Scheldegalmconcert in de Muziektuin h e t i paalhoofd Brunch Diner compleet Aan u de keuze menu Zomerserie Zeeuws Orkest Elly Kellner gaat loos Sociëteiten menu De Lam ln juli geen dansen dé Weekkrant Woensdag 30 juni Expositie, galerie en Tentoonstellingen 1 Amerikaanse gitaarheld in de Piek Belgische Lo®ls«§«ïiteil €21,50 Vrijdag en Zaterdag On|eperkt warm en koud btfffet met wisselende gerechte Volwassenen 14,50 Kinderen: 7,00 Bel voor reservering: 0118-551397 Restaurant "Het Paalhoofd" Stifmdweg 7 (Camping Duin: 7 4371 PK Koudekerke HEERLIJKE ZOMER AARDBEISLOF 8,50 KARREWIELEN 2,95 WALDKORN 1,45 SUIKERBROODJE 1,75 BHk.i.i.uH.ü ZATERDAG 26 JUNI DANSEN m.m.v. Marilyn Maurice All-in, inclusief dranken Landlust is dè locatie voor bruiloften en partijen. Reserveer nu De Faam Muziekfestival Middelburg Schumann programma met Pa olo Giacometti (piano), het Al- legra kwartet en Bart Schnee- mann, Zeeuwse Concertzaal Middelburg, 20.00 uur Popeye live Wekelijks livemuziek, Café Po peye Vlissingen, 23.00 uur Galerie-T Middelburg Juni expositie met o.a. Martin R. Baeyens, Jikke van de Waal-Bij- ma en Maria Megens Kloostergangen Abdij, Middel burg Tentoonstelling Onder de hoede van de heer, brieven uit de slavernij Het Zeeuws Museum Middel burg Lievelingen, topstukken, MODEMETMONIQUE, fashion De Drvkkery Middelburg MMHC100 jaar, NewYork-Am- sterdam, schrijversportretten, Petra van Noort De Vleeshal Middelburg Tentoonstelling Castillo Cor- rales, The Social Life of the Book GalleryMaritime Middelburg Visgerecht voor twee, olieverf schilderijen Geer Huybers, monoprints Mischa de Muynck Galerie De Norenburgh Mid delburg Assemblages, houten en bronzen beelden en schilde rijen Hof van Buren Middelburg Regine Geerse, Elly van Laatum en Diny Schuurman, schilderij en Ikeiland Oost-Souburg Expositie ISOMORPHS van As- saf Gruber, t/m 27 juni Galerie Gravestraat Vlissingen Amateurkunstenaars, quilts, beelden, schilderijen Bibliotheek Vlissingen Prints op hout, kunstenaar en fotograaf Martijn Kluijfhout Ter Reede Vlissingen Fotografie Marjan Wijnberger Willem3 Vlissingen Looove Tinklebell, Ray Moon, Nicole Bianchet, schilderijen, mixed media Stadspark Scheldekwartier Vlissingen Sigmund De Jong, wallconcepts Fort Rammekes Keramiek installatie Betsy de Jonge Polderhuis Westkapelle Expositie Kanten en klossen Gemeentehuis Domburg Vogelvlucht, keramiek beel dend kunstenaar Yvette Lardi- nois Marie Tak van Poortvliet museum Domburg Jan Sluijters in de Caldic Collec tie Museum De Schotse Huizen Veere Voortdurend onderweg, oeuvre overzicht Louis Heymans, vanaf zaterdag VEERE - Het Zeeuws Orkest brengt van donderdag 24 tot en met zaterdag 26 juni een serie zomerconcerten in Zeeland. Het concert voor fluit en harp KV 299 van Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) begint don derdag in de Grote Kerk van Brouwershaven, vrijdag in de Grote Kerk van Veere en is za terdag te horen in de Sint Baafs- kerk in Aardenburg. Alle con certen beginnen om 20.15 uur. Bij een bezoek aan Parijs in 1778 schreef Mozart in opdracht van de hertog van Genua, die zelf fluitist was, een concert voor hem en zijn harpspelende dochter. In die tijd vond men de combinatie van fluit en harp wat vreemd, maar jaren later zou deze combinatie juist erg populair worden. Het concert heeft de vorm van een Sinfonia Concertante. De harppartij lijkt op een pianopartij en alle delen hebben een cadens, in die tijd zeer ongebruikelijk. De solisten zijn twee eigen orkestleden: fluitiste Saskia Onstwedder-List en harpiste Sabien Canton. Na de pauze speelt het orkest de majestueuze, ruim één uur du rende, zevende symfonie in E van Anton Bruckner (1824- 1896). Bruckner's eerste grote succes was zijn vierde ofwel Ro mantische Symfonie, maar de zevende was de meest geliefde van zijn symfonieën en is nog steeds populair. Het werk be staat uit vier