Belgische Loodsensociëteit zorgt voor vitaminen en krachtvoer I 70 spinfietsteams kijken ook voetbal Bibliotheek lanceert themadossier over MS BOULEVARD 24 UUR VAK DE REKENING 1446.51.858 Door Marcel van der Voort VLISSINGEN - De Vlissingse bibliotheek heeft vorige week een themadossier over Multiple Sclerose (MS) op het in ternet gezet. Dit is gedaan om in te springen op de actualiteit. In dit geval is dat het spinfietsevenement De 24uur van de Boulevard in de stad. "Jan Jacobs van de Stichting Vlissingen Promotie en medeorganisator van de MS actie heeft zijn kantoor in onze bibliotheek en met hem zijn wij over het MS thema dossier aan de praat geraakt. Er zijn in middels vijftien dossiers en die over MS is de nieuwste", vertelt webmaster Peter de Quellery van de bibliotheek. Hij voegt I eraan toe: "In het MS dossier is informatie over de ziekte uit boeken, kranten en tijd- schriften te vinden. Er zijn links naar nut- 'j tige informatie en filmpjes." I Coördinator Ron Roose laat weten dat de Vlissingse bibliotheek zelf verschillende j boeken over de ziekte in huis heeft. "Die I zijn uiteraard ook, in ons eigen belang, aan ij te klikken in het dossier." Hij erkent dat j er aan de balie van de bibliotheek vragen I komen over MS. I i Geïnteresseerden die iets meer willen j weten vinden de informatie in het dossier. Die staat er in verschillende niveaus. Vooral de filmpjes gaan vaak op eenvou- I dige wijze op het thema in. Het themadossier is te vinden op: www.vlissingen.nl/themadossiers en op http://www.scribd.com/bibvlis. Door Marcel van der Voort VLISSINGEN - Het is woensdagmiddag en eigenaar Leendert van Nieuwenhuyzen en medewerkers Jeroen Dierickx en Coby Kuzee, van de Vlissingse Belgische Lood sensociëteit hebben overleg over hun aan deel in het spinfietsevenement. Het etablissement aan de Boulevard de Ruy- ter 4 in Vlissingen verzorgt de hapjes en de drankjes van de deelnemers en medewerkers van De 24uur van de boulevard op vrijdag 18 en zaterdag 19 juni. Jeroen: "Op het Keizers- bolwerk, waar het evenement is, plaatsen wij een loungehoek en statafels. Ook komt er een uitgiftepunt met onder andere broodjes en soep. Wij beginnen het evenement op die lo catie met vier personeelsleden." De medewer kers zullen uren achtereen actief zijn. Coby: "Vrijdags gaan wij vanaf 15.00 uur spullen klaar zetten. Alles moet op tijd gereed zijn en we hebben genoeg te doen. In de Belgische Loodsensociëteit is om 18.00 uur het diner en een uur later begint het spinfietsevenement al". Dan mengt ook Leendert zich in het ge sprek. "De Belgische Loodsensociëteit is vier- VOOR <\NV>BRBN MBT MS entwintig uur open voor iedereen. Daar zijn speciale soepen, fruit voor de nodige vitami nen, melk om het calciumgehalte aan te vullen en sportdrankjes", somt hij op. Zijn zaak verhoogt tijdens het evenement de prijzen met tien procent. Zelf draagt hij twin tig procent van de omzet af voor onderzoek naar MS bij kinderen. Door Marcel van der Voort VLISSINGEN - Er zijn zeventig teams die vrijdag 18 en zaterdag 19 juni gaan spinfietsen tijdens de 24uur van de bou levard op het Vlissingse Keizersbolwerk. "Zestig fietsen worden vrijdags vroeg met vrachtwagens opgehaald bij Les Mills in Waalwijk, dat is de vaste leverancier van Achmea Health Spa Center Vlissingen. De rest van de benodigde fietsen komen uit de eigen sportschool", zegt eigenaar Gerben Rodts. Hij is ook lid van de Vlissingse Rota- ryclub, die het spinfietsevenement voor de tweede keer houdt. Rodts: "Voor mensen die op het laatste moment besluiten een uur mee te willen fietsen gaat er een fiets in de ver huur. De minimale inzet is vijftig euro." Zaterdags speelt het Nederlands Elftal om 13-30 uur de tweede wedstrijd van het WK. "Daarom komen er zes televisieschermen op MÊEBËÊÊÊËÈÈSBÊM Ons motto: Wij brengen goed onderwijs, een uitdagende leertijd voor de Kinderen, goede professionele werksfeer. Kortom: wij staan voor kwaliteit Prisma www.prisma-scholen.nl Bisschop Ernstschool De Horizon •St. Willibrordusschool De Leeuwerik Franciscusschool Holtkampschooi Schuttevaer St. Jozefschool Foto: Izadk Verkeste Leendert van Nieuwenhuyzen, kok Gilles Paardekooper en medewerkers Jeroen Dierickx en Coby Kuzee verzorgen het horecagedeelte. de spinfietslokatie te staan waarop de fietsers ook de voetbalwedstrijd kunnen zien", ver klaart hij. Richard Antvelink zorgt voor de planning en de muziek die de negen verschillende in structeurs gebruiken. Zelf gaat hij ook op de fiets en begeleidt de teams. Dat doet hij eveneens tijdens de nachtelijke uren. "Dat heb ik vorig jaar ook gedaan en ervan ge noten. Ik vond het ook mooi om te zien dat er zoveel publiek was. 's Nachts fietsen zorgt voor een gemoedelijke sfeer", meldt hij. Gerben Rodts een instructeur Richard Antvelink zorgen ervoor dat de spinfietsen op tijd op het Keizersbolwerk zijn. Foto: Jasper Karman Onze Stichting draagt "de 24 uur van de Boulevard" een warm hart toe. Collega's van al onze scholen hebben zich enthousiast aangemeld om aan deze actie hun steentje bij te dragen apföëfft pi

de Faam | 2010 | | pagina 44