Tussen boek en film RENE HUSS dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 16 juni 2010 - Pagina 57 de bestemming 'wonen'. Met dit wijzigingsplan wordt de bestem mingswijziging mogelijk gemaakt. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mon deling zijn/haar zienswijze om trent net ontwerp-wijziginasplan kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodza kelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85. Vooraankondiging Binnenkort zal een tweetal nieuwe bestemmingsplannen ter visie gelegd worden. Het gaat om de bestemmingsplannen Noordweg en Nieuwland Kom. Naar verwachting zal begin juli 2010 in de Faam (en in de Staatscourant) gepubliceerd worden dat beide oestemmings- plannen voor de periode van zes weken ter visie gelegd worden. Let op! Deze periode zal deels samenvallen met de zomervakan tie voor de (basis)scholen. Beide bestemmingsplannen maken onderdeel uit van het tra ject om alle geldende bestem mingsplannen van de gemeente Middelburg te actualiseren en di gitaliseren. Voor beide bestem mingsplannen geldt dat de plannen hoofdzakelijk een con serverend karakter hebben. De belangrijkste functies in beide ge bieden is wonen, met daaraan verbonden voorzieningen als on derwijs en andere maatschappe lijke voorzieningen, winkel voorzieningen, groenvoorziening en wegen. Het bestemmingsplan Noordweg wordt grofweg begrensd door het gebied dat op 26 juni 2008 is aangewezen tot Beschermd Stadsgezicht Noordweg. Het bestemmingsplan Nieuwland Kom wordt grofweg begrensd door de bebouwde kom van Nieuw- en Sint Joosland. Het is op dit moment nog niet mo gelijk zienswijzen tegen de be stemmingsplannen naar voren te brengen. Ook worden nog geen onafhankelijke instanties in de ge legenheid gesteld advies uit te brengen. Dit is pas mogelijk op het moment dat het bestemmings plan ter visie wordt gelegd (begin juli 2010). Zodra de bestemmingsplannen ter inzage worden gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in de Faam, op de gemeentelijke website en ook in de Staatscourant. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepa gina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maxi maal Teletekstpagina 830. PROCEDURE ONTHEFFINGVERLENING EN BOUWVERGUNNING Zoutelande Wij zijn van plan om ontheffing van de regels van het bestem mingsplan Zomerhuizenterrein De Zandput te Zoutelande bouwver gunning te verlenen voor: - Het geheel vernieuwen van een zomerwoning op het perceel De Zandput 55; Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvraag liggen de ont werpbesluiten, de aanvragen en de daarbij behorende stukken van 17 juni t/m 29 juli ter inzage. Tij dens deze termijn kunnen belang hebbenden een schriftelijke ziens wijze indienen bij het college. Biggekerke Wij zijn van plan om, overeen komstig het bepaalde in artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimte lijke ordening en artikel 17 lid 4 sub a van het bestemmingsplan "Buitengebied", ontheffing van de regels van het bestemmingsplan "Buitengebied" en bouwvergun ning te verlenen voor: - het bouwen van een serre waar door maximale oppervlakte en in houd wordt overschreden op het perceel Noordweg 4; Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvraag liggen de ont werpbesluiten, de aanvraag en de daarbij behorende stukken van 17 juni t/m 29 juli ter inzage. Tijdens deze termijn kunnen belangheb benden een schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunnen belanghebben den binnen de gestelde termijn contact opnemen met L. (Loes) Donders, tel. (0118) 555 352. AANVRAAG BOUW VERGUNNING (bekendmaking op grond van arti kel 41 Woningwet-tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Aagtekerke - het vergroten van een woning Burg. Geuzestraat 4;(27-5) Domburg - het vernieuwen van een berging Jhr. de Casembrootplein 7;(27-5) Gapinge - het veranderen van kerkgebouw