r 7 Herdenkingsconcert op begraafplaats Informatiemarkten op 16 en 23 juni Informatieavond herinrichting Veerstraat en dorpsplein Start werkzaamheden Olmenlaan Besluit tot wederopbouw Kijk voor meer informatie op onze www. .ni Het woord aan raadslid Carla van Doorn ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Zij hadden zich een pad gebaand door-de verwoeste stad, alsof zij er de weg kwijt waren, herkenden nauwelijks waar zij liepen roken puinhopen proefden brandlucht, er was een diepe stilte in de leegte overal rondom. SlaapwandelaarsZij kwamen samen in de dakloze ruimte tussen hoge muren die geen dienst-meer deden gotische vensters zonder glas op de tocht. Zij hielden elkanders hand vast langer dan gewend, spraken ongewone woorden de leden van bestuur en raad hier bijeen geroepen door de burgervader. Zij zwegen om zijn vaste dappere stem indrukwekkend luide te horen: Laten wij besluiten, wij gaan de stad weer opbouwen. Woensdag 16 juni 2010 - Pagina Voor de negende keer wordt er door begraafplaats/cremato rium Middelburg een 'Concerto in Memoriam' georganiseerd. Het openluchtconcert, wat dit jaar plaatsvindt op vrijdag avond 18 juni, geeft nabestaan den de gelegenheid hun overleden dierbaren te herden ken door middel van muziek. Het concert£egint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. Net zoals voorgaande jaren wordt er medewerking verleend door het Middelburgs Muziekkorps en pia nist Wouter Izeboud. Tevens wordt geprobeerd op de wensen van be langstellenden in te spelen door elke keer een andere toevoeging aan het concert te geven. Dit jaar werken naast het Middelburgs Mu ziekkorps en pianist Wouter Ize boud, José Dorleijn en Peter Adriaanse mee aan het concert. Het repertoire bestaat uit muziek stukken die regelmatig bij plechtig heden te horen zijn, zoals het klassieke Panis Angelicus van César Franck. Naast klassieke mu ziek wordt er ook hedendaagse muziek ten gehore gebracht, onder andere Candle in the wind van Elton John. Burgemeester Koos Schou- wenaar houdt de openingstoe spraak en Lieke Bosveld spreekt enkele passende woorden met als thema 'De doden blijven ons nabij'. Na het concert kunnen belangstel lenden hun dierbaren herdenken door het leggen van een bloem of het aansteken van een waxine lichtje. Een roos en waxinelichtje zijn na het concert vrij te verkrij gen. Aansluitend kan er in de koffie kamer van de begraafplaats worden nagepraat. Een programma van het herdenkingsconcert is ver krijgbaar bij de informatiebalie van de begraafplaats. Het concert vindt onder alle weersomstandigheden plaats, dus het is raadzaam een pa raplu mee te nemen. Foto: Mieke Wijnen Op woensdag 16 juni staat er een in formatiemarkt gepland waar de Raad van Bestuur en de Raad van Toezicht van de Archipelscholen zich voorstelt en verantwoording af legt over het in 2009 gevoerde be leid. De gemeenteraad is formeel het toezichthoudend orgaan voor het verzelfstandigd openbaar onderwijs. Daarnaast wil het bestuur enkele an dere zaken met de raadsleden be spreken. Verder staat op de agenda het welstandsbeleid. Er is een korte presentatie over de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) en welstand. Dan volgt een discussie aan de hand van de door de fracties ingestuurde foto's. Dit gaat om bouwwerken die de fracties uit welstandsoogpunt ge slaagd en niet geslaagd vinden. Mobiliteit Op woensdag 23 juni gaat de infor matiemarkt over het thema 'mobili- teifMobiliteit is ook in Middelburg een actueel thema. Naar verwachting zal de gemeenteraad in september een aantal besluiten nemen over on derwerpen binnen dit thema. De in formatiemarkt gaat van start met een plenair gedeelte, waarin in algemene zin zal worden ingegaan op het thema mobiliteit. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen voor inwo ners, vertegenwoordigers van belan genorganisaties en raadsleden. Daarna volgt een marktgedeelte, waar u op informele wijze wordt geïn formeerd over de onderwerpen par keren, de N57 en toekomstige verkeersstromen en het integraal fietsprogramma. Vanaf 17 juni kunt u op www.middel- burg.nl meer informatie vinden over het thema mobiliteit. De commissie Informatiemarkt heeft tot doel de raad te ondersteunen bij zijn onderzoeks- en ontwikkelings werk voor het politieke debat en be sluitvorming. De informatiemarkten beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor en is voor iedereen toe gankelijk. De gemeenteraadsverkiezingen lig gen al weer even achter ons, het echte werk is begonnen. Om nieuwe (en zittende) raadsleden