dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE Woensdag 16 juni 2010 - Pagina 56 INFORMATIE"™ OVERHEID WOONVISIE 2010-2015 'GOED WONEN VOOR ALLE LEEFTIJDEN' In zijn vergadering van 7 juni 2010 heeft de gemeenteraad de Woonvisie 2010-2015 vastge steld. Met deze visie stelt de ge meente Middelburg vast wat zij de komende jaren op het gebied van wonen wil bereiken, waar nodig en wenselijk met een door kijk naar 2020. Centrale doelstel ling is het bieden van een kader om nu en in de toekomst in vol doende mate te kunnen blijven voorzien in de woonbehoefte van de (huidige en toekomstige) inwo ners van Middelburg. Deze Woonvisie wordt gepresenteerd in een tijd dat de woningmarkt onder druk staat. Dat is natuurlijk vervelend, maar de economische crisis noopt alle partijen om mis schien nog wel kritischer dan zij gebruikelijk doen na te denken over die woningmarkt, nu en in de komende jaren. De input van de maatschappelijke en de pro fessionele partners en de gemeen teraad is onontbeerlijk geweest voor deze Woonvisie. Op ver schillende momenten hebben we met deze partijen gesproken. Met Vlissingen werken we gezamenlijk aan een visie op samenwerking en daarvan is het wonen op Wal cheren een belangrijk onderdeel. De Woonvisie 2010-2015 treedt in werking met ingang van 17 juni 2010 en de Nota Wonen in Middelburg 2003-2007 vervalt op deze datum. De Woonvisie is bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor vanaf 16 juni in te zien. Het stadskan toor en de balies zijn open op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. Gedurende deze tijden is het stadskantoor ook telefonisch be reikbaar. Voor een bezoek op de donderdagavond dient u een af spraak te maken. De Woonvisie 2010-2015 is tevens op de ge meentelijke internetpagina www.middelburg.nl te raadple gen. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Burgemeester Baaslaan 1 ged. wijzigen zijgevels en ach tergevel pand. - J.H. Huijssenstraat 21: plaatsen dakkapel. - Markt 49: aanbrengen gevel reclame. - Mortiere: plaatsen kunstwerk. - Nieuwstraat 18, Arnemui- den: plaatsen dakkapel voor gevel. - Oosterscheldestraat ong.: plaatsen geluidsscherm. - Wagenaarstraat 19: ver nieuwen kozijnen/ramen le verdieping. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, telefoon (01 18) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw vergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke irf het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeente lijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn ver leend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Achter de Kerk 2-4, Nieuw- en Sint Joosland: ged. vernieuwen/veranderen raamkozijnen op eerste verdie ping voorgevel pand en vervan gen metalen garagedeuren door houten luiken (7-6). - Bolwerk: plaatsen informatie borden div. locaties (7-6). - Breeweg 102: bouw stal/op slagruimte (4-6). - Kalverstraat 1: aanbrengen lichtbak (7-6). - Koepoortstraat 4: vernieu wen 2 regenwaterafvoeren (4-6). - Park Overwater 8: wijzigen indeling pand (4-6). - Rouaansekaai: restaureren kademuur (7-6). - Sportlaan 25: verwijderen as besthoudende materialen (7-6). - Van Cittersstraat 69: intern verbouwen consistorie (4-6). - Vrijlandstraat 31/33: wijzi gen entree en gevels en vergro ten kelder (3-6). genoemde sluiten kunnen belangen van der den betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlo pige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een derge lijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstelling van het bestemmingsplan en bouwvergun ning is verleend: - Herengracht 52: plaatsen observatiekoepel met telescoop. De vergunning en alle relevante stukken ligt gedurende zes we ken, van 1 7 juni tot en met 28 juli 201 0 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vak balie in het stadskantoor. Desge wenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op het voornoemde stuk. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstel ling ten behoeve van het uitvoe ren van het desbetreffende bouwplan kan vanaf 1 8 juni tot en met 29 juli 2010 een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voornoemd besluit komt ge durende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagte kening, omschrijving van het be sluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlo pige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een derge lijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. De volgende rijksmonumentenver gunningen zijn verleend: - Hoogstraat 19: geheel ver nieuwen trap naar eerste etage en wijzigen trapportaal. - Lange Delft 127: gedeeltelijk vervangen ramen eerste etage voorgevel pand en veranderen winkelpui. - Langeviele 30-32: intern ver bouwen winkel, gedeeltelijk ver anderen voorgevels en aanbren gen gevelredame en 2 luifels. - Singelstraat 70: bouwen schoorsteen. De vergunningen en alle rele vante stukken liggen gedurende zes weken, van 1 7 juni tot en met 28 juli 201 0 elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de af deling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voor noemde stukken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf 18 juni tot en met 29 juli 2010 een gemotiveerd beroepschrift indie nen bij de Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Degene die een be roepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningen rechter bij de Rechtbank Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPMONUMENTEN- VERGUNNING Gedurende zes weken, van 17 iuni tot en met 28 juli 201 0 ligt bij de vakbalie in net stadskan toor het ontwerp van een vergun ning op grond van de Monumen tenwet 1988 ter inzage voor: - Nieuwe Haven 39: intern verbouwen 8 woon- en slaapka mers tot 7 studio's en stalen pla teau aan achterzijde. