In het zweet voor MS Biltse Ruud brengt duizenden euro's mee Spinfietsoma Riet krijgt er geen genoeg van nrjl'iVTSMirern De FaamALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.nlWoensdag 23 juni 2010 - Pagina 20 door ellen de vriend ie erva- Tom Diet vorst en Frans van Spaan donk kwamen superlatie ven te kort om uit te druk ken hoe geweldig zij de Flushing Jump vonden. De sprong uit een vliegtuig is onderdeel van de 24 uur van de boulevard. "Iedereen die mee wilde doen aan de Flushing jump moest 750 euro sponsorgeld ophalen voor het goede doel. Helaas konden de twee, die vrijdag avond zouden springen, niet de lucht in door de harde wind. Ik had er niet meer op gerekend dat het zaterdagoch tend wel door zou gaan. Frans bel- de mij in alle vroegte op", vertelt Tom, die media-advi seur is bij F Faam. Onze Flushing Jump begon bij Sky- dive Zeeland op vlieg veld Mid den Zeeland. "Vanaf het mo ment dat ik die overall aantrok wM i - - wist ik ---^" dat ik niet meer terug kon. Ik heb het over me heen laten ko men. In een klein vliegtuigje gingen we omhoog met twee in structeurs en uiteraard een piloot. Toen de deur open ging naast me begon meteen het echte spektakel. Lawaai van wind, een gerust stellende mededeling van de instructeur dat hij in 'control' was en ook alles onder contro le had. En toen de val"vult Frans aan. "Eerst een koprol voorover, toen een achter over. Daarna een vrije val met gestrekte armen. Een enorme ruk aan mijn lijf door de opengaande parachute en de rust van het zweven. Al- Tom Dietvorst vond het geweldig om een parachutesprong te maken. foto's: jasper karmai® leen de momenten dat door de instructeur werd gestuurd, waardoor ik in bochten door de lucht werd getrokken, be vielen me matig." Tom sprong als tweede met zijn instruc teur. Beide mannen landden na ongeveer een half uurtje weer veilig op de grond. "Ik ben zo blij dat ik de uitdaging vooral met mezelf ben aange gaan. I did it!!", roept Frans. VLISSINGEN - "De Vlissing se 24uur van de boulevard voor onderzoek naar MS bij kinderen heeft dit jaar 86.053 euro opgebracht", aldus burgemeester Wim Dijkstra afgelopen zater dagavond na afloop van het spinfiets evenement op het Keizersbolwerk. Vorig jaar is er nog 120.000 eu ro naar MS Research in Voor schoten gegaan. "Ook deze keer is er een fantastisch be drag binnen gekomen. Vanwe ge de crisis is geld ophalen voor het goede doel haast niet te doen. Vandaar dat ik het resul taat van dit jaar toch erg goed vindt", reageert directeur Dor- inda Roos. Er hebben zevenen zestig teams meegedaan op de nieuwe locatie. In het eerste uur fietste ook wethouder Mar in de Zwarte mee: "Het is zwaar, het valt mij een beetje tegen. Toch sport ik regelma tig. Voor mij is het belangrijk dat de mensen dit samen doen. Het is echt iets voor Vlissingen. Als er geen druk op zit, dan kunnen wij het wel." Voor weekkrant De Faam is Bert als eerste op de fiets ge stapt. "Het gaat nog wel, hoe wel ik niet getraind hebt", hijgt hij na een kwartier. Media ad viseur Tom Dietvorst is meer dere uren op de pedalen ge weest. Ook 's nachts en met veel plezier. "Eerst was ik een nachtbraker, nu ben ik een nachtfietser", grinnikt hij. Hel len van Tol, media-adviseur van De Bevelander, is eveneens sportief: "Ik heb het volgehou den, maar een uur is genoeg voor mij", bekent ze. Voor de Stichting voor Regio nale Zorgverlening Middel burg fietst Heieen van der Neut. Ze trapt zich in het zweet voor het goede doel. "Als kin deren MS hebben, is het goed dat er onderzoek naar de ziekte wordt gedaan", zegt Van der Neut. Maar Saskia Davidse kan niet meedoen, omdat