wegwijs te maken biedt de ge meente diverse cursussen aan. In middels hebben we als nieuwe raadsleden en fractieondersteuners al diverse cursussen achter de rug. Zo wordt er bijvoorbeeld aandacht besteed aan de financiën binnen de gemeente en het gebruik van nieuwe media zoals Twitter. Ook hebben we al op verschillende plaatsen binnen de gemeente een kijkje genomen om met eigen ogen te zien waar we ons de komende vier jaar mogelijk mee bezig gaan houden. Tot nu toe hebben we Ramsburg en de Stromenwijk be zocht. Het centrum staat ook nog op het programma. Voor ons zeker nuttige bezoeken maar daarnaast ook gezellige. Je leert je collega raadsleden beter kennen. Mijn keuze voor de lokale partij Mid delburg is een heel bewuste keuze geweest. Als lokale'partij kun je lo kale belangen voorop stellen, zon der last of ruggespraak van de landelijke politiek. In onze partij staan de wijken centraal. Zo kan een wijk als Dauwendaele niet ver geleken worden met bijvoorbeeld het centrum. Als lokale partij kun je hierop goed inhaken. Wijktafels kun nen hierin een belangrijke rol spe len. Omdat ik zelf in het onderwijs werk zaam ben, vind ik jeugd en onder- Foto: Jan'Koole wijs erg belangrijk. Zo maak ik me zorgen om zaken als schooluitval, terugloop van het aantal leerlingen en het speciaal onderwijs. Zeker nu er forse bezuinigingen aankomen die we ook in onze gemeente zullen merken. Maar mijns inziens mag er niet op onderwijs bezuinigd worden. Integendeel want de jeugd heeft tenslotte de toekomst. Kwaliteit van onderwijs is daarom erg belangrijk. Ook communicatie naar de mensen toe vind ik belangrijk. Hier is vol gens mij nog wel het nodige aan te verbeteren. Je kunt het niet ieder een altijd naar de zin maken maar uitleggen waarom bepaalde zaken niet of juist wel kunnen, kan al heel verhelderend werken. Hebt u nog ideeën voor uw wijk of andere zaken die uw wijk aangaan, laat het ons weten. U kunt altijd een fractievergadering bijwonen of mij (of één van mijn collega's) recht streeks benaderen. Carla Doorn Raadslid LPM famdoorn@zeelandnet.nl De gemeente Middelburg heeft subsidie ontvangen voor de herinrichting van de Veerstraat en het dorpsplein in Nieuw- en Sint Joosland. Het ingenieursbureau van de gemeente heeft samen met de leden van het "Dorp van de Toekomst" en de bewoners van de Veerstraat een ont werp van de Veerstraat en het dorpsplein gemaakt. Naast de herinrich ting zal ook de huidige riolering worden vervangen en zal een schoonwa- terriool worden aangelegd. De plannen en de werkzaamheden zullen door de gemeente worden toe gelicht op een inloopbijeenkomst die gehouden wordt op dinsdag 22 juni in het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland van 19.00 uur tot 20.00 uur. Binnenkort gaat de gemeente Middelburg werkzaamheden uitvoe ren in de Olmenlaan. De riolering wordt vernieuwd en tegelijkertijd wordt een nieuw schoonwaterriool aangelegd. Begin april is een informatieavond georganiseerd in het Olmenhof. Tijdens deze avond werden de plannen gepresenteerd. De meest gestelde vragen gingen over de bereikbaarheid van de dokter in de Seisweg en de bereik baarheid van het parkeerterrein (en daarmee de aanliggende woningen van het Olmenhof). Een andere vraag was de oversteek er hoogte van het Ol menhof naar de Berkenlaan zo vlak mogelijk aan te leggen. Hiermee is reke ning gehouden in het definitieve plan. Aannemingsbedrijf Van Gelder BV uit Zierikzee gaat de werkzaamheden na mens de gemeente Middelburg uitvoeren. Het asfaltdeel (Seissingel - Ber kenlaan) zal voor de bouwvakantie gereed zijn. Het bestratingsdeel (Berkenlaan - Essenlaan) wordt na de vakantie uitgevoerd. De werkzaamheden worden in fase uitgevoerd. De eerste fase start op 21 juni. De aannemer begint met het frezen en afvoeren van de asfaltverhar- ding. Het asfalt wordt in één keer weggehaald. Tijdens deze werkzaamhe den is de weg afgesloten voor alle verkeer. Fase 2 start na de bouwvakantie op maandag 23 augustus met de klinker verharding tussen Berkenlaan en Eikenlaan. Daarna fase 3 met de klinker verharding tussen Eikenlaan en Essenlaan. Afhankelijk van weersomstandigheden zal het werk op 24 september ge reed zijn. Het toezicht wordt namens de gemeente gevoerd door de heer W. Schipper van Z-E-C. Als u tijdens de uitvoering vragen heeft is hij tijdens kantooruren bereikbaar op nummer 06 30 37 86 88. De heer J.H. Remijn is de uitvoerder van het werk en is bereikbaar op num mer 06 12 54 82 55. Juni 2010 Johannes Herman Buma Stadsdichter van Middelburg

de Faam | 2010 | | pagina 8