f f Remwegtest op de Markt Hoe stemde Middelburg? Open podium op de Vismarkt Rioleringswerkzaamheden 't Zanddorp Wie denkt er mee over de toekomst van Arnemuiden? ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 16 juni 2010 - Pagina 9 ALTIJD Op vrijdag 18 juni houdt de gemeente Middelburg in samenwer king met Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ); Politie Zeeland; Veilig Verkeer Nederland, enkele Middelburgse basisscholen en rijschool Rinie Vaane een zogeheten remweg test. Op de Middelburgse Markt wordt gedemonstreerd wat het effect is van de rijsnelheid op de remweg die een auto nodig heeft bij een noodstop. Het doel is weggebruikers en (toekomstige) automobilisten bewust te maken van de risico's van te hard rijden in 30-kilometerzones. Verdeeld in drie groepen kunnen de leerlingen van groep 8 van de basis scholen zien hoe lang een auto nodig heeft om tot stilstand te komen bij een snelheid van 30 km/uur en 50 km/uur. Aanleiding is de uitkomst van een onderzoek van Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveilig heid (SWOV). Hieruit bleek dat het aantal verkeersslachtoffers met 70% is gedaald op plaatsen waar een 30 kilometerzone is ingevoerd. Al vijf jaar worden in samenwerking met Politie Zeeland; Veilig Verkeer Nederland en basisscholen staandehoudacties georganiseerd in Middel burg:. Naast handhaving van de politie is de staandehoudactie een com municatiecampagne om bestuurders er op attent te maken dat het veel veiliger is om 30 km/uur te rijden in woonwijken. De belangrijkste reden waarom 30 km/ uur rijden veiliger is, heeft te maken met de remweg. De remweg is bij 30 km/ uur gemiddeld 13 meter en bij 50 km/ uur ge middeld 28 meter. Iedere zondag in juli en augustus heerlijke zondagsferen op de Vismarkt in Middelburg Met iedere zondag een inloopterras waar spontaan mu ziek, poëzie en kunst te beleven is. Er wordt een open podium geboden voor optredens en gelegenheid gegeven voor exposities om sfeer te geven aan de zomerse zondagen in Middelburg. Ook Sint John op de Vis markt is dan open. De combinatie met een stadswandeling van de Tou- ristShop of een rondvaart door de Middelburgse grachten behoort tot de mogelijkheden. Ook het Zeeuws Museum, de Vleeshal, de Kabinetten van de Vleeshal en museum de Glazenkast zijn geopend en een bezoek meer dan waard. Veertien galeries en ateliers zijn deze zondagen extra geo pend. De Vismarkt is deze zomer 'the place to be' op zondag en met deze plek als uitvalsbasis krijgen bezoekers informatie over de andere lo caties die open zijn. Mocht u zich op één van de zondagen op de Vismarkt willen presenteren dan kunt u contact opnemen: 0118-61 14 15 of galerie- t@online.nl. De bedoeling is om naast de podiumactiviteiten op de Vis markt de eerste acht zondagen een solo-expositie van een beroeps kunstenaar in te richten. De laatste zondag in augustus is speciaal voor amateur kunstenaars met als thema "de kunstbeleving van de amateur kunstenaar". De contactpersoon hiervoor is Richard van Bremen, e-mail: ramvbremen@zeelandnet.nl. Naast amateurkunstenaars worden hiervoor ook beroepskunstenaars die les geven uitgenodigd. Iedere zondag in juli en augustus start er ook een culturele stadswande ling vanaf de Vismarkt vanaf 14.15 uur. De inwoners van Middelburg zijn op 9 juni naar de stembus geweest voor de Tweede Kamerverkiezingen. Van de 36.230 opgeroepen mensen, brachten 28.025 hun stem uit. Het opkomstpercentage was 77.53% De uitslag 2010 2006 CDA 3.902 6.967 PvdA 6.257 5.856 SP 2.546 4.831 VVD 3.959 3.203 PVV 3.068 1.305 GL 2.086 1.496 CU 1.718 2.169 D66 1.569 495 PvdD 455 616 SGP 2.178 