Einde aan borrel en schranspartijen raad Highland Games 5 x 'ja' in één jaar zomercollectie schoenmode korting kortingen tot Dept -Sao Pauio - Expresso - s. Oliver -Angels op dames-, heren- en kinderschoenen dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Weer Schotse spelen in Oost-Souburg Langstraat 73 - Arnemuiden Tel. 0118-606 200 Langstraat 7 - Arnemuiden Tel. 0118 - 603 805 - www.walkyschoenmode.nl Woensdag 16 juni 2010 - Pagina 5 Deelnemers aan de games moeten vooral sterk zijn. FOTO: P.R. OOST-SOUBURG - De 11e editie van de Highland Ga mes, op zaterdag 19 juni op de Karolingische Burg in Oost-Souburg, komt er aan. De Schotse spelen trekken van oudsher duizenden be zoekers. Kogelstoten met stenen, hamer slingeren, boomstam werpen en gewichten verplaatsen zijn enkele onderdelen die de teams moeten doen, gekleed in Schot se kilt. Alle gewichten en maten van de diverse materialen wor den aangepast aan de deelne mers, zodat iedereen mee kan doen. Op dit moment zijn er al dertien teams ingeschreven, wat betekent dat het een span nende wedstrijd gaat worden. Een team bestaat uit acht man- nen en/of vrouwen, exclusief een aparte teamleider of coach. De eerste drie teams en sterkste man en vrouw krijgen een prijs. Daarnaast is er ook nog een prijs voor het bestgeklede team. De opening van de spelen is om 10.00 uur, met hieraan vooraf gaand de parade of teams. De start van deze parade is om 9.30 uur vanaf het" station in Oost- Souburg richting de Burg. Op het terrein is er een hapje en een drankje te krijgen en de organi satie zorgt voor een passend Schots decor. De Games wor den begeleid en afgesloten met muziek, waaronder Bagpipes and Drums. De avond vooraf gaand aan de Highland Games (18 juni) is vanaf 20.00 uur een feestavond met Rapalje om al vast in de juiste sferen te ko men. Zowel vrijdagavond als zaterdag is de toegang gratis. DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen moet hoognodig zes miljoen euro bezuini gen. Daarom schieten de hoge kosten voor gemeen teraadsborrels en buffetten na vergaderingen in het verkeerde keelgat bij raads lid Alex Soplantila (Groen links). "Die moeten zoals ze nu zijn worden afgeschaft. Zeker in een tijd dat wij praten over inleve ren", legt hij uit. De maande lijkse borrel met bitterbal na de gemeenteraadsvergaderingen kost jaarlijks zo'n achtduizend euro. Samen met de andere schranspartijen zou Vlissingen ieder jaar ongeveer twintigdui zend euro uitgeven aan de MIDDELBURG - Vijf collega's van Andre's Bloemenhal in Middelburg zijn het afgelopen jaar getrouwd. Omdat dit bij zonder is hebben ze allemaal hun jurk nog één keer aange daan voor de foto. Het zijn: Bianca Alewijnse-Dielaman (5-6-2009; Helen Marinissen- Harreman (7-8-2009); Ineke Boone-Wondergem (5-2-2010; Leonie Brouwer-Scheele (12- 2-2010) en Judith Goedbloed- Baas (21-5-2010). raadsvertegenwoordigers, bur gemeester en wethouders. De gemeenteraad- en commissie leden komen woensdag 23 juni bijeen in het Arion Hotel. Daar hebben ze tot circa 17.30 uur een vergadering. Aansluitend is er een buffet. De GL raadsleden Soplantila en Ton de Nooy la ten die vanwege hun bezuini gingsdrift aan zich voorbijgaan. "Dit gaat nergens over", briest Rens Reijnierse (PvdA) "Na tuurlijk vind ik achtduizend eu ro voor de raadsborrel best veel. Dat heeft te maken met de cate ring die de gemeente heeft in gehuurd. Maai' de gemeente raadsleden doen veel werk voor de burgers en na de vergade ring heffen ze een glas en eten een bitterbal. Geen Vlissinger zal zeggen dat dit niet meer mag", reageert hij. "Het is niet zo dat de raadsleden de hele dag borrelen of eten. Het moet niet in het geheel worden afge schaft. Maar ik begrijp het als ze hierbij ook bezuinigen", stelt Pim Kraan (LPV). D66'er Josep hine Elliott heeft geen moeite met het buffet in het Arion: "Zolang het niet te vaak voor komt kan het de teambuilding inspireren. Maar het mag niet te overdadig zijn." Lian Colijn (SP) is niet voor afschaffing van de borrel, maar vindt dat de raadsleden hun drankje zelf moeten betalen. "Ik ben van morgen bij de voedselbank ge weest en dan zie ik een enorm verschil. Bijna dagelijks komen er bij mij uitnodigingen binnen voor een borrel hier en een bor rel daar", zegt ze. Meepraten over dit onderwerp? Graag! Zet uw reactie in de Shoutbox van onze website www.de-faam.nl r' mI 3xN Mode 60% Walky 40% nu

de Faam | 2010 | | pagina 5