ze zelf de ziekte van Devic heeft. "Het broertje van MS", verduidelijkt ze. Op haar blog www.ballabol- la.nl schrijft ze er van alles over. Jolanda Schipper heeft MS en fietst wel mee met het team van de familie Spanjer. "Leuk om mee te doen. Het gaat beter met mijn gezondheid dan vorig jaar", reageert Schipper. Het evenement heeft veel pu bliek getrokken, ook in de nachtelijke uren. In het laatste uur stonden de toeschouwers mee te swingen en te klappen om de deelnemers een hart onder de riem te steken. m t< Riet fietste zaterdagmiddag in het team van weekkrant De Faam. "Het ging heel goed en ik had best nog een keer gekund", reageert zij op het moment dat Helga van Leur en de Vlissingse burgemeester Wim Dijkstra geven het eindsein van het evene- ze van de fiets stapt. "Mijn zwa- ment foto: izaak verkeste ger Ton Jongerius had MS en ik "Het gaat lekker", roept Riet van der Voort fotoipowernews heb gezien welke lijdensweg hij moest doormaken. Hij was een vrolijke buschauffeur en het ging steeds slechter met hem. Uiteindelijk is hij aan de ziekte overleden", vertelt ze. "Vorig jaar was ik toeschouwer bij de '24uur van de boulevard' en liet ik weten graag mee te fietsen. Dit jaar mocht ik meedoen in het team van Dé Weekkrant", gaat ze verder. Piepjong is ze niet meer, wel in goede condi tie. "Ik fiets ontzettend veel en sport twee keer per week. Voor dit evenement ben ik drie keer naar de sportschool geweest om te spinfietsen", verklaart Riet. En vervolgt: "Ik heb mijn sponsorgeld opgehaald bij mensen die op Walcheren wo nen en bij ondernemers in Soest, Ermelo en Nijmegen. Ik sta achter het doel van de actie. Het evenement is prachtig. Vooral de reacties van het pu bliek hebben veel indruk op mij gemaakt." met een teamlid twee uur gaan spinfietsen in de kantine van zijn werk. Dat leverde veel geld op. Verder heeft hij familiele den, vrienden en zakelijke rela ties om geld gevraagd. Eenmaal in Vlissingen heeft hij zijn tijde lijk gehuurde appartement aan de Singel, laat staan het bed, amper gezien. Van het begin tot het eind heeft Ruud gedreven op de fiets gezeten. Net zoals zijn teamgenoot Paul Koops uit Leusden. "Ik heb zeven uur ge fietst en dat ging goed", meldt hij nog redelijk fit. "Dit heb ik gedaan omdat Ruud zijn wouw MS heeft en doordat met het vergaarde geld onderzoek ge daan kan worden naar MS bij kinderen. Het is een prachtige actie met een gemoedelijke sfeer. De instructeurs hebben hun werk goed gedaan", voegt hij eraan toe. VLISSINGEN - "Dat Riet van der Voort (73) uit Soestdijk zelf 551,05 euro heeft ver gaard voor onderzoek naar MS voor kinderen vind ik grandioos. Ik kreeg een heel prettig gevoel toen ik dat hoorde", bekent RTL weer vrouw Helga van Leur, die ambassadrice van MS Re search is. door marcel van der voort VLISSINGEN - "Mijn vrouw Hiske heeft MS. Gelukkig in een enigszins lichte vorm. Daarom is ze nog behoorlijk mobiel. Maar veel dingen kan ze niet meer", aldus Ruud Scherrenburg (45) uit De Bilt. Met enkele vrien den heeft hij afgelopen vrij dag en zaterdag meegedaan aan spinfiets evenement 'De 24uur van de boulevard' op het Vlissingse Keizers bolwerk. En het team heeft 3514 euro aan sponsorgeld meegenomen. "Ik ben met de actie in aanra king gekomen na het lezen van een artikel erover in het tijd schriftvan MS Research. Omdat mijn vrouw die ziekte heeft wil Ruud Scherrenburg doet mee omdat zijn vrouw Hiske MS heeft. foto: powernews ik mij inzetten. Vervolgens heb ik contact gezocht met de orga niserende Vlissingse Rotaryclub erf mij later ingeschreven." Een week geleden is Ruud samen

de Faam | 2010 | | pagina 20