a INTERIEURADVISEUR de Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Mbo-uitblinker Richard van Klaveren is altijd met architectuur bezig Brochure Uitblinker Hof van Tange dicht vanwege circus Expositie jaarwerk Schilderclub LEOLUX Wonen in de wolken Richard van Klaveren is Mbo-uitblinker 2010 van ROC Zeeland. Bovendien kreeg hij een eervolle vermelding bij Challenge Your Future voor zijn idee over windmolens. foto marina meuers door marina meijers RENESSE - Als het aan Ri chard van Klaveren uit Re- nesse ligt, is het mogelijk om windmolens te bewo nen. Dat het niet zomaar om een (letterlijk!) uit de lucht gegrepen idee gaat, blijkt wel uit de zeer gede tailleerde bouwtekeningen en de prachtige brochure gemaakt door de 18-jarige Mbo-student van ROC Zee land. Richard, tweedejaarsstudent van de opleiding Bouwkunde aan het Techniek en Design College van ROC Zeeland in Vlissingen had het idee om windmolens over twintig jaar, wanneer deze waarschijnlijk vervangen worden door nieu were exemplaren die meer ren dement opleveren, om te bou wen tot woningen. De Mbo-uit blinker 2010 legt uit: "Ik was in Parijs op de Eiffeltoren toen ik zag dat daar bovenop een huis je stond. Ik bedacht gelijk dat ik wel in zoiets zou willen wonen en zo kwam ik op het idee van de windmolens. Over een aan tal jaren voldoen de windmo lens niet meer als energieleve rancier en het lijkt me geweldig wanneer er dan woningen van gemaakt worden." Docent Bram Wattel is enthou siast over 'zijn' uitblinker: "Het gebeurt je als docent maar één De brochure die Richard laat zien, zou zomaar die van een gerenommeerd architecten bureau kunnen zijn. Aan al les is werkelijk gedacht. Een prachtige zithoek, mooie keuken en een uitzicht rond om, zelfs wanneer je via de trap een verdieping lager gaat, kun je door de 'vlieg tuigraampjes' naar buiten kijken. "Ik heb het zelfs zo ontwor pen dat de woning kan draaien", vertelt Richard trots. "Wil je eens een ander uit zicht, dan draai je de wo ning. De woning is niet af hankelijk van energie- of wa teraansluitingen, maar vol ledig zelfvoorzienend, dus ook nog eens heel zuinig en milieuvriendelijk." keer in de zoveel jaar dat je zo'n natuurtalent in de klas hebt. Hij heeft echt de gave en de creati viteit om een hele goede archi tect te worden. Bovendien kan hij ontzettend boeiend over zijn ontwerpen vertellen en dat is ook niet iedereen gegeven." Architect-in-de-dop Dat het inderdaad om een hele goede architect-in-de-dop gaat, bleek wel tijdens de Challenge Your Future, de landelijke inno vatie wedstrijd voor studenten (Universitair, HBO en ROC). Hier kreeg Richard de eervolle vermelding voor het zeer bij zondere project dat hij had in gediend. Juryleden gaven aan dat ze graag-in een dergelijke woning zouden willen wonen, bovendien had Richard na de uitreiking gelijk een uitnodiging van een architectenbureau in Amsterdam op zak. De droom van Richard is om na zijn Mbo- opleiding, via het Hbo door te gaan naar de TU in Delft en uit eindelijk zijn eigen architecten bureau op te richten. Richard: "Toen ik 5 was, wist ik al dat ik architect wilde worden. Ik ben altijd met architectuur bezig, wanneer ik in een stad loop, zie ik alles: mooie gebouwen maar ook zaken die beter of anders hadden gekund. Degene die naast mij loopt, wordt er meest al knettergek van!" Het komende jaar is Richard ambassadeur voor ROC Zee land. Op 8 oktober mag hij zichzelf presenteren tijdens de landelijke uitblinkerver kiezing. Voorafgaand aan dit gala kan iedereen vanaf 1 ju li stemmen op Richard via www.6dbo.nl. Woensdag 23 juni 2010 - Pagina 37 MIDDELBURG - Staatscir cus Moscow-Holiday ge bruikt van woensdag '30 ju ni tot en met dinsdag 6 juli heeft het parkeerterrein Hof van Tange in Middelburg als standplaats. Het par keerterrein is vanwege op- bouwtijd, de circusvoorstel lingen en de opruimtijd af gesloten van woensdag 30 juni tot en met dinsdag 6 ju li 12.00 uur. De houders van een par- keervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. Circusvoorstellin gen zijn er van vrijdag 2 tot en met maandag 5 juli. Het circus heeft onder andere nummers met clowns, acro batiek, paarden en honden. Ook is er een motoract. Meer informatie: www.moskoucircus.nl WESTKAPELLE - Schilder club Westkapelle houdt vanaf donderdag 1 juli haar jaarlijkse expositie in West kapelle Herrijst. Op 1,2 en 5 juli is de exposi tie in het verenigingsge bouw geopend van 16.00 tot 21.00 uur. En op 3 juli van 10.00 tot 21.00 uur. Naast ei gen werk van de schilder club zijn er verschillende fo to's te bezichtigingen. Zo toont de Stichting Cultuur behoud Westkapelle foto's met het onderwerp wielren nen. Leo Jobse exposeert sportfoto's en foto's van zijn verre reizen. inruilactie* Weyts geeft 15% inruilpremie op uw nieuwe meubelen bij inruil van uw oude meubelen! Nieuwsgierig? Kom dan deze zomer langs en informeer naar de actie voorwaarden. De producten van l.eolux Living BV zijn uitgesloten van deze Inruilaktie. Fauteuil Pallone Limited Verkrijgbaar in 11 standaard kleurencombinaties. In ieder Senso. Van €1750,- voor €1195,- Overige combinaties in Senso 1395,- Model Bella Bora 2-zits (147cm) "noge uitvoering in leer Senso of stof Alcantara. Ook als lage versie leverbaar. Van 2580,- voor 2195,- Model Fidamigo 2-zitsbank (15ócm) in leer Senso of Alcantara, in diverse afmetingen en kleuren leverbaar. Van 4520,- voor 3145,- WE Y T Arco Artifort Artemide Bert Plantagie BrandvanEgmond Carpet Sign Weyts interieuradviseurs Paasdijkweg33 Poortvliet «telefoon 0166-619500 Casallis *'De Ploeg deSede foscarini Gelderland Giorgetti Hulsta Jori info@weytsinterieur.nlBWWw.weytsinterieur.nl Kendix Kinast Kvadrat Label Leolux Linteioo Minotti Montana Montis Openingstijden b Dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 17.30 uur Natuzzi Pastoe Pilat&Pilat Poliform Poltronafrau Rolf Benz TopformVan Rossum Vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur (koopavond) b Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur

de Faam | 2010 | | pagina 37