tot woning met kantoor Dorps straat 7,(3-6) Koudekerke - het plaatsen van een carport Duinstraat 33;(27-5) - het plaatsen van een kap op de garage en uitbreiden hal Noor deinde 1 8;(8-6) Meliskerke - het oprichten van een toiletge bouw Cornelis Jaspersestraat 17,(1 e fase)(26-5) - het oprichten van een pluimvee stal Molenweg 11 e fase)(28-5) Oostkapelle - het plaatsen van een aanbouw Schoolstraat l;(3-6) Veere - het plaatsen van een dakkapel Baljuwstraat 5;(8-6) Vrouwenpolder - het plaatsen van een dakopbouw Dingemanshoofd 3(27-5) Westkapelle - het vernieuwen van een buiten- spouwblad voorgevel Krekel straat 9; (1-6) Zoutelande - het veranderen van een garage Majoorwerf 32;(l-6) - het vergroten van een bedrijfs pand Molenweg 72A;(8-6) Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend wor den nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 12 weken) AANVRAAG SLOOPVERGUNNING (bekendmaking op grond van arti kel 41 Woningwet - tussen haak jes staat de datum van ontvangst) Westkapelle - het slopen van de golfplaten van een berging Domineeshofweg 22; (2-6) Zoutelande - het slopen van een woning Willi- brordusplein 28;(9-6) Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend wor den nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 12 weken) AANVRAAG MONUMENTEN VERGUNNING Op grond van de Monumentenwet 1 988 (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Dombura - het oprichten van een balkon, vervanging raam Nehalenniaweg 14,(7-6) Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend wor den nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 12 weken) AANVRAAG AANLEGVERGUNNING (bekendmaking op grond van arti kel 41 Woningwet-tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - het aanleggen van paden, wegen, parkeergelegenheden, alsmede het aanbrengen van ver hardingen Domburgseweg 51; (2-6) Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend wor den nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 6 weken) VERLEENDE BOUW VERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Biggekerke - het plaatsen van een dakkapel Vliedberg 1 -6) Domburg - het vergroten van opslagruimte win kei Ooststraat 1(3-6) - het plaatsen van een serre Strandpaal 1 8; (7-6) Gapinge - het veranderen van kerkgebouw tot woning/kantoor Dorpsstraat 7;JJe fase) (7-6) Grijpskerke - het plaatsen van een schuur Mid- delburgseweg 35;(2e fase)(l-6) - het vernieuwen van een woning Middelburgseweg 40;(7-6) Meliskerke - het oprichten van een machine berging Kelderweg 4;( 1 -6) Oostkapelle - het vergroten van bedrijfsruimte Oranjezonweg 3a;(3-6) Serooskerke - het tijdelijk oprichten van een ke tenpark t.b.v. de bouw van een brug in het tracé van de N57 over de Gapinase watergang;(3-ó) - het tijdelijk plaatsen van een brug Vrouwenpolderseweg;(7-ó) Veere - het oprichten van een scoutcen trum Wulpenburgseweg 6;(7-ó) Vrouwenpolder - het tijdelijk oprichten van een ke tenpark t.b.v. fietstunnel in het wegtracé van de N57 ter hoogte van de Rijkebuurtweg;(3-6) - het vergroten van een fietsviaduct aan de Polredijk;(3-ó) - het vernieuwen van garage en keuken Zoekweg 24;(7-ó) Westkapelle - het vergroten van de sportaccom modatie met bestuurskamer en berging Domineeshofweg 2b;(3-6) - het vergroten van hobby/opslag- ruimte Achillesweg 26;(3-6) Zoutelande - het vergroten van een woning Duinweg 83;( 1 -6) - het vergroten van een recreatie woning De Zandput 24;(3-6) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen). U kunt de stukken inzien in het ge meentehuis te Domburg. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Koudekerke - het slopen van een woning en berging Middelburgsestraat 1 8; (3-6) Vrouwenpolder - het slopen van garage/berging Zoekweg 24; (7-6) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen). U kunt de stukken inzien in het ge meentehuis te Domburg. AANVRAAG KAPVERGUNNING Meliskerke, - Torenstraat 8, één kastanje. Koudekerke, - Keiweg 5, één es. Belanghebbenden kunnen van 16 juni t/m 30 juni 2010 een ziens wijze indienen bij de gemeente Veere, afdeling Openbare Ruimte, postbus 1000, 4357 ZV Dom burg. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Centrale Publieksba- lie, tel. (01 18) 555 447. VERORDENING WET INBURGERING De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 27 mei jl. besloten de gewijzigde verordening Wet Inburgering vast te stellen. Deze wijziging was nodig omdat de wet gewijzigd is. Het betreft: het rege len van vrijwillige inburgering. In de nieuwe verordening worden re gels gesteld over informatieverstrek king aan vrijwillige inburgeraars, de inning van de eigen bijdrage en sancties bij het niet nakomen van de overeenkomst; de mogelijkheid om op verzoek van de inburgeraar een persoonlijk inburgeringsbudget te verlenen. De verordening ligt op de gebrui kelijke wijze ter inzage. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale publieks- balie van het gemeentehuis, Tra verse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 1 6.00 uur. Op donder dag tot 1 9.00 uur (met uitzonde ring van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl/" BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk ge beuren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeente raad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de genoemde argumen ten en een nieuw besluit nemen. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaar schrift indienen, in de meeste ge vallen moet iemand rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervin den. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening gevraagd worden bij de Voorzieningenrechter. Voor in formatie (0118) 555 444. Domburg, 16 juni 2010 Burgemeester en wethouders van Veere Het lijkt erop dat de Maand van het Spannende Boek veel verder begint te gaan dan alleen boeken. Juist rond de maand juni ver schijnen extra veel dvd's die bol staan van de spanning. De dvd-box met zes afleve ringen van Irene Huss is on derdeel van een complete crimeserie. Katalin Varga legt een sfeer vast zoals le zers die kennen van de bij zondere boeken van Anna Maria Schenkel. De getatoeëerde torso van Hele- ne Tursten is net bij De Geus verschenen. De verfilming is echter al opgenomen op de on langs verschenen dvd-box. De onverschrokken maar o zo sym pathieke en menselijke Irene Huss wordt hier heel persoon lijk betrokken bij een zaak waar als eerste een getatoeëerde tor so gevonden wordt. Haar oud ste dochter vindt zichzelf on dertussen zo oud dat ze bij het perste, optreden van haar band je best-in een hotel zou kunnen slapen.Hoewelhaar ouders haai-'niet zomaar laten gaan, draait haar de buutoptreden bij na op een drama uit. De vijf andere films op de drie dvd's laten zien dat de politie van Göteborg met alle problemen te ma ken krijgt die je van een haven stad verwachten kunt. Ondertus- sen ben je er ge- tuige van welke ontwikkelingen het gezin van Irene doormaakt. Sfeer Önh.eil^eUendf;Dat is de.enig juiste, t^eri^/van de sfeer die van begin tot eind in Katalin Varga wordt opgeroepen. Hoe wel de kijker wordt meegeno men naar de onherbergzame Karpaten en niet naar Zuid- Duitsland, dringt een vergelij king met de boeken van Anna Maria Schenkel zich op. Katalin wordt door haar man op straat gezet nadat hij er achter is gekomen dat haar zoon niet de zijne is. Wat daar na in eerste instan tie een vlucht lijkt, blijkt veel meer een wraakactie en een zoektocht naar ge noegdoening. Met paard en wagen en haar jonge zoon, gaat zij op zoek naar haar verkrachter en zijn maat. Regisseur Peter Strickland maakte met een opvallend klein budget en acteurs die hij, in het Hongaarse-deël.vpnRperïiei^ë vond een prachtige film die je onder de huid gaat zitten.

de Faam | 2010 | | pagina 57