2.055 NN 16 0 TON 122 0 MenS 85 0 PI - 7 0 LEF 22 0 PP 35 0 Gemeente Middelburg laat zich graag door de inwoners inspireren bij de herinrichting en opwaardering (valorisa tie) van Arnemuiden. Liefst een afspiegeling van de inwo ners. ledereen vanaf 16 jaar kan zich aanmelden. Wilt u graag meedenken en meepraten over de toekomst van uw dorp? Aan bod komen onder andere de inrichting van de winkelstraat en de gewenste sfeer in het dorp. Bedoe ling is dat de uitwerking op korte termijn van start gaat nadat de plannen definitief zijn. Kwaliteiten benutten en opwaarderen De historische waarden van een dorpskern worden vooral bepaald door de inrichting van de straten, pleinen en andere openbare ruimten door bijvoorbeeld beplan ting en gevelwanden. Arnemuiden kent op deze gebieden nog veel oorspronkelijke waarden en heeft als extra toe gevoegde waarde de ligging aan de Arne en een rijke maritieme historie. Doel is Arnemuiden een kwaliteitsslag te geven om de leefbaarheid te behouden en te verster ken. Anderzijds zijn er goede mogelijkheden om de toe rist en recreant een aangenaam verblijf te verschaffen. Valorisatie ofwel algehele opwaardering De valorisatie- algehele opwaardering - van Arnemuiden omvat een versterking van de belevingswaarde van de dorpsstructuur en de oorspronkelijke sfeer. De door gaande route door de kern wordt waar mogelijk in over leg met de betrokkenen heringericht zodat de veiligheid in beleving wordt versterkt. Het straatbeeld van de win kelstraat en omgeving wordt versterkt door de herinrich ting met karakteristieke, zo mogelijk originele materialen, passende verlichting en ruimte voor uitstallingen en ter rassen. Zodat.een specifieke sfeer kan worden bereikt. Onaantrekkelijke wanden worden aangekleed, de relatie met de Arne wordt versterkt en de geschiedenis wordt verteld. Verder komt er een multifunctionele ruimte met een maatschappelijke bestemming. Aanmelden De gemeente Middelburg is al enthousiast. Gezamenlijk met een brede vertegenwoordiging van de inwoners wil len wij graag de genoemde deelprojecten verder uitwer ken en staan wij open voor uw ideeën en suggesties. Belangstellenden uit Arnemuiden zijn van harte welkom om zich aan te melden voor de 3 a 4 bijeenkomsten in juni en/ of juli en verder na de zomervakantie in septem ber. Bel (0118) 67 55 90 of e-mail naar y.rijsbergen@middelburg.nl en geef u op voor de werk groep opwaardering Arnemuiden. Meer informatie Voor aanvullende informatie over het project kunt u con tact opnemen met gemeentelijk projectleider de heer Joost Lievense, telefoon 0118) 67 55 06. Foto: Aart van Belzen Op 21 juni starten werkzaamheden voor de aan leg van een schoonwaterriool, het vervangen van het vuilwaterriool en het herstraten van 't Zand dorp. Tevens wordt er sinds dinsdag gewerkt aan gas- en waterleiding. Gaande het werk aan het riool en de bestrating, zal de aannemer enkele bomen verwijderen. Op nagenoeg de zelfde plaats worden in het najaar nieuwe bomen ge plant. De haagbeuken (Carpinus betulus 'Frans Fontaine', zuilvorm) aan de kant van 't Zanddorp 12 t/m 66 en de Valse christusdoorn Gleditsia triacanthos"'Skyline') nabij 't Zanddorp 86 t/m 148. De werkzaamheden worden in fasen uitgevoerd en zijn eind november afgerond. Indien u verdere informatie wenst kunt u contact opne men met de heer C.J. Mouthaan van het Ingenieursbu reau van de gemeente Middelburg, bereikbaar onder telefoonnummer 67 53 91. Foto: Aart van Belzen Deze informatiepagina van.de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middeiburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830

de Faam | 2010 | | pagina 9