE I HANDS DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL ésÊP 1: 1:00 ACTIE I OLICK WIN Win een in de Harz voor twee personen! Arrangement ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Alles voor een carrière: 'Ik heb geen relatie maar alleen een scharrel...' Het klonk hands voor het laatste nieuws kijk op deweekkrant.nl weGeNeR Aan de discussie over het gebruik van technische hulpmiddelen in het pro fessionele voetbal hebben de auteurs Kees en Anne- lies Opmeer een nieuw hoofdstuk toegevoegd. In hun boek Het klonk als hands constateren zij dat scheidsrechters uit het betaald voetbal het afgelopen seizoen in 54 wedstrijden belangrijke missers hebben gemaakt die gevolgen hadden voor het sco- reverloop. In minstens 17 wedstrijden waren de missers zeer waarschijnlijk zelfs van invloed op de uitslag. De fou ten die ze hebben geconsta teerd, hadden met de inzet van deze hulpmiddelen gecor rigeerd kunnen worden. De schrijvers hebben de cru ciale fouten verwerkt in een ei gen ranglijst. Deze lijst laat een aantal opmerkelijke verschil len zien met de officiële rang lijst. Zo zijn er slechts twee clubs, PSV en Vitesse, die in beide ranglijsten hetzelfde aantal punten hebben. Het boek bevat behalve statis tieken ook interviews met on der andere oud-scheidsrech ters Mario van der Ende en Roelof Luinge, trainers Wiljan Vloet en Fred Rutten en de spelers Koen van der Laak en Jelle ten Rouwelaar. Zij geven hun mening over de inzet van technische hulpmiddelen. De scheiding der geesten met enerzijds de romanciers, die stellen dat fouten bij het spel horen en anderzijds de realis ten die vooral de enorme be langen aandragen, komt ook Dat professor Jaap Dronkers juist in een inaugurele rede voor de Universiteit van Maastricht betoogde dat kinderen van de islam dom zijn, verbaasde niemand. Hij speelde een thuiswed strijd. In Limburg houden ze niet van de islam, zo bleek onlangs. In 2008 betoogde de profes sor al eens dat religie van in vloed is op schoolprestaties. Dat klopt, zegt mijn ervaring. Ik zat op een katholieke lagere school. Naast ons was de openbare. Zij waren dommer. Alleen als het op vechten aankwam, verloren wij. Toen ik op de universiteit kwam, had ik nog steeds profijt van het intensieve taalonderwijs dat ik had genoten. Vooral ontle den kon, ik als de beste. Stomverbaasd was ik te ontdekken dat, bijvoorbeeld, atheïstische Montessori-kinderen nooit hadden gehoord van de bepaling van gesteldheid. (De schilder verfde de deur groen.) De islamofoob uit Limburg beweert het omgekeerde: religie en studieprestaties staan haaks op elkaar. Ik ben geen socioloog, weet niks van variabelen en grootste gemene delers, maar ik voel aan mijn water dat wetenschappers als Dronkers eerst hun vinger in de lucht steken en vervolgens uit honderden data een open deur opvissen om in te trappen. Ik kan het ook. - Leerlingen die vaak een snotneus hebben halen een lagere Ci- to-score dan kinderen met twee televisietoestellen thuis. - Meisjes die op hun elfde al borsten krijgen, hebben een negatief effect op de gemiddelde Cito-score van hun klas. - Japanse kinderen doen het op school beter dan kinderen die thuis niet bont en blauw worden geslagen als ze een onvol doende halen. Wel plegen ze eerder zelfmoord. Sociologie is zo gemakkelijk. Het is typisch een studie uit de ja ren zeventig toen intelligentie aan de universiteit ondergeschikt was aan ideologie. Dronkers is er een product van. Hij betoogde dat kinderen met een taalachterstand het niveau van hun klas niet positief beïnvloeden. Wat een vondst. De nieuwbakken Maastrichtse hoogleraar deed ook onderzoek naar echtscheidingen. Weetje wat hij ontdekte? 'De beëindiging van de relatie tussen de al dan niet getrouwde ouders heeftop hun kinderen een negatieve invloed. Er komt een dag dat Dronkers onthult dat de paus katholiek is. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Logeer prinsheerlijk voor maximaal 49,- per nacht, altijd heerlijk ontbijt inbegrepen. Met MyHotel- Card® betaalt u maar een klein bedrag per persoon per nacht voor een hotelkamer. U kiest uit meer dan honderd hotels! Er zijn drie keuze mogelijkheden: MyHotelCard Comfort® €29,- per nacht. Comfortabele drie- en viersterrenhotels. (blauw); MyHotelCard Deluxe® 39,- per nacht. Luxe sterrenhotels, (rood); MyHotelCard Exellence® 49,- per nacht. Wellness-, en luxehotels op toplocaties, (goud) Vraag nu uw MyHotelCard® naar keuze aan die tot eind 2010 onbeperkt gebruikt kan worden door zowel u als uw partner in een tweepersoonskamer. Toon uw kaart in het hotel voor u incheckt en laat u prinsheerlijk verwennenzonder dat u er vorstelijk voor moet betalen! Adviesprijs: 39,95 Lezersprijs: 19,95. Geen verzendkosten Heel makkelijk uw fietsroute bepalen doet u met deze compacte Fietsatlas Nederland! Maar liefst 370 pagina's uitgebreide informatie, zeer ge bruiksvriendelijk door de spiraalbin ding. Inclusief gratis fietsrouteplan ner op cd-rom t.w.v. 9,95! Adviesprijs 24,95. Lezersprijs 19.95. Exclusief 1,95 verzendkosten Ji i/ I 1 Jfj.i i:'J'V VL—r=:-^ Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.nl/webwinkel. 3x DOOR DICK SNIJDERS FRIS! De naam van dé mei denband van Nederland is bekend. De samenstelling wordt echter pas bij het eer ste optreden op 8 juli be kendgemaakt Dat bleek af gelopen week bij het eerste deel van de finale. In een hoek van de studio van Talentenbeurs.nl liggen de slaapzakken nog op een hoop. Vijf van de zes finalisten hebben een heel ander eerste deel van de finale achter de rug dan ze vooraf hadden gedacht. Door familieomstandigheden kon Laura Ponticorvo niet aanwezig zijn en de choreografe moest af zeggen met een achillespees blessure. "En de belangrijkste missie is al mislukt," lacht direc teur Sandra Rake van het orga niserende Talentenbeurs.nl. "We wilden uitvinden wie be slist niet met wie op zou kunnen schieten. "Totnogtoe blijken ze allemaal goed met elkaar op te kunnen schieten..." Psychologische tests, spelletjes, zingen en... voetbal kijken. Tot grote verrassing van de meiden konden ze de wedstrijd van Ne derland tegen Denemarken ge woon in een café bekijken. Wat de onderlinge sfeer alleen maar ten goede kwam. Heel belang rijk. "Ik wil graag popster wor den," zegt Nathalie Weddel. "Ik zie deze band voor me als een groep van drie of vier meiden die er een lekker feest van ma ken. Daarvoor moet de onder linge sfeer wel heel goed zijn." Met een wild card na een video- Kandidaten voor FRIS!: v.Ln.r. Susanne, Esmee, Sanne, Liza en Nathalie. Laura ontbreekt auditie kwamen Liza Kritikou en Esmée Geeratz pas laat bij 'de club'. "Ik weet dat er daar van weer twee of drie af moeten vallen," realiseert Liza zich. "Dat is wel erg vervelend. Ik heb ondertussen met iedereen een heel goede band gekregen." "Ik hoop op een echte feestband," vult Esmée aan. "Dat moet wel aan gaan slaan. Een beetje Top- pers-achtig, maar dan FRIS!" Wat door Sandra Rake, straks de manager, met instemming wordt begroet. "Ik zie ze wel voor me in een sexy uitvoering van witte feestpakken!" Maar wat zouden de meiden nou doen als ze zelf tot de afval lers behoren? "Ik zou het super jammer vinden om af te vallen nu ik al zo ver gekomen ben," zegt Sanne Elgershuizen. "Maar of ik nou gekozen word of niet, ik ga sowieso met m'n conser vatoriumopleiding verder." Of zoals Susanne Lauffer het zegt: "Ik ben van jongs af aan met muziek bezig en zie dit als een leuke kans. Het moment dat er een paar af gaan vallen wordt nog lastig. Voor mij wel in ieder geval, of ik daar nou bij zit of niet." In ieder geval willen ze alles op zij zetten voor een muziekcar- rière. Vraag het maar aan Nat halie: "Voor een vriend zet ik niks voor opzij. Ik heb geen rela tie maar alleen een schaiTel. Esmée plaatste zich met een wild card voor de finale. rlijke Kees en Annelics Opmeer j nma a sjÊ hiihirilldx&l in dit boek duidelijk tot uiting. Het klonk als hands voegt aan de voortdurende discussie eindelijk cijfers toe. En hoewel het slechts de waarneming be treft van twee auteurs, worden de consequenties op pijnlijke wijze duidelijk. Voor de vaste volgers van het betaald voet bal, die graag meepraten over de inzet van technische hulp middelen, is Het klonk als hands een onmisbaar docu ment. Knip deze bon uit en stuur deze naar Boom creatief Antwoordnummer 53 7940 VB Meppel Ja, ik bestelboek(en) Naam: Straat/nr: Postcode: Plaats: E-mail: of bestel via de website www.koophart.nl

de Faam | 2010 | | pagina 40