delen, waarbij het tweede deel, het adagio, als hoogtepunt wordt beschouwd. Kaartverkoop: Ö118 628204 of www.zeeuwsorkest.nl. WILHELMINADORP - Singer- songwriter Elly Kellner geeft zondag 27 juni om 16.00 uur een akoestisch concert in café Het Loze Vissertje aan het Goese Sas bij Wilhelmi- nadorp. Elly Kellner (1976, Antwerpen) is een bedreven singer-songwriter. Meerdere jaren gaf zij solo optredens voordat ze in 1999 met And- ra Veraart het Acoustic-Noi se duo Keshri opzette. In 2003 verhuisde Elly naar En geland waar ze genoot van de Spotlight bij vele Open Mic-nights en een aantal op tredens in London. Toen ze in 2007 terugkeerde naar Ne derland besloot ze een band te vormen met bassist Len- nart van de Berg en drummer Niels van Rooij. In 2008 gaf Elly nog een aantal solo op tredens in lain Matthews Common Grounds Series wel ke zeer goed werden ontvan gen. "Elly Kellner heeft een vloeiende, ontspannen ma nier van spelen wat samen met de juiste hoeveelheid precisie een sterke en aan gename combinatie is. Haar werk is fantasierijk, zet aan tot denken, is inspirerend, fris, verwarrend en op andere momenten juist weer kalme rend. Een genoegen om te horen!" is in een review van Fred de Mitiio te lezen. Voor een voorproefje: www.mys- pace.com/ellykellner VLISSINGEN - Monti Amundson, in de volksmond bekend als Big Monti, staat zaterdag 26 juni in De Piek in Vlissingen. Al ruim twintig jaar reist hij langs Amerikaanse en Eu ropese podia met een sound gebaseerd op de Texas Blues. De Ameri kaanse gitaarheld stond eerder in De Piek waar hij toen de zaal op zijn kop zette. Zaal open om 21.00 uur. Kaartver koop: www.depiek.nl en 0118-415505. FOTO: PR. HANSWEERT - Als het weer het toelaat, geeft muziekvereniging Scheldegalm maandag 28 juni een concert op het pleintje in de Muziektuin aan de Boomdijk in Hansweert. Het concert begint om 19.30 uur. Als vanouds wordt de harmonie gedirigeerd door dirigent Dirk Verholle, de slagwerkgroep staat onder lei ding van René Kaljouw. Net als andere jaren is er voor de be zoekers gratis koffie. Het pro gramma bevat onder meer loopmarsen voor in de rond gangen, concertmarsen, klas sieke werken, hymnes, film- en musicalmuziek, gelegenheids- muziek en de populairste top veertig muziek. Hotel-restaurant Carpaccio classic Gebakken scholfilet met chips van gandaham Saus Gazpacho Mascarponecrème met aardbeien vanille-ijs en basilicum Boulevard de Ruyter 4,4381 KA Vlissingen, Tel. 0118-413608, info@bsoos.nl - www.bsoos.nl restaurant Middelburg, Stationsstraat 1, tel. 0118-61 23 40 Goes, Korte Kerkstraat 15, tel. 0113-21 61 08 Het Gilde van de Betere Banketbakkers De harmonie repeteert elke maandagavond. Het instru mentarium bestaat uit klarinet ten, trompetten, hoorns, saxo foons, bassen, tuba's, baritons, trombones, dwarsfluiten en een slagwerkgroep. De harmonie verzorgt concerten en rondgan gen. Deze rondgangen zijn al tijd in combinatie met de drum band. De slagwerkgroep bestaat uit twaalf leden die elke dins dagavond repeteren. De aan wezige instrumenten zijn kleine snare-troms, diepe snare- troms, tenoortroms, grote troms, bongo's, een trio-tom, bekkens, en vele meer. Voor meer informatie: www.schelde- galm.nl. Aanvang: 20.30 uur - Zaal open: 19.30 uur Entree: 6,- DE LAMMERENBURCHT KAN NIET ZONDER U. MELD U DAAROM AAN ALS VRIJWILLIGER/STER Zuidbeekseweg - Vlissingen Inl. 0118-47 4716 of kijk op www.lammerenburcht.nl Iedere zondag van 12.00 - 14.00 uur en van 18.00 -20.00 uur welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- Iedere zaterdag van 19.00 - 23.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 19,50 Iedere dag vanaf 17.00 uur Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten i 3 soepen I 6 hoofdgerechten 3 desserts Diverse kindermenu's i' 1 - f' Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.iandlust.nl

de Faam | 2010 | | pagina 35