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mon deling zijn/haar zienswijze om trent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een monde linge zienswijze binnen de ge noemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een af spraak te maken op het telefoon nummer (0118).67 52 27. Belanghebbenden lopen het ri sico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelij kerwijs aan hen kan worden ver weten dat zij tegen het ontwerp besluit geen zienswijzen als be doeld in artikel 3:15 van de Al gemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTWERPBESLUITEN WAAR TEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Buraèmeester en wethouders van Middelburg maken békend dat in zake de onderstaande ontwerp besluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswij zen naar voren zijn gebracht: - Hoogstraat 19: verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor vernieuwen trap naar le etage en wijzigen trapportaal; - Lange Delft 127: voor ged. vervangen ramen op 1 e etage voorgevel en veranderen win kelpui; - Langeviele 30 en 32: voor intern verbouwen winkel, veran deren voorgevels, aanbrengen gevelreclame en 2 luifels; - Singelstraat 70: voor bou wen schoorsteen. BUITENPLANSE ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.23 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepas sing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van het bestemmings plan 'Sint Laurens', ten be hoeve van de wijziging van de bestemming (functie) van een ge deelte van net bij het pand Van Cittersstraat 37 te Sint Laurens behorende erf, ten behoeve van de uitoefening van kleinschalige detailhandel/bedrijfsmatige activi teiten in een aanbouw van 15 m2 binnen de bestemming 'erf (E)'. Het uitvoeren van deze activitei ten, te weten het verkopen van hobbyproducten voor het vervaar digen van kaarten en het geven van workshops voor het maken van kaarten in deze aanbouw' zijn in strijd met de regels van ge noemd bestemmingsplan. Aangezien wij het plan uit ruimte lijke overwegingen acceptabel achten, zijn wij bereid de ge vraagde medewerking te verlenen. Het ontwerpontheffingsbesluit met de relevante stukken ligt gedu rende zes weken/van 1 8 juni tot en met 29 juli 201 0, ter inzage bij de vakbalie in het stadskan toor. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden schrif telijk of mondeling hun ziens wijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodza kelijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675225. Belanghebbenden lopen het ri sico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelij kerwijs aan hen kan worden ver weten dat zij tegen het ontwerpbesluit geert zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTWERPBESTEMMINGS- PLAN 'MIDDELBURG- NOORDSINGEL' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in ar tikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening het ontwerpbestem- mingsplan 'Middelburg-Noordsin gel' gedurende zes weken, van 16 juni tot en met 27 juli 2010, voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Daarnaast is het ontwerpbestem- mingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelij keplannen.nl. Op deze site selec- teert-u het tabblad 'bestemmingsplannen', waarna u het plan op verschillende manie ren kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het tabblad TD' de plancode NL.IMRO.0687. BPKLANOO-CCO1 in te vullen. Het ontwerpbestemmingsplan heeft als doel een planologische regeling te treffen voor de bouw van een woonblok in de omge ving van het voormalige Jacob Roggeveenhuis, op de hoek Noordweg/Noordsingel. Dit woonblok maakt onderdeel uit van een groter woningbouwplan rondom het voormalige Jacob Roggeveenhuis. Woonaoed Mid delburg ontwikkelt op deze loca tie een vijftal blokken met diverse woningen. Voor het bouwplan is eerder in 2008 een vrijstellings procedure op basis van artikel 1 9 lid 2 van de Wet op de ruim telijke ordening gevoerd. De plannen voor dit specifieke blok (blok 3 langs de Noordweg) zijn echter zodanig gewijzigd, dat een nieuwe planologische proce dure noodzakelijk is. De wijzigingen in het bouwplan ten opzichte van het plan waar voor eerder de vrijstellingsproce dure is gevoerd, zitten in het soort woningen dat wordt gereali seerd: blok 3 bestaat nu hoofdza kelijk uit huurappartementen. Daarnaast voorzag het 'oude' bouwplan voor blok 3 in een ge bouw met een verspringing in de gevels op de 2e en 4e verdie ping. In het nieuwe bouwplan is deze verspringing alleen aan één zijde (Noordweg-zijde) van het gebouw toegepast en verspringt de gevel alleen op de 4e verdie- ing. Daarnaast wordt het ge bouw 1,20 meter verder van de Noordweg opgeschoven. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mon deling zijn/haar zienswijze om trent net ontwerp-bestemmings- plan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodza kelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85. Ontwerp wijzigingsplan 'Jacob Catsstraat 54' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in ar tikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening het ontwerpwijzigings- plan voor de Jacob Catsstraat 54 gedurende zes weken, van 16 juni tot en met 27 juli 2010, voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Daarnaast is het ontwerpbestem-- mingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelij keplannen.nl. Op deze site selec teert u het tabblad 'bestemmings plannen', waarna u het plan op' verschillende manieren kunt op roepen. U kunt het plan direct in zien door in het tabblad 'ID' de plancode NL.IMRO.0687.BPWNWMCAT- ON99 in te vullen. Het plangebied omvat alleen het perceel Jacob Catsstraat 54, ka dastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie F nummer 041 80. Dit pand is momenteel bestemd voor 'bedrijven'. Een aanvraag is ingediend om dit pand te verbou wen naar een woning. In het bestemmingsplan is de mo gelijkheid opgenomen de bestem ming 'bedrijven' te wijzigen naar Lees verder op pagina 57

de Faam | 2010 | | pagina 56